Tip redakcii
 

Ako prežiť rozchod

Opustil vás? Ukážeme vám skratku z fázy zničená do fázy šťastne nezadaná.

18. februára 2012, 06:00

Fáza č. 1

Trpké odvykanie (prvé dva týždne)

Vaša realita

Strašne to bolí! No ešte stále neveríte, že vás naozaj pustil k vode. Tajne dúfate, že každú chvíľu pribehne za vami do práce s obrovskou kyticou, pokľakne a spustí: „Mýlil som sa! Odpusť!“ Žiaľ, z recepcie vám nevolajú.

Čo vyvádzate

Bombardujete ho zúfalými e-mailami, jeho odkazová schránka je plná vašich vzlykov. Aby toho nebolo málo, večer čo večer zamaskovaná obiehate okolo jeho domu a sondujete, či vás už nenahradil.

Radšej robte toto

Doprajte si pár dní len pre seba. Choďte sa na predĺžený víkend niekam do kúpeľov, prihláste sa na španielčinu alebo začnite pliesť. A najmä ruky preč od mobilu!

Toto určite nerobte

Neponižujte sa prosíkaním o posledné stretnutie! Miesto toho si stále opakujte: Ak si to, hlupák, rozmyslí, je na rade on. Nech prosí o odpustenie a druhú šancu!

Vezmite si hviezdny príklad z priateľky Jennifer Anistonovej. Notoricky opúšťaná Grékyňa sa po každom sklamaní zavesí na krk svojej super kamarátke Courtney Coxovej a jej deťom. Trávi s nimi dovolenky aj Vianoce, a ak sa jej náhodou nemôžu venovať, odušu nakupuje alebo študuje budhizmus. Jednoznačne sa pri tom nikdy neprestáva usmievať!

Fáza č. 2

Dni sebaľútosti (dva mesiace)

Vaša realita

Ako naschvál, vždy keď zapnete rádio, hrajú tú „vašu“. V chladničke ešte stále trónia zvyšky jeho milovanej čili pasty. Odporné! Navyše sa mučíte spomienkami na vaše prvé rande, zoznamovanie v posteli, cítite motýle, ktoré vám pri tom lietali v bruchu...

Čo vyvádzate

V práci to ako-tak zvládate, no len čo za sebou zabuchnete dvere bytu, vrhnete sa na gauč a novú tabuľku čokolády. Z perín vstanete iba po ďalší balík vreckoviek alebo sa opäť presvedčiť, či sa náhodou neuvoľnil internetový kábel – keďže e-maily od neho nechodia a nechodia.

Radšej robte toto

Hýbte sa! Vo fáze, keď frustráciu zaháňate orgazmami z jedla, môžete nabrať pekných desať kíl! Nemusíte ísť hneď do fitnescentra, ak sa na to necítite – vyberte sa na čerstvý vzduch alebo si pustite DVD s jogou.

Toto určite nerobte

Rozišiel sa s vami kvôli inej? Máte absolútny zákaz prihlasovať sa na Facebook! Jeho čerstvý status „šťastne zadaný“ vás totiž môže riadne odrovnať. Najmä, ak je jeho nová obeť o pár rokov mladšia, vyziabnutá cica, prípadne vyhľadávaná lektorka tantry!

Vezmite si hviezdny príklad z herečky Jessicy Bielovej. Keďže si záletník Justin Timberlake nedal povedať, rozlúčili sa. Odvtedy je ona ozdobou každého dobrého večierka a zbiera jeden kompliment za druhým. Palec hore, Jessica!

Fáza č. 3

Pomsta býva sladká?! (tretí mesiac)

Vaša realita

Sviniar! Ublížil vám a bude za to pykať! Zbierate odvahu na to, aby ste konečne vyhodili jeho cédečká aj fotoalbum? Do toho! Podľa psychológov je zmena smútočnej nálady na bojovú normálna, no skúste sa riadiť rozumom – a nie citmi.

Čo vyvádzate

Na čete, kam má prístup aj on, kvetnato opisujete jeho početné (ne) hygienické návyky. Na ďalšom, ktorý už nemá šancu vidieť, s kamarátkami rozoberáte, či je vtipné hodiť jeho telefónne číslo na stránku, ktorá ponúka najlepších gigolov v meste.

Radšej robte toto

Pred spoločnými známymi si pochvaľujte, ako sa vám po rozchode ľahšie dýcha, a že ponuky na rande sa vám len tak hrnú. Lacné, ale efektívne: zavolajte jeho ďalším ex a stále sa utvrdzujte v tom, že nemáte za čím ľutovať.

