Tip redakcii
 

Gabriela Gunčíková: Nepotrebujem sa vyzliekať

„Záujem o mňa je veľký, o peniaze nemám núdzu,“ tvrdí superstaristka Gabriela Gunčíková. Za polhodinové vystúpenie pritom zoberie aj dvetisícpäťsto eur.

02. marca 2012, 07:00
Gabriela Gunčíková

Gabriela Gunčíková

Autor: MICHAL ŠEBEŇA

Závisí to od toho, či príde sama, alebo s celou kapelou. „Buď na ceny organizátori pristúpia, alebo nie, no väčšinou s tým nemajú problém. Mám práce vyše hlavy, no práve vtedy som najšťastnejšia. Keď celý deň niečo robím, mám pocit, že žijem,“ vyznáva sa.

Nemôžem sa sťažovať

Svoje prvé peniaze zarobila v októbri 2007. Na odspievanej rockovej zábave dostala stopäťdesiat korún, ktoré si hrdo odložila do rámčeka a neskôr si za ne kúpila tričko. A potom prišla SuperStar. „Každý, kto sa v súťaži umiestni do piateho miesta, má na dva roky o budúcnosť postarané, lebo je po ňom dopyt. Nemôžem sa sťažovať, je toho fakt veľa. Nedávno som si konečne naplánovala týždeň voľna a opäť prišla ponuka na koncert. Záujem je veľký, o peniaze nemám núdzu,“ priznáva úprimne, z rastúceho konta sa však zatiaľ nezbláznila.

Chystá sa na týždeň do Londýna, v lete pôjde na dovolenku k moru a túži po výlete do Ameriky. „Cestujem rada, no teraz uvažujem skôr o kúpe vlastného bytu v Prahe. Naša dedina je od hlavného mesta ďaleko. Naši sú radi, že majú domček na dôchodok, ale ja by som chcela byť vo veľkom meste. Najskôr si dokončím školu a keby som išla študovať na vysokú školu do Prahy, rada by som tam bývala. Aj kvôli pracovným príležitostiam,“ uvažuje Gabika. Zatiaľ má na holešovskom gymnáziu individuálny študijný plán. Pred dvoma týždňami ukončila tretí ročník, no maturita ju čaká až o rok a pol. „Vzdelanie je pre mňa podstatné. Určite chcem mať zadné dvierka, nikde predsa nie je napísané, že sa budem spevom živiť navždy.“

„Malo to vyzerať, že som nahá, ale v skutočnosti som na sebe mala trikot, “ hovorí o svojom prvom videoklipe.

Skromná

„Páči sa mi nezávislosť,“ tvrdí Gabriela a chce sa čo najskôr osamostatniť. Nie preto však šetrí. Považuje sa za prirodzene šetrnú. Aj za prácou cestuje vlakom. Najčastejšie ju môžete stretnúť na trase Hulín – Praha a Praha – Bratislava. Kúpi si lístok do prvej triedy, v kupé je väčšinou sama. Ľahne si krížom cez sedačky a za niekoľko hodín vo vlaku naberie nové sily. „Netúžim sa voziť v limuzínach a mať svojho vodiča. Náklady na vodiča si radšej usporím, ja som taká. Cesta autom do Prahy vyjde trikrát drahšie ako lístok do prvej triedy,“ hovorí a dodáva, že vlastné auto si zatiaľ kupovať nechce.

Vraj by s ním bolo veľa starostí. „Okrem toho, stále nemám vodičák, a tak ma musia voziť naši.“ Dcérin postoj si pochvaľuje aj mama. „Vždy sme jej dôverovali. Ona totiž nie je ten typ, ktorý vojde do noblesného obchodu a kúpi si veci za pár tisíc. Snaží sa šetriť a nemíňať, hoci teraz, keď je známa, musí mať oveľa viac oblečenia. Keď sa objaví viackrát v tom istom tričku, hneď je v novinách,“ odhaľuje tienistú stránku lokálnej slávy a Gabika sa úprimne rozohní.

„Ja na to kašlem, je mi to jedno. Natruc si to tričko vezmem aj štyrikrát. Niekde nemajú ľudia čo jesť a ja si teraz budem kupovať na každý deň iný outfit? Na oblečenie nerozhadzujem, nikdy som taká nebola a nemienim sa meniť. Rada si kúpim, čo sa mi páči, ale moje zárobky sa nepohybujú v miliónoch. Je to ten najlepší možný stred.“

Gabrielu sme navštívili v moravskej dedinke Jankovice, kde zatiaľ žije s rodičmi a bratom

Som realistka

Začiatkom marca pokrstí speváčka svoj prvý album. Jej metalovo- rocková duša s ním vraj nie je celkom stotožnená. „Počúvajte, čo dnes rádiá hrajú. Keby som vydala rockové CD, nebudem s tým môcť nikde vystúpiť, nedali by mi priestor. Preto som urobila kompromis a na svoj debutový album som zaradila aj popové skladby, aby sa hralo. Človek predsa musí dávať o sebe vedieť. Aj keď mi niektorí vyčítali, že ako rockerka vystupujem na Markíze a hrám v Kleopatre.

