Tip redakcii
 

Ako si nájdete chlapa?

Sympatická, vzdelaná, a stále sama? Nezúfajte! Pracujte na svojom sebavedomí a pán Božský si vás nájde sám.

05. marca 2012, 07:00
Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: profimedia.sk

Vášmu princovi na bielom koni to trvá akosi pridlho... „Zablúdil? Hmm, asi nehľadá vôbec,“ vravíte si sklamane. A pritom nie ste žiadna „špata“ ani sa nesprávate ako fúria, ani nemáte v hlave vymetené... Väčšina kamarátok zo strednej či z vysokej školy už má obrúčku dávno na prste, na kolenách druhé dieťa, niektoré „stihli“ aj druhého manžela. Vaši najbližší, ktorým záleží na vašom šťastí, vám na každé narodeniny dobromyseľne prízvukujú, že už by bolo načase si niekoho nájsť. Ako keby „použiteľní“ muži padali zo stromov ako zrelé jablká a láska sa dala pričarovať!

Robíte chybné kroky?

Keď sa niečo nedarí, treba sa zamerať na detaily a pátrať po tom, čo je zlé. „Najčastejšia chyba pri hľadaní muža na trvalý vzťah je práve tá, že ho hľadáte na trvalý vzťah. A to je dosť nebezpečná a agresívna informácia pre každého chlapa. Pre neho je to totiž signál na útek. Zúfalá snaha vyvoláva tlak, na ktorý je odpoveďou rovnako silný protitlak mužského nezáujmu,“ poukazuje na príčiny samoty odborníčka. Nenechajte sa umárať ani vytáčať poznámkami o utekajúcich rokoch, tikote biologických hodín ani inými „dobre mienenými“ poznámkami. Pozrite sa radšej na svoj problém úplne z inej strany.

Pri hľadaní toho pravého zabúdate na seba, svoje záujmy, potešenie. Psychologička hovorí: „Strácate kontakt so svojimi pocitmi a s inštinktmi aj so svojou prítomnosťou. Do baru už nechodíte kvôli sebe a svojej zábave, aj v práci iba úporne hľadáte, ktorý kolega by to mohol byť. Doslova z vás kričí zúfalstvo: Nechcem byť sama! Mohol by ma niekto chcieť? Je v tom strach a napätie, ktoré neverbálne komunikujú s okolitými mužmi.“ Preto zostávate sama alebo žijete v neuspokojivom vzťahu.

Začnite z iného konca

Stačí sa pozrieť, ako to robia ženy, ktoré nemajú núdzu o nápadníkov alebo spokojne žijú v trvalých vzťahoch. „Ony deklarujú okoliu niečo celkom iné. Nielen to, že sú krásne vo svojej ženskosti a všetkej človečenskosti, ony tak naozaj samy seba vnímajú a vedia tiež samy seba rešpektovať. Sústredia sa na svoju vlastnú prítomnosť. A to sa mužom páči. Sú prirodzené, ale aj svojské. Nikoho neprenasledujú, čo znamená, že muži, ktorí o ne majú záujem, si ich, musia, naopak, ustriehnuť, aby im neušli. A keď príde čas a náhoda sa tak rozhodne, osudovo zasiahne vyššia moc a pravý sa stretne s tou pravou a nevedia ani ako,“ hovorí Miroslava Muráriková.

Tu ho nájdete!

 • v hoby kútikoch alebo obchodoch so športovými, s rybárskymi, remeselníckymi či automobilovými potrebami 
 • na športových podujatiach 
 • na výstavách automobilov 
 • v supermarketoch vo všedný deň neskoro večer, cez víkend okolo obeda
 • na cyklotrasách alebo cestách pre korčuliarov
 • v posilňovniach 
 • v baroch a reštauráciách

Láska z rozumu? Radšej nie!

