Tip redakcii
 

Chystáte sa na prvé rande?

Stretli ste sympatického muža a tešíte sa na prvé stretnutie vo dvojici? Vieme, čo môžete urobiť pre to, aby vaše prvé rande nebolo aj posledným.

20. marca 2012, 07:00
Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: Profimedia.sk

Ostaňte sama sebou

Je len logické, že pred svojím novým objektom záujmu sa chcete ukázať v čo najlepšom svetle. Brzdite však a nezabudnite byť hlavne sama sebou. On miluje vysokohorské túry a v zime každý víkend lyžuje? Netvárte sa ako nadšená turistka a zdatná lyžiarka, ak ani neviete, kde sú Roháče a akú veľkosť lyží potrebujete. Ak neznášate morské plody, neklamte, že ustrice a sépie patria k vašim obľúbeným lahôdkam. Takéto prikrášľovanie a prispôsobovanie reality sa skôr skončí poriadnym „trapasom“ než sľubne vyzerajúcim vzťahom.

S vôňou opatrne

Muži majú väčšinou radi jemné, trochu sladké ženské vône. Pokojne zostaňte verná svojej obľúbenej značke, ak je však vôňa vášho parfumu veľmi výrazná, dajte si jej trochu menej. Nechcete azda, aby sa pri stretnutí s vami rozkašľal a počas celého rande sa držal v bezpečnej vzdialenosti.

Zbavte sa dračích pazúrov

Ruky o vás povedia veľa. Stačí, ak sú čisté, pravidelne ich ošetrujete a máte upravené nechty – nemusia však hýriť farbami a už vôbec to nepreháňajte s ich dĺžkou. Niekoľkocentimetrové pazúry totiž pôsobia na mužov skôr odstrašujúco ako príťažlivo. A okrem toho, čím dlhšie máte nechty, tým viac sa pod nimi darí najrôznejším baktériám.

Pohlaďte mu ego

Aj keby ste mali dve vysoké školy, ktoré ste skončili s červeným diplomom, prehľad o motoroch v autách aj vo svetovej politike, nevybaľte to na neho hneď. Naopak, nezabudnite mu pochváliť sveter, výber reštaurácie či jeho zamestnanie. Občas sa zatvárte, že niečomu nerozumiete, poproste ho o názor a hlavne, počúvajte ho. Muži sú trochu samoľúbi. Keď tomu svojmu dáte pocítiť, že potrebujete jeho radu a páči sa vám to, čo robí, ste na najlepšej ceste k ďalšiemu stretnutiu.

Nebuďte v kŕči

Čím bližšie je dátum vášho rande, tým ste nervóznejšia, či si váš potenciálny partner stretnutie nerozmyslí? Ak si opakujete, že nemáte šťastie na chlapov, tak je dosť pravdepodobné, že to naozaj na nejakej banalite stroskotá – a to aj vaším pričinením. Uvoľnite sa, pokojne si v ten deň vezmite dovolenku, choďte s kamarátkou na obed a potom si dajte relaxačný kúpeľ. A zakážte si rozmýšľať nad tým, prečo to ani tentoraz neklapne, ale nájdite dôvody, pre ktoré by to práve vám dvom mohlo vyjsť. Ak budete v kŕči, vaše vyjadrovanie aj smiech budú neprirodzené.

Rozhoduje 10 sekúnd

Stačí približne desať sekúnd na to, aby ste na objekt svojho záujmu zapôsobili už pri prvom stretnutí. A nemusíte nič povedať. Signály, ktoré vysielate, majú totiž oveľa silnejšiu výpovednú hodnotu ako slová. Váš potenciálny partner si za tento krátky čas vyhodnotí vaše vystupovanie, vyžarovanie, všimne si vaše držanie tela, úsmev, chôdzu, vôňu a podvedome vyhodnotí, či sa bude o vás vôbec zaujímať. Skrátka, už počas desiatich sekúnd môže preskočiť tá povestná iskra a neskôr sa poriadne rozhorieť.

Sex hneď v prvý večer?

  • Podľa minuloročného prieskumu istého amerického časopisu, prvé rande zakončia sexom najčastejšie ženy okolo štyridsiatky. Mladšie sú v tomto smere menej spontánne.
  • Výsledky celoslovenského prieskumu spred dvoch rokov zase ukázali, že asi 40 percent mužov sa nebráni predstave, že by sa prvé rande mohlo skončiť v posteli. No pre rovnaký počet žien je takéto vyvrcholenie prvého stretnutia neprípustné.
  • Podľa odborníkov je pre potenciálny vzťah úplne jedno, či sa spolu vyspíte už pri prvom plánovanom stretnutí, alebo budete robiť drahoty aspoň po tretie rande. Tým, že si užijete sex už na prvej schôdzke, totiž šance na vývoj vzťahu neovplyvníte negatívne ani pozitívne. Buď vás chlap chce a má záujem sa s vami stretávať aj ďalej, alebo mu od začiatku išlo iba o to, aby sa s vami vyspal a aj tak by vás onedlho nechal.

Odíďte včas!

Je vám príjemne a želáte si, aby sa večer vôbec neskončil? Ak vo svojom potenciálnom partnerovi chcete podporiť záujem, nezabudnite odísť v pravý čas. Dohodnite sa s kamarátkou, nech vám zavolá, napríklad po troch hodinách – to bude pre vás signál, že by ste sa mali rozlúčiť. Môžete si byť istá, že ak o vás dotyčný stojí, váš odchod v ňom len vygraduje túžbu vidieť vás znovu.

Autor: Báječná žena/ Alena Jurisová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Prekonajte jarnú únavu sorbetom z púpavy: Pripraviť túto ľadovú delikatesu nie je zložité

Púpavový sorbet je chutný a zdravý a práve teraz je ideály čas na jeho prípravu....
 

Aj päťdesiatnička môže zostať štíhla. Prestaňte sa vyhovárať na vek a spomalený metabolizmus!

To, že päťdesiatničky priberajú, má inú príčinu. Stačí robiť TOTO a matróna...
 

FOTO: Aj Dominika Mirgová sa už môže pýšiť sexi fotkami. Schudla 8 kíl, ale so slzami

Dominika Mirgová (27) schudla za tri mesiace na svoju vysnívanú hmotnosť....
 

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Chystáte sa na prvé rande?
Báječná žena/ Alena Jurisová