Tip redakcii
 

Lucia Barmošová sestre: Facku som ti už odpustila

„Keď sa mi splní sen mať drevený domček v Tatrách, môžeme výlety do prírody absolvovať spolu,“ prisľúbila sestre a autorke tohto rozhovoru moderátorka Lucia Barmošová.

24. januára 2011, 08:00
Kveta Horváthová so sestrou Luciou Barmošovou

Kveta Horváthová so sestrou Luciou Barmošovou

Autor: Lýdia Jušková

Pamätám si, ako by to bolo včera, keď sme spoločne s ockom šli do pôrodnice po mamičku a moju sestru, ktorej som ja vybrala meno Lucka – spomína moderátorka Kvetka Horváthová na deň, keď zbadala svoju sestru Luciu Barmošovú. „Chvíľu som bola sklamaná, že je taká malá a nevie sa so mnou zahrať. Ale o pár rokov z nej vyrástla úžasná ,parťáčka‘ a kamarátka, s ktorou stojíme pri sebe v dobrom i v zlom dodnes. V jednu nedeľu po obede – po mojej slepačej polievke a steakoch a Luckinom zákusku – sme si ku káve naservírovali do stredu stola diktafón a nastalo ticho. Pozreli sme sa na seba a uvedomila som si, že neviem, ako začať. Čo sa mám verejne spýtať človeka, o ktorom viem tak veľa, ktorý mi je nesmierne blízky? Rozosmiali sme sa. Odpili sme si z kávy a začali sa len tak rozprávať...“

Kvetka: Segra, je niečo, čo o tebe neviem?
Lucia: Počkaj... Nie. Si moja bútľavá vŕba, ktorej nemám problém povedať všetko. A ty?

K: Je tu niečo, čo som sa ti bála aj hanbila povedať. Dnes už môžem... So svojím nástupom do práce po materskej dovolenke som opäť začala fajčiť. Úspešne sa mi to darilo tajiť pred celou rodinou. Teraz je to presne tri mesiace, čo som pokrčila a vyhodila do koša svoju poslednú škatuľku s cigaretami. A dúfam, že znovu nezačnem! Úprimnosť za úprimnosť – kedy by si ma najradšej „zaškrtila“?
L: Vtedy, keď si mi ostrihala bábiku, lebo mala dlhšie vlasy než tvoja. Bolo to tuším v roku 1988...

K: Fíha. Hádam nebudeme vyťahovať takéto staré, prachom zapadnuté spory.
L: A pamätáš, keď si mi dala facku?

K: Tak to muselo byť tiež poriadne dávno. Dúfam, že si mi už odpustila...
L: Samozrejme. Veď je úplne normálne, že medzi deťmi, súrodencami vznikajú drobné spory... Nepoznám nikoho, kto by sa so svojím bratom alebo sestrou v detstve nepohádal, nepobil...

K: Sranda. Dnes by som už nedokázala dať niekomu facku, aj keby som bola maximálne „vytočená“. A vôbec, nemám rada konflikty, hádky, napätú atmosféru. Ako ty zvládaš takéto situácie?
L: Snažím sa zachovať si chladnú hlavu. Držím sa zásady „kaša sa nikdy neje taká horúca, ako sa navarí“. V návale emócií vyzerajú veci inak, ako v skutočnosti sú. Najlepšie to vidno s odstupom času.

K: Kedy naposledy sa ti táto zásada osvedčila?
L: Prednedávnom sme boli s Paľkom a so sesternicami Ivetkou a Emkou na lyžovačke. Vymysleli sme si takú zábavku, že každá jazda bude v réžii niekoho iného a ostatní ho budú musieť nasledovať. A tak sa v role vodcu skupiny vystriedame všetci. Ako prvý šiel Pali, ktorý nás naviedol na jeden skokanský mostík. Ten bol vysoký asi tri metre... Skrátka žiadna maličkosť. A tak sme všetci leteli do neznáma... A tvrdo dopadli. Keď sa mi vrátil vyrazený dych a pomaly som sa začala zviechať zo zeme, preletelo mi hlavou asi milión nadávok, ktoré by som najradšej adresovala svojej drahej polovičke. Našťastie, nikto si nič nezlomil, tak som narátala do desať a lyžovali sme sa ďalej.

K: Budúci rok už pôjdu na lyžovačku s vami aj Horváthovci. Paulínka (3) sa postaví na lyže po prvýkrát v živote a ja po pätnástich rokoch. To bude zábava!
L: To teda bude! Len sa musíme vyhýbať skokanským mostíkom... Poviem ti, to bol poriadny adrenalín. Ale aj ty máš skúsenosti s adrenalínovými zážitkami...