No v tomto štáte človek nemôže ísť jednou cestou. Rozhádala by som sa s ľuďmi, ktorí by mi mohli pomôcť a odmietla by som cenné skúsenosti,“ hodnotí triezvo. „Som realistka, nekreslím si ružové plány, že budem žiariť päťdesiat rokov ako Karel Gott. V televízii už bežia ďalšie súťaže, pri ktorých sa zabudne na tie predchádzajúce.“ Zatiaľ sú kompromisy nevyhnutnosťou. Napríklad nedávno uzrel svetlo sveta Gabčin prvý videoklip ku skladbe Zůstanu napořád.

Jeho finálnu podobu speváčka videla až v televízii a úprimne sa zhrozila. „Malo to vyzerať, že som nahá, ale v skutočnosti som na sebe mala trikot. Mali na mňa premietať aj videoprojekcie, no tvorcovia predali marketingovo moju akože nahotu. Aj s týmto som mala problém, nepodarilo sa mi ukočírovať osvetlenie. Myslela som si, že budem viac v tme. Ja sa však nepotrebujem niekde vyzliekať,“ dodáva rozhodne. Celkom proti sebe však nejde.

Tesne po SuperStar sa vďaka vlastnej intuícii dokázala vyhnúť aj spolupráci, do ktorej jej kolegovia jednoducho spadli. Firma producenta Jara Slávika mala totiž finalistom pomáhať s rozbehnutím kariéry. „Nezdalo sa mi to ako dobrý nápad, zo spolupráce s ním som vycúvala. Stojím si za tým a som rada, že som sa tak rozhodla. Vyhla som sa niečomu, čo som tak necítila, a urobila som dobre. Som voľná, neviažu ma žiadne zmluvy a nestoja za mnou nijakí manažéri.“

Má agentúru, ktorá ponúka jej vystúpenia a s organizačnými a finančnými záležitosťami jej pomáhajú rodičia. „Zo SuperStar som vyšla ako umelo vytvorená hviezda a na príležitosti, ktoré sa mi núkajú, nepoviem nie. Využijem ich a naberiem skúsenosti. Verím, že jedného dňa príležitosť robiť svoje veci dostanem. Budem si môcť vyberať, ale teraz to ešte nie je. Zatiaľ si nemôžem dovoliť tvorbu, ktorá ma baví, azda časom,“ dodáva speváčka.

S mladším bratom sa dokáže vyblázniť za bicími.

Autor: ŠARM/ Marína Dobošová
 


 

 
 

pluska správy

Vonia tak aj Madonna! Asi preto, že vôňa tejto kvetiny dokáže vzbudiť sexuálne chúťky

Ak chcete, aby vás hneď po príchode do miestnosti zavetrili pánske nosy,...
 

7 byliniek proti zlu. Prekvapí vás, ktorá burina má priam zázračný účinok

Máte pocit, že vás niekto uriekol, alebo že je všade naokolo veľa negatívnej...
 

Fanúšikovia sa o ňu boja! Klebetí sa, že Lenka Filipová má rakovinu

Speváčka ohlásila, že pre chorobu na rok ruší koncerty. Diagnózu však odmietla...
 

Výherkyne súťaže: Naše čitateľky sú s nami odhodlané chudnúť!

Naše čitateľky Martina Konfederáková (38) a Anna Krupská (56) vyhrali...
 

Kedy sme naozaj zaľúbení? Keď nechceme, aby náš vyvolený spával s inou

Ak s niekým skončíte v posteli náhodou, nezaujíma vás, či má manžela.
 

Vaše diétne tipy

Výherkyne súťaže: Naše čitateľky sú s nami odhodlané chudnúť!

Naše čitateľky Martina Konfederáková (38) a Anna Krupská (56) vyhrali...
 

Lucia Mokráňová dodržuje zaujímavú diétu: Chudne vďaka vlnám!

Exfarmárke Lucii Mokráňovej (25) ukazuje ručička na váhe mínus desať kilogramov....
 

FIT do plaviek: TIETO potraviny môžete jesť do zbláznenia a nepriberiete!

Leto nám už nezadržateľne klope na dvere a preto sa treba dostať čo najrýchlejšie...
 

Máte tučné brucho? Choďte na rannú prechádzku. Slnko medzi ôsmou a deviatou ráno dokáže vytopiť tuk!

Prijali ste ako fakt, že svoje staré džínsy už nezapnete a od istého veku...
 

FOTO: Takúto postavu ešte nemala! Zuzana Plačková sa zaťala a zhodila 14 kíl

Hviezda nákupných maniačok priznala, že prvý mesiac sa nedotkla ani len...