„Pokúša“ vás vybrať si s rozumom nejakého solídneho partnera a nečakať na veľkú lásku? Naša odborníčka má iný názor: „Zážitok veľkej lásky stojí za to. Na začiatku to má byť absolútne, dokonalé. Keď aj neskôr padajú z očí ružové okuliare, skutočná sila lásky sa neznižuje, len prechádza do inej roviny. Druhý prípad je, keď sa vzťah vyvíja pozvoľna bez prvotného impulzu s postupne narastajúcim záujmom jeden o druhého, pri každodennom stretnutí. Nastáva postupná zamilovanosť do osobnostných kvalít toho druhého, ktorá môže prerásť do plnohodnotného vzťahu.“

Zase zásah vedľa?

Iba vtedy, ak ste sebavedomá a vnímavá, si môžete všimnúť, že na partnerovi už od začiatku niečo „nesedí“. „Ak si je žena vedomá svojej kvality, tak je vnímavá na rovnako kvalitného muža, ktorý je potenciálnym otcom jej detí. Ak si myslíte, že nie ste hodná lásky, tak si s najväčšou pravdepodobnosťou zoberiete partnera, ktorý vám to bude celý život len potvrdzovať,“ varuje psychologička. Ak prehliadate partnerove chyby, ktoré sa vám nepáčia, škodíte sama sebe. „To nie sú potom ružové okuliare, ale klapky na očiach. Ak ich máte, tak vlastne ani neviete, aké je to byť milovaná. Ale ak dokážete dôverovať sama sebe, tak inštinkty a vaša emocionalita pod ochranou racionality vám spoľahlivo povedia, kedy treba zo vzťahu odísť, kedy to zastaviť a nepokračovať proti sebe. Nájsť kvalitného muža znamená len tak „málo“ – popracovať na svojom sebavedomí a vedieť použiť svoju ženskosť, pretože naozaj platí: Aký išiel, takú našiel,“ dodáva Miroslava Muráriková.

Od toho pravého vás delí iba 13 krokov...

 • Neostávajte zavretá doma, venujte sa tomu, čo vás baví a teší. 
 • Napíšte aspoň 15 vecí, ktoré si na sebe vážite, za ktoré sa máte rada. 
 • Spomeňte si aj na úspechy, ktoré ste dosiahli, či v práci, alebo v súkromí. 
 • Pestujte si priateľstvá. 
 • To, ako sa cítite vo vnútri, na vás vidno aj navonok. Ak ste často bez nálady či nahnevaná, nepomôže vám ani sexi oblečenie a drahý kaderník. 
 • Buďte sama sebou, netrápte sa túžbou po inej postave či vlasoch.
 • Buďte verná svojim hodnotám a zásadám. 
 • Veciam nechajte voľný priebeh. 
 • Užívajte si to, čo v tejto chvíli máte.
 • Verte, že to správne, čo má prísť, príde aj bez vašej zúfalej kontroly.
 • Nehádžte všetkých mužov do jedného vreca. 
 • Nehľadajte bohatého fešáka, ale skôr muža s dobrým srdcom, ktorý nemyslí iba na seba. 
 • Spomaľte svoje životné tempo, kráčajte pomalšie, nech majú muži šancu všimnúť si vás.

Týmto ho nezískate!

„Ja nevarím!“ Láska ide ešte vždy cez žalúdok. Niet nad chutné jedlo naservírované s láskou. „Toto nejem, som na diéte.“ To „zaváňa“ aj väčšími problémami, ako je chudnutie, napríklad záchvatmi hystérie pri PMS alebo prehnanou poriadkumilovnosťou či žiarlivosťou. „Nooo, ja som bola v lepšej reštaurácii, vyštudovala som lepšiu školu...“ Nie je nič odstrašujúcejšie ako zúfalá baba, ktorá si nízke sebavedomie „ratuje“ ponižovaním iných. V partnerskom vzťahu je dôležitá spolupráca, schopnosť vychádzať spolu a dohodnúť sa, nie večné súperenie. „Ja nemôžem, nestíham, nikam nejdem, lebo pracujem.“ Obetovanie sa práci je najlepšou cestou k osamelosti.

Nezabúdajte na to, že nájsť si správneho chlapa je rovnako ťažké, ako pre muža nájsť správnu ženu.

Autor: Báječná žena/ Sylvia Dernářová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Ako si nájdete chlapa?
Báječná žena/ Sylvia Dernářová