24.06.2018
Meniny má Ján

Gabriela Gunčíková: Nestačí mi 24 hodín

24.10.2011 06:00|Zdroj: Plus JEDEN DEŇ pre ženy/ Lucia Maková
Hoci ju spolu s tanečným partnerom Petrom Modrovským mnohí tipovali za možnú víťazku tohtoročnej série Let’s Dance, nestalo sa tak. Speváčka Gabriela Gunčíková (18) je už z kola von. Ako vníma svoje účinkovanie na parkete, čo je medzi ňou, Modrovským a Banášovou a čo ju čaká v najbližšom období?
Gabika už má po „tom“. Teraz sa môže naplno venovať prípravám svojho debutového albumu.
Foto: JÚLIUS DUBRAVAY

Čo bolo impulzom ísť tancovať do Let’s Dance?

– Bola to úplná náhoda. Na dovolenke v Turecku sme sa s kamarátom bavili o Let’s Dance a ten sa ma spýtal, či som dostala ponuku tancovať. Povedala som, že nie, no v tej chvíli som začala nahlas snívať o tom, ako rada by som sa naučila tancovať, navyše v krásnych šatách. Keď som potom prišla do hotela, našla som si esemesku: „Poď tancovať do Let’s Dance.“ Povedala som si: „Wau, to je osud, tak idem.“

Aký bol váš hnací motor?

– Celému Česku aj Slovensku som ukázala, že viem spievať. A čo viem ďalej? Skoro nič. Takže som sa do toho pustila pekne od začiatku. Som rada, že už teraz viem tancovať quickstep, čaču, tango, salsu a iné tance.

Ktorej dvojici v súťaži najviac fandíte?

– Všetci sú super, ale najradšej mám Viktora Horjána a Mar ka Vránu. Bez nich by naozaj chýbalo veľmi veľa zábavy v Let’s Dance. Keď príde Viktor na tréning, tak ho počuť naozaj na celú tanečnú školu. Vtedy sa poteším a poviem si: „Super, prišiel Viktor.“

Koho považujete za víťaza?

– Musím povedať, že tento rok tancujú všetci veľmi dobre. Nemám favorita a fandím všetkým. Sú to veľmi dobrí ľudia a som rada, že som mohla byť medzi nimi.

V ktorom kole ste, podľa vášho názoru, najlepšie zatancovali?

– Celkom ma bavila salsa, ale veľmi sa mi páčilo tango, pretože sme to tancovali na veľmi peknú pieseň (Jazmine Sullivan – Bust your windows). Prežívam to aj trošku muzikantsky. Niekedy sa mi stane, že sa prestanem pozerať na tanec a iba s husou kožou počúvam speváčky.

Počas nácviku salsy v štvrtom kole ste mali nehodu. Čo sa stalo?

– Pred rokom som bola na operácii menisku, ktorá mi koleno spevnila, ale nezaistila. Stále vypadáva z jabĺčka a spôsobuje mi veľkú bolesť. Prihodilo sa mi to na tréningu, keď som spadla. Praskol mi asi posledný kúsok menisku, ktorý mi tam zostal. Teraz po súťaži to budem musieť riešiť operáciou.

Porotca Ján Ďurovčík vtedy váš výkon označil za hrdinský. Cítite sa ako hrdinka?

– Neviem. Podľa mňa je hrdinský výkon, keď napríklad človek druhému zachráni život. Bola to jedna zo situácií, keď treba zatnúť zuby. Príde adrenalín a buď to dáte, alebo nie. To je jednoduché.

Nedávno ste na seba prezradili, že keď ste boli mladšia, pôsobili a správali ste sa ako chlapec. Myslím, že teraz sa pretvárate na dámu.

– Snažím sa (smiech). Aj Let’s Dance mi v tom pomáha. Stáť rovno, chodiť rovno. A celkovo, napríklad aj etiketa. To sú veci, ktoré sa vám vždy v živote zídu. Takže aj ja cítim, že sa zo mňa stáva žena.

V minulom týždni ste zo súťaže vypadli. Bolo vám to ľúto alebo vám skôr odľahlo, že budete mať viac času?

– Samozrejme, že je mi to ľúto. Stále na to musím myslieť, ale na druhej strane je pravda, že som to časovo nezvládala a mrzelo ma, že som sa do toho nemohla vložiť celá a venovať tancu všetok čas. Bohužiaľ, trafila som obdobie, keď mi nestačí, že deň má dvadsaťštyri hodín. Začalo sa nahrávanie albumu a to pre mňa ako speváčku musí byť a aj je prednostné. V každom prípade mi je už teraz za tým všetkým smutno.

To však neznamená, že nebudete chodiť na Slovensko. Zostanete s Petrom Modrovským v kontakte?

– Peťo bol, samozrejme, smutný. Predsa len sme spolu trávili veľa času. Na Slovensko sa budem vracať často, nahrávam tu album a do tanečnej školy vždy rada zavítam.

Aký je váš vzťah s Petrom?

– Čo s nami? Okrem toho, že spolu tancujeme, tak asi budeme super kamaráti a to je asi všetko (smiech).

Veľa tituliek v novinách vyšlo o tom, ako konkurujete jeho bývalej Adele Banášovej.

– Myslím si, že keby ktokoľvek tancoval s Peťom, tak by písali rovnako. S Adelou mám perfektný vzťah. Naozaj si rozumieme a v mnohom sme si podobné.

Máte napríklad rovnaké číslo topánok...

– (Smiech) A to je úplný detail! Normálne si voláme, píšeme, Adela sa mi snaží pomáhať, ako môže, a takisto aj Peťo. Oni to medzi sebou už majú vyriešené a sú kamaráti. Nemienim sa medzi nich vtierať, je mi jedno, čo bolo.

Ako ste na tom s nahrávaním vášho prvého albumu?

– Bola by som rada, keby čo najskôr vyšiel singel a do Vianoc album, takže na tom sa tvrdo pracuje a dúfam, že to stihneme.

Považujete sa za vorkoholičku?

– Nie, to si nemyslím. Som flegmatička. Iba sa snažím pracovať, chytiť ten rok, šancu, ktorú som dostala, a využiť ju. Buď to vyjde, alebo nie. Iná možnosť neexistuje.

Aké sú teda vaše plány na najbližší rok?

– Dokončiť spomínaný album, potom by som veľmi rada šla na dovolenku. Želala by som si ešte veľa vecí. Hádam to vyjde. Držte mi palce.

Gabriela Gunčíková: Nestačí mi 24 hodín
Plus JEDEN DEŇ pre ženy/ Lucia Maková