K: Dnes si už s úsmevom spomínam na príhodu, ktorá sa stala v čase, keď som moderovala Teleráno a mojím kolegom bol Vilo Rozboril. Každý deň sme nakrúcali takzvané upútavky. Zaujímavou formou sme sa snažili upútať pozornosť divákov na témy a hostí, ktorých uvidia v ďalší deň. My s Vilom sme boli vo svojich upútavkách dosť akční – raz sme spievali v divadle, inokedy sa potápali v neoprénoch a s kyslíkovými bombami v jazierku pred Markízou... Jedného pekného dňa sme sa vybrali k PKO, kde bol nainštalovaný bungee jumping. Dohoda bola, že ja budem stáť pod ním, budem rozprávať a Vilo absolvuje zoskok. Keď sme však prišli na miesto činu, Vilo ma začal prehovárať, že on už nie je najmladší, radšej by som to mala vyskúšať ja... Po polhodinovom príhovore svojho kolegu som sa rozhodla, že idem. Nechala som sa katapultovať do výšky sedemdesiat metrov! Lietala som nad Dunajom, žalúdok mala v krku, kričala o život, nebolo mi všetko jedno. Zúfalo som sa snažila držať lana, o ktoré som bola prichytená, čo nebol najlepší nápad – vytrhalo mi to niekoľko umelých nechtov aj s mojimi vlastnými. Bledá so zakrvavenými prstami na rukách, šialene vysokým tepom a s triaškou na celom tele som po tomto zážitku povedala, že podobné dobrodružstvá ja „nemusím“. Dúfam, že ani ty nie...
L: Nie, ďakujem. Mne úplne stačí zvýšená hladina adrenalínu v krvi počas živých prenosov. Naposledy sme si to „užili“ s Jankom Mečiarom počas živých vstupov z Plesu v opere, keď nám nefungovali odposluchy, zlyhalo spojenie s réžiou, a dokonca nesvietilo ani červené svetlo na kamere, podľa ktorého by sme vedeli, že sme vo vysielaní... Tomu sa hovorí smola, veď pár minút predtým všetko perfektne fungovalo.

K: Keď teda nie adrenalínové dobrodružstvá, po čom ešte túžiš, o čom snívaš?
L: Chcela by som ešte navštíviť kus sveta. Láka ma veľa krajín. Napríklad Japonsko, Kuba, Mexiko, Nový Zéland, Škandinávia, nórske fjordy, ktoré sme s Palim navštívili pred rokom. Boli nádherné ako z rozprávky.

K: Naplánuj si, prosím ťa, počas leta 2011 aj dovolenku s nami v Chorvátsku.
L: Jasné. S tým rátam a už sa veľmi teším! A čo ty a tvoje plány?

K: Opäť sa chcem vrhnúť do cvičenia. V ostatnom čase som veľmi nestíhala a budem úprimná, keď sa aj našla chvíľka, nechcelo sa mi. A rada by som spoločne aj s Julkom a Paulínkou trávila viac času v prírode.
L: No, keď sa mi splní jeden z mojich snov, na ktorom už horlivo pracujem – mať drevený domček v Tatrách, môžeme tie výlety do prírody absolvovať spolu...

K: Už to vidím – ja budem variť, ty piecť sladkosti a naši muži rúbať drevo. L + K : (smiech)
L: Ja ich skôr vidím vyvalených na gauči pred telkou...

K: Myslíš si, že muž sa dokáže kvôli žene zmeniť?
L:
Jedine, že by tá žena vlastnila Arabelin zázračný prsteň. Človek sa dokáže kvôli milovanej osobe prispôsobiť v niektorých veciach, ale zmeniť povahu alebo temperament, to sa nedá. Mnohí sa dokážu istý čas pretvarovať, ale to je len beh na krátke trate...

K: Veríš v lásku na celý život? Máš pocit, že si ju našla?
L: Chcem veriť. Navyše obaja s mužom máme pekné príklady dlhoročných vzťahov v našich rodinách. Aj moji, aj Paľkovi rodičia sú vyše tridsaťpäť rokov spolu a stále im to klape.

K: Čo pre teba znamená rodina?
L:
Veľmi veľa. Zázemie, istotu, bezpečie, blízkosť, lásku. Milujem naše spoločné výlety, obedy, rozhovory. Dúfam, že nám bude dopriate stretávať sa takto ešte dlhé roky.

Autor: Šarm

video

 


 

 
 

pluska správy

Handsfree orgazmus? Cesta k vyvrcholeniu vedie aj cez erotickú hypnózu

Žiadna vedecká štúdia vyvrcholenie bez dotykov nepotvrdila. Vám sa to...
 

NEUVERITEĽNÉ. Za nespavosť môže aj neumytý riad či nesprávny vzor na posteľnej bielizni

Porátali ste už aj susedové ovečky, ale spánok stále neprichádza. Stačí...
 

Už pozná verdikt lekárov! Vrátila sa Shannen Dohertyovej (47) rakovina?

Brenda z Beverly Hills má za sebou bezsenné noci. Krvné testy hviezdy opäť...
 

Dodáva pokožke pevnosť a dokonca pomáha aj pri chudnutí. TÁTO zelenina vám v chladničke nesmie chýbať!

Jej veľkou výhodou je, že je dostupná počas celého roka a aj jej cena je prijateľná. ...
 

Noc hrôzy na dovolenke: Sexi moderátorka Soňa Skoncová si v Mexiku prešla PEKLOM

Brunetka prezradila, čo jej a priateľovi pokazilo idylku v exotike.
 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 
 
Lucia Barmošová sestre: Facku som ti už odpustila
Šarm