Dátum: Utorok 31.03.2015 Dnes oslavuje: Benjamín Zajtra: Hugo

Práve číta: 14634

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Lucia Barmošová sestre: Facku som ti už odpustila

Zdroj: Šarm 24. január 2011, 08:00
Foto: Lýdia Jušková Kveta Horváthová so sestrou Luciou Barmošovou

„Keď sa mi splní sen mať drevený domček v Tatrách, môžeme výlety do prírody absolvovať spolu,“ prisľúbila sestre a autorke tohto rozhovoru moderátorka Lucia Barmošová.

Pamätám si, ako by to bolo včera, keď sme spoločne s ockom šli do pôrodnice po mamičku a moju sestru, ktorej som ja vybrala meno Lucka – spomína moderátorka Kvetka Horváthová na deň, keď zbadala svoju sestru Luciu Barmošovú. „Chvíľu som bola sklamaná, že je taká malá a nevie sa so mnou zahrať. Ale o pár rokov z nej vyrástla úžasná ,parťáčka‘ a kamarátka, s ktorou stojíme pri sebe v dobrom i v zlom dodnes. V jednu nedeľu po obede – po mojej slepačej polievke a steakoch a Luckinom zákusku – sme si ku káve naservírovali do stredu stola diktafón a nastalo ticho. Pozreli sme sa na seba a uvedomila som si, že neviem, ako začať. Čo sa mám verejne spýtať človeka, o ktorom viem tak veľa, ktorý mi je nesmierne blízky? Rozosmiali sme sa. Odpili sme si z kávy a začali sa len tak rozprávať...“

 

Kvetka: Segra, je niečo, čo o tebe neviem?
Lucia: Počkaj... Nie. Si moja bútľavá vŕba, ktorej nemám problém povedať všetko. A ty?

K: Je tu niečo, čo som sa ti bála aj hanbila povedať. Dnes už môžem... So svojím nástupom do práce po materskej dovolenke som opäť začala fajčiť. Úspešne sa mi to darilo tajiť pred celou rodinou. Teraz je to presne tri mesiace, čo som pokrčila a vyhodila do koša svoju poslednú škatuľku s cigaretami. A dúfam, že znovu nezačnem! Úprimnosť za úprimnosť – kedy by si ma najradšej „zaškrtila“?
L: Vtedy, keď si mi ostrihala bábiku, lebo mala dlhšie vlasy než tvoja. Bolo to tuším v roku 1988...

K: Fíha. Hádam nebudeme vyťahovať takéto staré, prachom zapadnuté spory.
L: A pamätáš, keď si mi dala facku?

K: Tak to muselo byť tiež poriadne dávno. Dúfam, že si mi už odpustila...
L: Samozrejme. Veď je úplne normálne, že medzi deťmi, súrodencami vznikajú drobné spory... Nepoznám nikoho, kto by sa so svojím bratom alebo sestrou v detstve nepohádal, nepobil...

K: Sranda. Dnes by som už nedokázala dať niekomu facku, aj keby som bola maximálne „vytočená“. A vôbec, nemám rada konflikty, hádky, napätú atmosféru. Ako ty zvládaš takéto situácie?
L: Snažím sa zachovať si chladnú hlavu. Držím sa zásady „kaša sa nikdy neje taká horúca, ako sa navarí“. V návale emócií vyzerajú veci inak, ako v skutočnosti sú. Najlepšie to vidno s odstupom času.

K: Kedy naposledy sa ti táto zásada osvedčila?
L: Prednedávnom sme boli s Paľkom a so sesternicami Ivetkou a Emkou na lyžovačke. Vymysleli sme si takú zábavku, že každá jazda bude v réžii niekoho iného a ostatní ho budú musieť nasledovať. A tak sa v role vodcu skupiny vystriedame všetci. Ako prvý šiel Pali, ktorý nás naviedol na jeden skokanský mostík. Ten bol vysoký asi tri metre... Skrátka žiadna maličkosť. A tak sme všetci leteli do neznáma... A tvrdo dopadli. Keď sa mi vrátil vyrazený dych a pomaly som sa začala zviechať zo zeme, preletelo mi hlavou asi milión nadávok, ktoré by som najradšej adresovala svojej drahej polovičke. Našťastie, nikto si nič nezlomil, tak som narátala do desať a lyžovali sme sa ďalej.

K: Budúci rok už pôjdu na lyžovačku s vami aj Horváthovci. Paulínka (3) sa postaví na lyže po prvýkrát v živote a ja po pätnástich rokoch. To bude zábava!
L: To teda bude! Len sa musíme vyhýbať skokanským mostíkom... Poviem ti, to bol poriadny adrenalín. Ale aj ty máš skúsenosti s adrenalínovými zážitkami...