Toto určite nerobte

Ak nemáte zbytočné tisíce eur, plán sladkej pomsty si rýchlo vymažte z hlavy a aj z toho četu. Mohol by vás udať za ohováranie alebo žiadať verejné ospravedlnenie. Fuj!

Vezmite si hviezdny príklad zo speváčky Jennifer Lopezovej. Po rozvode s Marcom Anthonym nepovedala na jeho adresu jedno krivé slovo! Namiesto toho vyhlasuje, že si ho bude do smrti vážiť. Múdra žena je sexi žena – čo sa nakoniec aj potvrdilo. Veď J.Lo je už dnes znova šťastne zaľúbená do iného.

Fáza č. 4

Zmena (štvrtý až piaty mesiac)

Vaša realita

Čáry-máry fuk a je z vás nová žena! So štýlovým účesom, s vynoveným šatníkom a konečne na vysokých podpätkoch, ktoré ste pri ňom nosiť nemohli. Úžasná od hlavy až po päty sa ukazujete na všetkých akciách, kde by sa mohol ukázať.

Čo vyvádzate

Nakupujete. Z jednej skrášľovacej procedúry smerujete na druhú. Kaderníčka, kozmetička, masérka. A vaša kreditka začína plakať.

Radšej robte toto

Nemíňajte! Práve teraz je najvhodnejšie začať šetriť, najmä ak ste spolu aj bývali. Veď to, že si nájom platíte už štvrtý mesiac sama, sa musí na vašom konte jednoznačne prejaviť! A ak vás peniaze netrápia, investujte ich radšej inak. Zaplaťte si osobného trénera – výsledky vášho spoločného snaženia sú perspektívnejšie ako nejaké módne doplnky.

Toto určite nerobte

Za žiadnych okolností nekopírujte imidž jeho novej obete!

Vezmite si hviezdny príklad z herečky Sandry Bullockovej. Tá je po rozvode so sukničkárom Jessiem Jamesom stále obľúbenejšia. Bodaj by nie, veď rozchod s ním vyriešila so cťou, okrem toho je naďalej ukážková mama adoptívneho syna a angažuje sa hneď v niekoľkých charitatívnych projektoch. A ak by ju neverník chcel naspäť, má preňho jedinú odpoveď: Ďakujem, neprosím!

Fáza č.5

Nový začiatok (po šiestom mesiaci)

Vaša realita

Dokázali ste to! Keď ho spomenú, nič zásadné to s vami nerobí. Dokonca mu aj odzdravíte, ak naňho náhodou natrafíte. Jasné, že sú dni, keď spomínate na to, ako vám bolo kedysi dobre. To je prirodzené! Rovnako normálne je aj to, že vás ešte sem-tam pichne pri srdci mamina poznámka, že takého už tak ľahko nenájdete.

Čo vyvádzate

Pýtate sa ho, či ostanete priatelia.

Radšej robte toto

Zabudnite, že existoval, a naplno si užívajte pozornosť nových mužov. Nikto nehovorí, že sa máte hneď osudovo zamilovať, ak vo vašom srdci ešte stále nie je miesto. Pustite ho (ich) aspoň do postele. Ste predsa žena 21. storočia!

Toto určite nerobte

Nech vám ani nenapadne pozývať ho aj s jeho novou partnerkou na váš fondue večer, len aby ste všetkým – najmä sebe a jemu – dokázali, že ste už úspešne za tým! Nemuseli by ste sa cítiť vôbec dobre.

Vezmite si hviezdny príklad z Kate Winsletovej. O exmanželovi Samovi Mendesovi hovorí len v dobrom, iste aj pre to, aby od verejného prepierania špinavej bielizne ušetrila ich dvoch spoločných synov. Tento prístup môže imponovať vášmu novému – dôkazom je reakcia rozprávkovo bohatého Neda Rocknrolla, ktorý vraj už stihol Kate požiadať o ruku.

Autor: EMMA/ Katarína Brunovská

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Prekonajte jarnú únavu sorbetom z púpavy: Pripraviť túto ľadovú delikatesu nie je zložité

Púpavový sorbet je chutný a zdravý a práve teraz je ideály čas na jeho prípravu....
 

Aj päťdesiatnička môže zostať štíhla. Prestaňte sa vyhovárať na vek a spomalený metabolizmus!

To, že päťdesiatničky priberajú, má inú príčinu. Stačí robiť TOTO a matróna...
 

FOTO: Aj Dominika Mirgová sa už môže pýšiť sexi fotkami. Schudla 8 kíl, ale so slzami

Dominika Mirgová (27) schudla za tri mesiace na svoju vysnívanú hmotnosť....
 

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Ako prežiť rozchod
EMMA/ Katarína Brunovská