Tip redakcii
 

Speváčka Kristína: Láka ma presadiť sa aj v iných krajinách

Pa-pa-pa pá, v sieti ťa mám.... aj vám sa tento nákazlivý refrén vryl pod kožu? Emma vyspovedala dievča, ktoré valcovalo hitparády aj slovenskú Eurovíziu. Speváčku Kristínu (23).

10. marca 2011, 06:00
Veľa ľudí mi povedalo, že trebárs pesničku Ešte váham poznali z rádia, no ani netušili, kto ju spieva. A o tom, že existuje nejaká speváčka Kristína, ani nevedeli.

Veľa ľudí mi povedalo, že trebárs pesničku Ešte váham poznali z rádia, no ani netušili, kto ju spieva. A o tom, že existuje nejaká speváčka Kristína, ani nevedeli.

Autor: Šymon Kliman

Keď som sa pred naším stretnutím pýtala kolegýň, čo by ich zaujímalo o Kristíne, väčšina mi odpovedala, že všetko. Poznajú ťa ako speváčku, ktorú preslávilo Horehronie a minuloročná Eurovízia, no viac o tebe nevedia. Je súčasťou tvojej taktiky čo najmenej o sebe prezradiť?

Ale vôbec, ja nepoužívam žiadnu taktiku. Možno sa o mne hovorí menej preto, lebo sa neobjavujem v televízii, ktorá má veľkú silu. No vôbec mi to neprekáža, pretože veľa pracujem a robím, čo ma baví.

Takže sa ľuďom a kamerám cielene vyhýbaš?

To zase nie, nie som žiadny introvert a pred kamerou sa cítim dobre. Mám rada aj spoločnosť a rada sa stretávam s ľuďmi, no najradšej som so svojimi najbližšími a s priateľmi. Ak ma niekto zavolá na akciu, kde bude veľa neznámych ľudí, dosť rozmýšľam, či pôjdem, lebo ma to tam až tak neťahá.

To nechodíš ani na diskotéky? Máš len dvadsaťtri rokov a dievčatá v tvojom veku v noci žijú...

Ja a diskotéka? Tak to mi ozaj nehrozí. Nie som nočný typ a žúrovanie mi nerobí dobre, pretože sa potrebujem vyspať. Vždy som bola taká, že mi bolo lepšie doma, zabalenej v deke, ako niekde na diskotéke.

Čiže si bola prototypom vzornej dcéry, ktorá nosila samé jednotky, chodila na všetky krúžky a nerobila žiadne problémy?

Tak trochu, pretože v našej rodine som bola za tú poslušnejšiu ja. V škole som nebola lajdáčka, hoci matematika mi nikdy nešla, no nesedela som iba za knihami. Sem-tam som so spolužiakmi čosi vyviedla, no najviac ma bavila hudba. Keď som prišla domov, hodila som tašku do kúta a išla som si pustiť Britney Spearsovú. Kedysi som ju zbožňovala, dokonca som sa podľa nej dala ostrihať. A poznala som všetky jej pesničky.

... a medzitým si určite začala chodiť na spev, prípadne na klavír, tak ako väčšina dievčat, ktoré neskôr v hudbe prerazili ...

Ja som začala spievať oveľa skôr. Už ako šesťročnú ma rodičia prihlásili do detskej súťaže, som totiž z umeleckej rodiny. Mama učí v materskej škole a spomína, že keď so mnou bola tehotná, deťom v škôlke často spievala a hrávala na klavíri. A do umeleckej školy som sa prihlásila, lebo na klavír chodila moja sestra a ja som to chcela skúsiť tiež. No a potom som si pridala aj flautu a tanečný krúžok.

Takže si dostala ideálny základ pre budúcu speváčku. Lenže takých šikovných a talentovaných dievčat je na Slovensku veľa, no nie každé v šoubiznise prerazí. Ako sa to podarilo tebe?

Asi som mala poriadne šťastie, že som bola v správnom čase na správnom mieste. V sedemnástich, keď som študovala na košickom konzervatóriu, ma kamarátka zoznámila s hudobným producentom Martinom Kavuličom. Bavili sme sa o hudbe, potom mi navrhol, nech prídem do jeho štúdia čosi zaspievať, a tak sme začali spolupracovať.

Svoje prvé cédečko si nahrala dávno predtým, než ťa preslávilo Horehronie. Na Eurovízii totiž veľa ľudí malo pocit, že Kristína sa na hudobnej scéne objavila akoby z ničoho nič..

Asi preto, že som bola vždy skôr štúdiová speváčka a moju tvár nikto nepoznal. Dokonca mi veľa ľudí povedalo, že trebárs pesničku Ešte váham poznali z rádia, no ani netušili, kto ju spieva. A o tom, že existuje nejaká speváčka Kristína, ani nevedeli.

To sa však zmenilo, vlani si dokonca vyhrala dvoch Slávikov a dostala si sa aj medzi nominované speváčky. Ľudia už tvoju tvár poznajú, oslovia ťa aj na ulici?

Stáva sa mi to, aj keď žiadne šialenstvo, aké bolo trebárs okolo finalistov SuperStar, sa vmojom prípade nekonalo. No raz ma veľmi prekvapilo, že sa mi v potravinách prihovorila jedna pani, aj keď som bola nenalíčená. Po tomto zážitku som sa istý čas všade veľmi kontrolovala a sledovala som, či sa na mňa niekto nepozerá, no už som si zvykla. Nerobím nič zlé, tak sa pred nikým nebudem pretvarovať a pokojne môžem aj ďalej chodiť na nákupy bez mejkapu.