K: Dnes si už s úsmevom spomínam na príhodu, ktorá sa stala v čase, keď som moderovala Teleráno a mojím kolegom bol Vilo Rozboril. Každý deň sme nakrúcali takzvané upútavky. Zaujímavou formou sme sa snažili upútať pozornosť divákov na témy a hostí, ktorých uvidia v ďalší deň. My s Vilom sme boli vo svojich upútavkách dosť akční – raz sme spievali v divadle, inokedy sa potápali v neoprénoch a s kyslíkovými bombami v jazierku pred Markízou... Jedného pekného dňa sme sa vybrali k PKO, kde bol nainštalovaný bungee jumping. Dohoda bola, že ja budem stáť pod ním, budem rozprávať a Vilo absolvuje zoskok. Keď sme však prišli na miesto činu, Vilo ma začal prehovárať, že on už nie je najmladší, radšej by som to mala vyskúšať ja... Po polhodinovom príhovore svojho kolegu som sa rozhodla, že idem. Nechala som sa katapultovať do výšky sedemdesiat metrov! Lietala som nad Dunajom, žalúdok mala v krku, kričala o život, nebolo mi všetko jedno. Zúfalo som sa snažila držať lana, o ktoré som bola prichytená, čo nebol najlepší nápad – vytrhalo mi to niekoľko umelých nechtov aj s mojimi vlastnými. Bledá so zakrvavenými prstami na rukách, šialene vysokým tepom a s triaškou na celom tele som po tomto zážitku povedala, že podobné dobrodružstvá ja „nemusím“. Dúfam, že ani ty nie...
L: Nie, ďakujem. Mne úplne stačí zvýšená hladina adrenalínu v krvi počas živých prenosov. Naposledy sme si to „užili“ s Jankom Mečiarom počas živých vstupov z Plesu v opere, keď nám nefungovali odposluchy, zlyhalo spojenie s réžiou, a dokonca nesvietilo ani červené svetlo na kamere, podľa ktorého by sme vedeli, že sme vo vysielaní... Tomu sa hovorí smola, veď pár minút predtým všetko perfektne fungovalo.

K: Keď teda nie adrenalínové dobrodružstvá, po čom ešte túžiš, o čom snívaš?
L: Chcela by som ešte navštíviť kus sveta. Láka ma veľa krajín. Napríklad Japonsko, Kuba, Mexiko, Nový Zéland, Škandinávia, nórske fjordy, ktoré sme s Palim navštívili pred rokom. Boli nádherné ako z rozprávky.

K: Naplánuj si, prosím ťa, počas leta 2011 aj dovolenku s nami v Chorvátsku.
L: Jasné. S tým rátam a už sa veľmi teším! A čo ty a tvoje plány?

K: Opäť sa chcem vrhnúť do cvičenia. V ostatnom čase som veľmi nestíhala a budem úprimná, keď sa aj našla chvíľka, nechcelo sa mi. A rada by som spoločne aj s Julkom a Paulínkou trávila viac času v prírode.
L: No, keď sa mi splní jeden z mojich snov, na ktorom už horlivo pracujem – mať drevený domček v Tatrách, môžeme tie výlety do prírody absolvovať spolu...

K: Už to vidím – ja budem variť, ty piecť sladkosti a naši muži rúbať drevo. L + K : (smiech)
L: Ja ich skôr vidím vyvalených na gauči pred telkou...

K: Myslíš si, že muž sa dokáže kvôli žene zmeniť?
L:
Jedine, že by tá žena vlastnila Arabelin zázračný prsteň. Človek sa dokáže kvôli milovanej osobe prispôsobiť v niektorých veciach, ale zmeniť povahu alebo temperament, to sa nedá. Mnohí sa dokážu istý čas pretvarovať, ale to je len beh na krátke trate...

K: Veríš v lásku na celý život? Máš pocit, že si ju našla?
L: Chcem veriť. Navyše obaja s mužom máme pekné príklady dlhoročných vzťahov v našich rodinách. Aj moji, aj Paľkovi rodičia sú vyše tridsaťpäť rokov spolu a stále im to klape.

K: Čo pre teba znamená rodina?
L:
Veľmi veľa. Zázemie, istotu, bezpečie, blízkosť, lásku. Milujem naše spoločné výlety, obedy, rozhovory. Dúfam, že nám bude dopriate stretávať sa takto ešte dlhé roky.

 

Otestujte sa

Otestujte sa a zistite, či aj vám hrozí syndróm vyhorenia

Bývate často vyčerpaná? A pochybujete, že tento stav možno pripísať jarnej...
 

Potrpíte si na svoje zázemie? Náš test prezradí odpoveď

Sú medzi nami ženy, ktoré si potrpia na svoje zázemie, útulné miesto so známymi...
 

Žijete prítomnosťou? 6 otázok a vašich odpovedí vám to prezradí

Bývate často nepozorná? Zaoberáte sa viac tým, čo bolo, tým, čo ešte len...
 
 

Horoskop

Pluska video

Úradujúcej Miss Universe doniesol korunku priateľ

Naj z glancu

Očami muža

Mám paniku zo svadby

Ak si myslíte, že mať na sebe oblek je niečo hrozné, tak skúste niekedy ísť do práce v kroji. Radí Vlado Voštinár.
 

Pluska správy

Dávate si latté po obede? Koľko kíl vás môže stáť táto chyba?

V stravovaní a pitnom režime existujú takzvané malé zrady. Môžete všetko...
 

Kráľovná Západných Tatier: V Bystrej sa natáčal aj Lietajúci Cyprián

Kráľovná Západných Tatier Bystrá nám predviedla, v čom vedia byť naše veľhory...
 

Trojnásobná matka bojuje proti cukrovej mafii: Sladký život má aj bez neho

Andrea Culková je obyčajná matka troch detí s neobyčajnou záľubou – bojuje...
 

Kozmetika NYX konečne aj na Slovensku: Nalíčte sa ako svetová hviezda

Značka dekoratívnej kozmetiky NYX nie je žiadnou novinkou, no kým doteraz...
 

Elegantné ako Parížanky: Módna polícia krások, ktoré sa obliekajú so šarmom

Na týždni módy v Paríži sa to opäť hemžilo množstvom celebrít.