Tip redakcii
 

Gabriela Gunčíková: Som nevybúrená

„Štvalo ma, že chalani ma nebalia, tak som začala nosiť minisukne. Ale mužov to so mnou aj tak rýchlo prestane baviť,“ priznáva najkrajšia finálová superstaristka Gabriela Gunčíková (18). Vidiecky život jej nevonia a rýchlo sa chce presťahovať od rodičov, aby nemusela upratovať.

11. augusta 2011, 06:00
Gabriela Gunčíková

Gabriela Gunčíková

Autor: Branislav Šimončík

Pochádzaš z moravskej dediny Jankovice neďaleko Kromeříža, takže pri našom fotení si sa v poli medzi klasmi musela cítiť ako ryba vo vode, nie?

Som síce dievča z dediny, ale takýto život nie je nič pre mňa. Do Jankovíc sme sa presťahovali pred rokom z vedľajšej dediny, no aj tam sme bývali v paneláku pri hlavnej ceste a benzínke, takže to nebolo typické dedinské prostredie. Pri našom novom dome ešte nemáme ani záhradu, aspoň v nej nemusím rodičom pomáhať. Veď ja by som nevedela, čo tam treba robiť. A pole s obilím? Tam som v živote nepracovala.

A prečo ti dedinský život nesadol?

Cítim sa tu stratená a odrezaná od sveta. Ja som spoločenský typ, mám rada, keď sa okolo čosi deje, a na dedine sa nudím. Moji rodičia si chodia oddýchnuť do lesa, ale mňa to nebaví. Keď som doma, len sa zavriem do izby, šprtám do školy alebo počúvam hudbu. Už sa teším, keď sa osamostatním a presťahujem do mesta. Najviac by sa mi páčilo v Prahe. Viem, že väčšina Pražanov uteká z mesta na dedinu, lebo rušný život človeka baví len chvíľu. Lenže ja som ešte dosť mladá a nevybúrená, preto chcem žiť vo veľkom meste. Je tam viac pracovných príležitostí.

Tak to by sa ti na nový štart celkom zišlo tých 100 000 eur zo SuperStar, ktoré nakoniec dostane Lukáš Adamec...

Ja som tušila, že to nevyhrám, veď za posledných päť rokov vždy súťaž povyhrávali chalani. Asi preto so nebola sklamaná, mňa šokovalo už to, že som sa dostala až do finále. Keby mi to niekto povedal pred kastingom, poviem, že sa zbláznil. Nikdy som neverila, že na to naozaj mám.

Ale prečo? Spievať vieš, vyzeráš dobre, prečo máš tak málo sebavedomia?

Som veľmi kritická a asi nikdy nebudem so sebou spokojná. Je to na niečo dobré, aspoň mám v sebe pokoru, ktorá ma núti stále na sebe pracovať. A hoci na to možno nevyzerám, pretože sa snažím ľudí naokolo neobťažovať svojimi zlými náladami, od narodenia som tragéd a strašný pesimista. Asi za to môže aj výchova, lebo naši mi vždy hovorili, že život nie je „peříčko“ a nikto mi nič nedá zadarmo. Radšej rátam s tým najhorším a ak náhodou príde niečo lepšie, milo ma to prekvapí.

Kde sa v tebe berie toľko pesimizmu? To sa hodí skôr k človeku, ktorý sa už poriadne „nabil držku“, čo asi nie je tvoj prípad.

Ja som typ, ktorý sa skôr snaží žiť tak, aby si držku nenabil. Netvrdím, že mám za sebou nejaké hororové skúsenosti, ale už päť rokov sa snažím presadiť. Hrávala som s kapelou po kluboch aj po baroch a nikam to neviedlo. Dávala som do toho veľmi veľa času aj energie, cvičila som trikrát do týždňa, každú sobotu som spievala, lenže tá námaha sa mi nevracala. Bez známeho mena som bola nezaujímavá. Pochopila som, že takto to nemá zmysel, a v decem- bri som prišla na kasting SuperStar do Brna.

A zvyšok rozprávky už poznáme. Z neznámej tichej blondínky sa doslova za noc stala slávna rocková princezná.

Lenže to neznamená, že na pódiu viem len kričať. K mojej silnej farbe hlasu sa síce hodí skôr tvrdšia muzika, no nemám problém spievať ani jemnejšie žánre. V desiatich som počúvala Christinu Aguileru aj Britney Spearsovú, až som postupne prešla na rock. A ten mi sedí najlepšie.

A čo rockový životný štýl? Nosíš kožené bundy a po koncertoch to s kapelou poriadne roztáčate v baroch?

Niekedy v štrnástich som naozaj mala obdobie, keď som sa hrala na veľkú metalistku. Chodila som navlečená do čiernej, nosila som vyťahané dlhé tričká, široké nohavice aj čierne tenisky, no potom ma začalo štvať, že ma nebalia žiadni chalani. Ani sa im nečudujem, veď som vyzerala ako mátoha. Tak som s tým sekla, začala som sa maľovať, obliekala som si minisukne a konečne si ma začali všímať.

Ale dnes to budeš mať pri zoznamovaní ešte ťažšie. Muži sa ťa budú báť osloviť, nieto ešte pozvať na rande.

