Tip redakcii
 

Hormóny ovplyvňujú nielen váš vkus na chlapov, ale aj na oblečenie

Zakladáte si na svojom vkuse a zrazu, ups! Pošmyknete sa s chlapíkom, čo by ste na neho inokedy ani nepozreli. A muži sú na tom ešte horšie...

24. júla 2012, 14:00
Ilustračné foto

Ilustračné foto

Autor: profimedia.sk

Odborníci v tom majú jasno, za „všetko“ vraj môžu pohlavné hormóny. Sexuálne správanie mužov aj žien ovplyvňujú už od čias jaskynného pračloveka. Môžeme sa síce v dnešnej dobe hrať na moderných a sofistikovaných ľudí, ale pudy budú v partnerských vzťahoch vždy hrať významnú rolu. Ako inak by ste si chceli vysvetliť, že na svoju extrémnu minisukničku máte náladu akurát počas plodných dní? Alebo prečo vám pracovne vyťažený partner zahol s tou škratou z vedľajšej kancelárie...

Mini alebo maxi

A čo je skutočne vtipné, plodné dni ovplyvňujú nielen váš vkus na chlapov, ale aj na oblečenie. Podľa štúdie Californskej univerzity v Los Angeles sa každá z nás oblieka s blížiacou ovuláciou oveľa viac sexi. Vedúca štúdie Martie Hasseltonová tvrdí, že niečo v ženskom mozgu sleduje ovulačný cyklus a vďaka tomu viete, kedy ste najplodnejšia. Prejavuje sa to tak, že v tieto dni odhaľujete oveľa viac pokožky, aby ste prilákali vhodného „samca“ na splodenie potomka. Ak sa teda prichytíte, že ste si obliekli minisukničku vo veľkosti opasku alebo tričko s maxivýstrihom až po brucho, môžu za to vaše vajíčka.

Stres chlapom nesvedčí

Ani silnejšiemu pohlaviu sa nepáčia stále rovnaké ženy. A nejde len o to povestné príslovie: „Muži milujú blondínky, ale berú si brunetky.“ Podľa štúdií nemeckej univerzity v Saarlande ich vkus ovplyvňuje predovšetkým stres. Testovali mužov, ktorých podrobili stresujúcej záťaži a preukázali, že v nepríjemných situáciách si vyberali úplne iné ženy, ako keď boli oddýchnutí. Najzaujímavejšie bolo zistenie, že pracovne vyťažení muži majú oveľa viac krátkodobých vzťahov. Vynervovaný mozog vraj posiela telu informáciu, že je v stave ohrozenia. Odpoveďou je, že „postihnutý“ muž sa snaží čo najskôr – teda ešte pred smrťou – odovzdať svoj genetický materiál ďalej. Skvelý argument pre každého neverníka: „Nemôžem za to, bol som v ohrození života!“ Vôbec sa nebudeme čudovať, ak túto informáciu pred svojím partnerom jednoducho zatajíte.

Ovulácia a iné pohromy

Väčšina z nás má celkom slušnú predstavu o tom, aký by mal byť „pán Pravý“. Problém však je, že v priebehu menštruačného cyklu sa tento vkus môže dosť odlišovať. Hormóny, ktoré súvisia s plodnosťou, u vás zapríčiňujú, že si o sexi svalnáčoch robíte ilúzie. Inokedy ich síce vidíte ako nespoľahlivých grázlov, uprostred cyklu ste však schopná veriť, že by z nich mohli byť oddaní partneri. Experiment Texaskej univerzity preukázal, ako sa u žien mení pohľad na atraktívnych mužov – kým v plodných dňoch chceme spať s plejbojmi pre ich silný genetický potenciál, deti plánujeme vychovávať radšej s menej atraktívnym mužom, ktorý je spoľahlivý, postará sa o rodinu a neutečie za inou.

Teória bing-bangu

Zo spomenutých výskumov je pomerne jasné, čo sa stane, keď na seba narazia vystresovaný svalovec a „plodná“ žena. Na chvíľu obaja uveria, že je to vlastne veľmi dobrý nápad trochu si spolu užiť. Zákon príťažlivosti tak zvedie dokopy ľudí, ktorí by za iných okolností na seba ani nepozreli. Čo z toho vyplýva? Niekedy je nevera len úplne nepodstatné pošmyknutie. Netreba z neho robiť veľkú vedu a v žiadnom prípade uľahčovať svojmu svedomiu priznaním. Po „veľkom tresku“ by tak zaručene prišla veľká katastrofa!

Autor: Báječná žena/Zuzana Petrovičová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Diéty celebrít: Soňa Müllerová, Zuzana Vačková aj Zuzana Plačková prezradili, čo u nich funguje

Aj vy sa poobzeráte pred zrkadlom, kým sa odhalíte na pláži? Hnať sa za dokonalosťou...
 

V Česku sa šíri panika, objavili sa tam komáre nakazené smrteľným vírusom. Treba sa báť aj na Slovensku?

Donedávna v našich zemepisných šírkach platili komáre len za otravný hmyz,...
 

Upečte si koláč v na grile! Nadýchaná bublanina sa NAOZAJ dá pripraviť aj nad pahrebou

Gril sa vám cez leto postará o štíhlu líniu. Pokojne si preto občas môžete...
 

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Hormóny ovplyvňujú nielen váš vkus na chlapov, ale aj na oblečenie
Báječná žena/Zuzana Petrovičová