Dátum: Pondelok 16.01.2017 Dnes oslavuje:

Kristína Zajtra: Nataša

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Erotická literatúra aj pre mužov: Tieto knihy ho rozpália

Zdroj: ŠARM/ Barbora Dvořáková 01. januára 2013, 09:00
Foto: Profimedia.sk Aj muži majú svoje romány, ktoré ich rozpália

Hneváte sa, že vaša žena v spálni večer stále číta? Tak jej skúste na nočný stolík podstrčiť ten správny titul. Je dosť kníh, čo dokážu vyvolať hriešne chúťky. A keď nezaberú na partnerku, užijete si s nimi aspoň vy.

Necudná klasika

John Cleland: Fanny Hill – Pamäti rozkošnice

Táto knižka je úctyhodne stará. Autor ju napísal ešte v osemnástom storočí, no to len dokazuje, že aj naši prastarí rodičia rozhodne neboli svätí. Nie náhodou sa považuje za predchodkyňu modernej erotickej literatúry. Hrdinkou je síce cnostné anglické dievča, no iba dovtedy, kým sa jej po smrti rodičov neujme poručníčka. Žije totiž v londýnskom nevestinci, je poriadne zvrhlá a Fanny otvorí svet orgií, kde je dovolené naozaj všetko...

Foto: Archív

Preč s komplexmi

Marty Klein: Sexuálna inteligencia

Chcete sa ešte niečo naučiť a mať fakt vzrušujúci sex? Doktor Klein sľubuje, že to nie je problém, lebo vďaka jeho knihe navždy skoncujete s pochybnosťami o svojom výkone a či sú vaše erotické túžby v poriadku. „Učím ľudí, ako sa uvoľniť a užívať si sex s telom, aké majú, s partnerom, ktorého majú, a v situácii, v akej sa nachádzajú,“ znie jeho krédo.

Po čom túžia samci

Henry Miller: Pod strechami Paríža

Keď sa povie Henry Miller, mnohým sa vybaví Obratník Raka a Obratník Kozorožca a fakt nemravné Picassove ilustrácie. Rovnako necudný je však aj jeho román Pod strechami Paríža. Je to naozaj drsná kniha o inceste, prostitútkach a nespútanom sexe. Jazyk hlavného hrdinu je plný vulgarizmov a žiadna zo sexuálnych šialeností mu nie je cudzia. Napriek tomu to nie je žiadny brak. Navyše, ak ženu presvedčíte, aby si to prečítala, možno sa konečne prestane hanbiť a splní všetky vaše túžby.

Foto: Archív

Na inšpiráciu

Janka Vančová: Hriešne spovede

V tejto knihe nájdete až tridsaťtri erotických príbehov. Spovede ľudí, ktorí prežívajú niečo nezvyčajné, pikantné, vzrušu júce, skrátka to, na čo sa neza búda. Pobavia, možno pobúria, niekto si pri čítaní spomenie na niečo, s čím sa radšej nikomu nepriznal. Autorka však radí nečervenať sa, veď ktosi múdry raz povedal – ľahko je byť v starobe cnostným…

E. L. James: Päťdesiat odtieňov sivej

Tak na túto knihu pozor! Opisom sexuálnych praktík muža, čo túži ovládať partnerky, zaujala už štyridsať miliónov žien po celom svete. Nejde ani tak o to, že rieši, kam až sa dá zájsť v mene lásky, no hlavne, je to trilógia. Hrozí teda, že vaša žena sa začíta poriadne nadlho a na skutočnú erotiku už nebude mať čas. Ešteže na slovenskom trhu je zatiaľ len prvý diel!

Foto: Archív

Šokujúce

Charlote Rochetová: Vlhké miesta

Modlitba lona

Dnes, keď je možné prakticky všetko, je už veľmi ťažké šokovať. Mladá spisovateľka to dokázala, keď napísala knihu o najintímnejšom mieste ženského tela. „Ženy nemajú potuchy, ako ich vagína vyzerá a chutí,“ vysvetľuje, prečo im to ozrejmila. Z knihy sa okamžite stal škandalózny bestseller, ktorý rozdelil čitateľov na dva tábory. Pre časť je to zvrátená pornografia a autorka úchyláčka, pre druhých vraj v skutočnosti odkryla čosi oveľa intímnejšie než svoje vlhké miesto – svoju zraniteľnú dušu. V jednom sa však oba tábory zhodujú : Charlotte vie šokovať na mnoho spôsobov. A dokázala to aj vo svojej novinke Modlitba lona. Román, ako inak, opäť o sexe, možno použiť aj ako bedeker, lebo je tam množstvo podrobných opisov sexuálnych praktík.

Foto: Archív

Pre fakt odvážnych

Sylva Lauerová: Otrok

Pauline Réageová: Príbeh 0.

Lauerovej erotické romány sú šteklivé aj preto, že čitateľ nevie, čo je ešte fantázia a čo už osobná skúsenosť. Veď spisovateľka naozaj pôsobila na súkromnom seychelskom ostrove, kam chodí prázdninovať napríklad Michael Douglas, a naozaj sa zaoberá mágiou. No a Hračka je o zničujúcom prázdninovom sexe hollywodskej hviezdy s inštruktorkou jogy a dôsledkoch zahrávania s čiernou ľúbostnou mágiou. V knižke Otrok zašla ešte ďalej – naozaj dôverne popisuje sadomasochistický vzťah medzi otrokom a jeho paňou. Takže ak vás vzrušuje latex a bičík, začítajte sa. Ale pozor, možno vás to vystraší… Ak však chcete poznať skutočnú svetovú klasiku sadomasochistickej literatúry, prečítajte si, ako tému spracovala francúzska spisovateľka Pauline Réageová, narodená ešte v roku 1907! Príbeh 0. o fotografke, ktorá sa odvážila do sveta domín, je dodnes ozdobou erotickej knižnice a pre puritánov zhmotnenie zlého sna.

Foto: Archív 

Naj z glancu

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 

Príbehy

Dobro nevymizlo: Aj vy ste pomohli zmeniť ťažké osudy ľudí z našich príbehov

Po celý rok 2016 sme vám prinášali príbehy ľudí, s ktorými sa život nemaznal....
 

Pavlov svet sa ponoril do tmy: Napriek hendikepu začal aktívne športovať!

Niektoré uličky v meste rozoznám podľa odrazu svojho hlasu od domov – hovorí...
 

Neklamú a neohovárajú: Silné príbehy ľudí, ktorých spojil autizmus

Lucia Lazárová (33), ktorá pomohla Gabike (23) nájsť prvú prácu v živote,...
 

Príbehy, ktoré vás chytili za srdce! TIETO boli v roku 2016 pre vás najsilnejšie

Život píše príbehy, ktoré sú niekdy až príliš kruté a tvrdé. Nemaznal...
 

Osud to zariadil dokonale: Tam, kde zachránili jeho pomáha dnes on sám!

Ladislava Adamoviča (34) zachránil pred hrozivým osudom detský domov....