Oni sa ma báli aj predtým, lebo sa tvárim dosť prísne a veľmi sa neusmievam. Čo už, som taká a asi iná nebudem. Ale chlap sa ma bojí len dovtedy, kým sa so mnou nezačne baviť, lebo si viem pokecať s každým. Lenže asi som pre nich tvrdý oriešok. Potrebujem čas, aby som niekomu začala veriť, a chlapom sa nechce čakať. Prestane ich to so mnou baviť a vzdajú to ešte skôr, než si ma získajú.

Možno aj preto si teraz single. A keď príde ten pravý, podľa čoho ho spoznáš?

Na hľadanie toho pravého mám fakt čas, veď sa nepotrebujem vydávať. Ale páčia sa mi chlapi s charizmou, takí, s ktorými si mám čo povedať. Asi sú mojou slabosťou menej pekní muži. Už párkrát sa mi stalo, že som kamoškám povedala – aha, ten je celkom sympatický, a ony sa začali smiať. Nechápali, čo na ňom vidím, podľa nich bol škaredý.

Čiže keď nešprtáš v škole a nekoncertuješ, posedávaš s kamoškami na lavičke a klebetíte o mužoch?

Ani nie, ja som si vždy lepšie rozumela s chalanmi. Asi preto, že v kapele som mala okolo seba samých mužov, dokonca starších ako môj otec. Aj v škole si cez prestávku radšej zahrám so spolužiakmi frisbee. Vyzujem si lodičky a naháňam sa s nimi po ihrisku.

Takže Gabika Gunčíková je vlastne chalan v sukni a športový typ?

No, so športom to zase veľmi nepreháňam. Päť rokov som hrala hádzanú a za ten čas som si úplne zničila chrbát a mám operované koleno. Na jednom tréningu som dokonca dostala loptu rovno do tváre a skončilo sa to zlomeným nosom. Odvtedy je krivý, a preto sa veľmi nerada fotím. Ak si dnes mám vybrať medzi športom a gaučom, suverénne vyhráva gauč. Ale dala som si sľub, že sa začnem viac hýbať.

A čo predsavzatia k osemnástke, ktorú si oslávila koncom júna? Zrejme to bola riadna žúrka...

Bez peňazí sa oslavuje ťažko a ja na žiadne veľké párty nie som. Baviť sa viem, no alkohol mi nechutí. Vážne. Keď som začínala spievať, najskôr som chodila s našimi, pretože som hrávala s otcovou kapelou, no neskôr som od rodičov dostala nôž na krk. Musela som mať dobré známky a povedali mi, že ak sa jediný raz vrátim z koncertu a nebudem triezva, viac si nezaspievam. A zabralo to. Dnes si dám jeden-dva streky a potom mám klapku, ktorá viac nepustí. Aj keby ma niekto chcel opiť, musí to do mňa naliať nasilu.

To vyzerá, že si veľmi poslušné dievča. Nepiješ, dobre sa učíš, chalani ťa nezaujímajú, máš vôbec nejaké neresti?

To teda mám. Som strašný cholerik a keď mám zlú náladu, môj mladší brat má „poprask“. No inak som tolerantná a moje hranice toho, čo znesiem, sú veľmi vysoké. Lenže keď ich niekto prekročí, vybuchnem a potom len vrieskam a škaredo nadávam. A svojím silným hlasom viem kričať naozaj dobre.

Tak už je jasné, prečo sa tvoji rodičia presťahovali z paneláka do domu. Spev ako liek na upokojenie na teba nezaberá?

Doma si veľmi nespievam, dokonca ani v sprche. Snažím sa skôr šetriť si hlasivky a radšej si len tak „broukám“. Ale na pódiu sa viem odviazať, tam ma to fakt baví. Niekedy v šiestich rokoch som síce mala v pláne, že budem Popoluška, no od desiatich túžim byť speváčka.

S koncertmi si začala ako trinásťročná, pamätáš si, na čo si minula svoje prvé zarobené peniaze?

Tak to viem úplne presne, pretože tých 150 korún som si dala zarámovať. Dlho mi viseli na stene a potom som si za ne kúpila nejaké tričko.

Čiže tvoje honoráre končia v butikoch?

Až toľko ich zase nie je. Rada sa pekne obliekam, lenže s prázdnymi vreckami môžem sedieť akurát doma na zadku, nie nakupovať. Zatiaľ žijem u rodičov a zdá sa mi čudné stále si od nich pýtať peniaze, lebo viem, že za nové topánky potom budem musieť doma vysávať, žehliť a upratovať. A to sa mi vážne nechce, takže ja v tom mám jasno. Chcem dokončiť školu a začať sa čo najskôr živiť sama. A budem sa modliť, aby som si na seba dokázala zarobiť ako speváčka

Autor: Emma/Danka Vilhanová

video

 


 

 
 

pluska správy

Marcella Molnárová prehovorila o stroskotanom vzťahu! Vyčíta otcovi svojej dcéry, že nefungujú ako rodina?

Speváčka prezradila aj to, čo robieva so svokrou a ako si rozumie s trinásťročnou...
 

To, čo pri sebe nosí táto slovenská herečka, pri žiadnej inej žene nenájdete!

Andrea Karnasová (44) verí na prírodné produkty. Neurobí bez nich ani krok....
 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 
 
Gabriela Gunčíková: Som nevybúrená
Emma/Danka Vilhanová