Tip redakcii
 

Gabriela Gunčíková: Nepotrebujem sa vyzliekať

„Záujem o mňa je veľký, o peniaze nemám núdzu,“ tvrdí superstaristka Gabriela Gunčíková. Za polhodinové vystúpenie pritom zoberie aj dvetisícpäťsto eur.

02. marca 2012, 07:00
Gabriela Gunčíková

Gabriela Gunčíková

Autor: MICHAL ŠEBEŇA

Závisí to od toho, či príde sama, alebo s celou kapelou. „Buď na ceny organizátori pristúpia, alebo nie, no väčšinou s tým nemajú problém. Mám práce vyše hlavy, no práve vtedy som najšťastnejšia. Keď celý deň niečo robím, mám pocit, že žijem,“ vyznáva sa.

Nemôžem sa sťažovať

Svoje prvé peniaze zarobila v októbri 2007. Na odspievanej rockovej zábave dostala stopäťdesiat korún, ktoré si hrdo odložila do rámčeka a neskôr si za ne kúpila tričko. A potom prišla SuperStar. „Každý, kto sa v súťaži umiestni do piateho miesta, má na dva roky o budúcnosť postarané, lebo je po ňom dopyt. Nemôžem sa sťažovať, je toho fakt veľa. Nedávno som si konečne naplánovala týždeň voľna a opäť prišla ponuka na koncert. Záujem je veľký, o peniaze nemám núdzu,“ priznáva úprimne, z rastúceho konta sa však zatiaľ nezbláznila.

Chystá sa na týždeň do Londýna, v lete pôjde na dovolenku k moru a túži po výlete do Ameriky. „Cestujem rada, no teraz uvažujem skôr o kúpe vlastného bytu v Prahe. Naša dedina je od hlavného mesta ďaleko. Naši sú radi, že majú domček na dôchodok, ale ja by som chcela byť vo veľkom meste. Najskôr si dokončím školu a keby som išla študovať na vysokú školu do Prahy, rada by som tam bývala. Aj kvôli pracovným príležitostiam,“ uvažuje Gabika. Zatiaľ má na holešovskom gymnáziu individuálny študijný plán. Pred dvoma týždňami ukončila tretí ročník, no maturita ju čaká až o rok a pol. „Vzdelanie je pre mňa podstatné. Určite chcem mať zadné dvierka, nikde predsa nie je napísané, že sa budem spevom živiť navždy.“

„Malo to vyzerať, že som nahá, ale v skutočnosti som na sebe mala trikot, “ hovorí o svojom prvom videoklipe.

Skromná

„Páči sa mi nezávislosť,“ tvrdí Gabriela a chce sa čo najskôr osamostatniť. Nie preto však šetrí. Považuje sa za prirodzene šetrnú. Aj za prácou cestuje vlakom. Najčastejšie ju môžete stretnúť na trase Hulín – Praha a Praha – Bratislava. Kúpi si lístok do prvej triedy, v kupé je väčšinou sama. Ľahne si krížom cez sedačky a za niekoľko hodín vo vlaku naberie nové sily. „Netúžim sa voziť v limuzínach a mať svojho vodiča. Náklady na vodiča si radšej usporím, ja som taká. Cesta autom do Prahy vyjde trikrát drahšie ako lístok do prvej triedy,“ hovorí a dodáva, že vlastné auto si zatiaľ kupovať nechce.

Vraj by s ním bolo veľa starostí. „Okrem toho, stále nemám vodičák, a tak ma musia voziť naši.“ Dcérin postoj si pochvaľuje aj mama. „Vždy sme jej dôverovali. Ona totiž nie je ten typ, ktorý vojde do noblesného obchodu a kúpi si veci za pár tisíc. Snaží sa šetriť a nemíňať, hoci teraz, keď je známa, musí mať oveľa viac oblečenia. Keď sa objaví viackrát v tom istom tričku, hneď je v novinách,“ odhaľuje tienistú stránku lokálnej slávy a Gabika sa úprimne rozohní.