Koncerty mávaš tak dva-, trikrát týždenne, okrem toho v štúdiu pracuješ na nových pesničkách, takže čo robíš, keď nemusíš robiť nič?

Oddychujem. Potrpím si na to, aby som sa dobre vyspala. Rada čítam, pozriem si dobrý film, stretnem sa s kamarátmi alebo idem do kina. A milujem varenie. So svojím tímom som často na cestách, kde sme nútení jedávať v reštauráciách, takže keď som doma, najradšej čosi uvarím sama.

Doma znamená kde? Vyrastala si vo Svidníku, ale odtiaľ by sa spevácka kariéra robila ťažko...

Moji rodičia žijú vo Svidníku, ale nechodím za nimi tak často, ako by som chcela. Bývam na striedačku v Košiciach a minimálne dva týždne v mesiaci som v Bratislave. To cestovanie ma dosť unavuje, niekedy sa cítim ako kočovník a aj preto som sa s manažérom dohodla, že budem koncertovať maximálne dva-, trikrát do týždňa. Viac by bolo nad moje sily.

Zarábaš si na seba spevom. Dá sa to vôbec na Slovensku?

Ja nie som náročná, takže dá.

Na čo si minula svoj prvý honorár?

Bude to možno znieť čudne, ale kúpila som si zaň mikrofón.

Priznám sa, čakala som inú odpoveď. Nové šaty alebo topánky. Mladá speváčka predsa musí sledovať trendy...

Nakupujem rada, chcem sa pekne obliekať a móda ma zaujíma. No určite nie som shopoholička, ktorá vymetá obchody a za každú cenu si musí niečo kúpiť. O oblečenie sa stará moja štylistka, kostýmová výtvarníčka Adriana Adamíková. Pozná môj štýl a často mi šije šaty aj na vystúpenia. A ona teda shopoholička je. Obieha obchody a hľadá pre mňa veci, z ktorých si potom vyberiem. Najväčší problém mám s topánkami. Na javisku síce najlepšie vyzerám vo vysokých podpätkoch, ale tie sú väčšinou nepohodlné a ja v nich neviem chodiť. Ak mi chce nájsť pekné topánky, má to ťažké.

Keď sme ťa fotili pre EMMU, naša štylistka ti priniesla nádherné strieborné šaty, no ty si si ich nechcela obliecť, lebo to vraj nie je tvoj štýl. Niektorí módni odborníci ho však kritizujú, tebe to neprekáža?

Tak toto neriešim. Pre mňa je dôležité, aby som sa v oblečení cítila dobre. To neznamená, že budem chodiť iba v džínsoch, rada si dám aj šaty, no potrebujem v nich byť sama sebou.

A na čo najviac míňaš?

Určite na vitamíny. Na to, aby som vydržala spievať, musím byť fit.

Viem o tebe, že si zadaná. Prezradíš nám niečo o svojom priateľovi?

Poviem len to, že existuje, cítim sa s ním dobre a je súčasťou môjho tímu.

EMMA však zistila, že sa volá Marián, v Košiciach pôsobí ako hlasový pedagóg, je aj tvojím manažérom a ste spolu už štyri roky...

Naozaj to nechcem komentovať. Je to moje súkromie, ktoré by som si radšej nechala pre seba.

Keď si ako desaťročná poskakovala pred zrkadlom a spievala pesničky od Britney, ani sa ti nesnívalo, že raz vydáš album a tvoje pesničky sa budú hrávať v rádiách. O čom snívaš teraz, keď sa ti to podarilo? Máš v pláne dostať sa trebárs do MTV?

Neviem, či je pre mňa až také dôležité dostať sa do MTV. Bolo by to síce super, ale tam sa hrá úplne iný typ hudby. Skôr ma láka presadiť sa aj v iných krajinách. Mám rada Slovensko, a všetky pesničky na novom albume spievam po slovensky, no chcela by som raz preraziť aj za hranicami. V susednom Česku sa to pomaly rozbieha, tam už tiež vedia, že najkrajšie stromy rastú na Horehroní.

Autor: Šarm/Danka Vilhanová

video

 


 

 
 

pluska správy

Vybrať najkrajšiu nevestu je nemožné! TAKTO sa menili kráľovské svadobné róby.

Dokonalé, ako z rozprávky. Tak vyzerali všetky nevesty z kráľovského dvora....
 

Popísané outfity: Vyberte si vtipné či výstižné nápisy a budete štýlová!

Tričká, topy, šaty a tuniky s nápismi zažívajú v móde opäť veľký boom.
 

Nadávajúca nevesta: Úškrny snúbencov a nadávka Meghan po obrade. Kráľovská svadba ani zďaleka nebola podľa protokolu

Snímky Harryho neterky, ako z okna nalešteného auta vyplazuje na fotografov...
 

V TOTO už nikto nedúfal! ABBA bude mať opäť koncert! Na pódiu ich však nenahmatáte, budú mať nehmotné telá

Vraj sa nedá vstúpiť dvakrát do tej istej rieky. Ohlásené návraty kapiel...
 

TAKTO maturovali: Sisa Lelkes Sklovská roztrhala vysvedčenie, Švajdovi nevyšiel trik a Viktor Vincze? Katastrofa...

Napríklad Diane Mórovej sa dodnes z myšlienky na skúšku z dospelosti trasú...
 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 
 
Speváčka Kristína: Láka ma presadiť sa aj v iných krajinách
Šarm/Danka Vilhanová