„Ja na to kašlem, je mi to jedno. Natruc si to tričko vezmem aj štyrikrát. Niekde nemajú ľudia čo jesť a ja si teraz budem kupovať na každý deň iný outfit? Na oblečenie nerozhadzujem, nikdy som taká nebola a nemienim sa meniť. Rada si kúpim, čo sa mi páči, ale moje zárobky sa nepohybujú v miliónoch. Je to ten najlepší možný stred.“

Gabrielu sme navštívili v moravskej dedinke Jankovice, kde zatiaľ žije s rodičmi a bratom

Som realistka

Začiatkom marca pokrstí speváčka svoj prvý album. Jej metalovo- rocková duša s ním vraj nie je celkom stotožnená. „Počúvajte, čo dnes rádiá hrajú. Keby som vydala rockové CD, nebudem s tým môcť nikde vystúpiť, nedali by mi priestor. Preto som urobila kompromis a na svoj debutový album som zaradila aj popové skladby, aby sa hralo. Človek predsa musí dávať o sebe vedieť. Aj keď mi niektorí vyčítali, že ako rockerka vystupujem na Markíze a hrám v Kleopatre.

No v tomto štáte človek nemôže ísť jednou cestou. Rozhádala by som sa s ľuďmi, ktorí by mi mohli pomôcť a odmietla by som cenné skúsenosti,“ hodnotí triezvo. „Som realistka, nekreslím si ružové plány, že budem žiariť päťdesiat rokov ako Karel Gott. V televízii už bežia ďalšie súťaže, pri ktorých sa zabudne na tie predchádzajúce.“ Zatiaľ sú kompromisy nevyhnutnosťou. Napríklad nedávno uzrel svetlo sveta Gabčin prvý videoklip ku skladbe Zůstanu napořád.

Jeho finálnu podobu speváčka videla až v televízii a úprimne sa zhrozila. „Malo to vyzerať, že som nahá, ale v skutočnosti som na sebe mala trikot. Mali na mňa premietať aj videoprojekcie, no tvorcovia predali marketingovo moju akože nahotu. Aj s týmto som mala problém, nepodarilo sa mi ukočírovať osvetlenie. Myslela som si, že budem viac v tme. Ja sa však nepotrebujem niekde vyzliekať,“ dodáva rozhodne. Celkom proti sebe však nejde.

Tesne po SuperStar sa vďaka vlastnej intuícii dokázala vyhnúť aj spolupráci, do ktorej jej kolegovia jednoducho spadli. Firma producenta Jara Slávika mala totiž finalistom pomáhať s rozbehnutím kariéry. „Nezdalo sa mi to ako dobrý nápad, zo spolupráce s ním som vycúvala. Stojím si za tým a som rada, že som sa tak rozhodla. Vyhla som sa niečomu, čo som tak necítila, a urobila som dobre. Som voľná, neviažu ma žiadne zmluvy a nestoja za mnou nijakí manažéri.“

Má agentúru, ktorá ponúka jej vystúpenia a s organizačnými a finančnými záležitosťami jej pomáhajú rodičia. „Zo SuperStar som vyšla ako umelo vytvorená hviezda a na príležitosti, ktoré sa mi núkajú, nepoviem nie. Využijem ich a naberiem skúsenosti. Verím, že jedného dňa príležitosť robiť svoje veci dostanem. Budem si môcť vyberať, ale teraz to ešte nie je. Zatiaľ si nemôžem dovoliť tvorbu, ktorá ma baví, azda časom,“ dodáva speváčka.

S mladším bratom sa dokáže vyblázniť za bicími.

Autor: ŠARM/ Marína Dobošová
 


 

 
 

pluska správy

Verili by ste, že TOTO stíhajú? Partner Zdeny Studenkovej prezradil, aké rituály v ich domácnosti nesmú chýbať!

Aj keď sú obaja pracovne vyťažení, tak na spoločné momenty si vždy nájdu...
 

Silvester v Tatrách ZDRAŽEL o tretinu, napriek tomu sa tam ľudia hrnú. Sme národ boháčov?

Na čo všetko miniete peniaze na Spiši, na Liptove a na Orave?
 

Adriana Kmotríková sa musela vzdať niečoho, na čom jej roky záležalo

Tohtoročný galavečer Noc nádejí sa nezačal práve najlepšie. Jeho pohodový...
 

FOTO: Tomuto neuveríte! Najkrajšie dievča Liptova uniesli zo slávnostnej recepcie maskovaní muži

Napriek všetkým nedostatkom bolo finále Miss Liptov neopakovateľné....
 

Narodili ste sa v TOMTO znamení? Rok 2018 bude pre vás výnimočný!

Užite si posledné týždne tohto roka. Už onedlho sa váš život výrazne zmení....
 

Vaše diétne tipy

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Rudo urobil pred svadbou to, čo robia budúce nevesty. Životnú zmenu si nevie vynachváliť!

Keď sa dnes už manželov Kučákovcov spýtate, kedy sa dali dokopy, Rudo okamžite...