Dátum: Piatok 20.01.2017 Dnes oslavuje:

Dalibor Zajtra: Vincent

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Hormóny ovplyvňujú nielen váš vkus na chlapov, ale aj na oblečenie

Zdroj: Báječná žena/Zuzana Petrovičová 24. júla 2012, 14:00
Foto: profimedia.sk Ilustračné foto

Zakladáte si na svojom vkuse a zrazu, ups! Pošmyknete sa s chlapíkom, čo by ste na neho inokedy ani nepozreli. A muži sú na tom ešte horšie...

Odborníci v tom majú jasno, za „všetko“ vraj môžu pohlavné hormóny. Sexuálne správanie mužov aj žien ovplyvňujú už od čias jaskynného pračloveka. Môžeme sa síce v dnešnej dobe hrať na moderných a sofistikovaných ľudí, ale pudy budú v partnerských vzťahoch vždy hrať významnú rolu. Ako inak by ste si chceli vysvetliť, že na svoju extrémnu minisukničku máte náladu akurát počas plodných dní? Alebo prečo vám pracovne vyťažený partner zahol s tou škratou z vedľajšej kancelárie...

Mini alebo maxi

A čo je skutočne vtipné, plodné dni ovplyvňujú nielen váš vkus na chlapov, ale aj na oblečenie. Podľa štúdie Californskej univerzity v Los Angeles sa každá z nás oblieka s blížiacou ovuláciou oveľa viac sexi. Vedúca štúdie Martie Hasseltonová tvrdí, že niečo v ženskom mozgu sleduje ovulačný cyklus a vďaka tomu viete, kedy ste najplodnejšia. Prejavuje sa to tak, že v tieto dni odhaľujete oveľa viac pokožky, aby ste prilákali vhodného „samca“ na splodenie potomka. Ak sa teda prichytíte, že ste si obliekli minisukničku vo veľkosti opasku alebo tričko s maxivýstrihom až po brucho, môžu za to vaše vajíčka.

Stres chlapom nesvedčí

Ani silnejšiemu pohlaviu sa nepáčia stále rovnaké ženy. A nejde len o to povestné príslovie: „Muži milujú blondínky, ale berú si brunetky.“ Podľa štúdií nemeckej univerzity v Saarlande ich vkus ovplyvňuje predovšetkým stres. Testovali mužov, ktorých podrobili stresujúcej záťaži a preukázali, že v nepríjemných situáciách si vyberali úplne iné ženy, ako keď boli oddýchnutí. Najzaujímavejšie bolo zistenie, že pracovne vyťažení muži majú oveľa viac krátkodobých vzťahov. Vynervovaný mozog vraj posiela telu informáciu, že je v stave ohrozenia. Odpoveďou je, že „postihnutý“ muž sa snaží čo najskôr – teda ešte pred smrťou – odovzdať svoj genetický materiál ďalej. Skvelý argument pre každého neverníka: „Nemôžem za to, bol som v ohrození života!“ Vôbec sa nebudeme čudovať, ak túto informáciu pred svojím partnerom jednoducho zatajíte.

Ovulácia a iné pohromy

Väčšina z nás má celkom slušnú predstavu o tom, aký by mal byť „pán Pravý“. Problém však je, že v priebehu menštruačného cyklu sa tento vkus môže dosť odlišovať. Hormóny, ktoré súvisia s plodnosťou, u vás zapríčiňujú, že si o sexi svalnáčoch robíte ilúzie. Inokedy ich síce vidíte ako nespoľahlivých grázlov, uprostred cyklu ste však schopná veriť, že by z nich mohli byť oddaní partneri. Experiment Texaskej univerzity preukázal, ako sa u žien mení pohľad na atraktívnych mužov – kým v plodných dňoch chceme spať s plejbojmi pre ich silný genetický potenciál, deti plánujeme vychovávať radšej s menej atraktívnym mužom, ktorý je spoľahlivý, postará sa o rodinu a neutečie za inou.

Teória bing-bangu

Zo spomenutých výskumov je pomerne jasné, čo sa stane, keď na seba narazia vystresovaný svalovec a „plodná“ žena. Na chvíľu obaja uveria, že je to vlastne veľmi dobrý nápad trochu si spolu užiť. Zákon príťažlivosti tak zvedie dokopy ľudí, ktorí by za iných okolností na seba ani nepozreli. Čo z toho vyplýva? Niekedy je nevera len úplne nepodstatné pošmyknutie. Netreba z neho robiť veľkú vedu a v žiadnom prípade uľahčovať svojmu svedomiu priznaním. Po „veľkom tresku“ by tak zaručene prišla veľká katastrofa! 

Naj z glancu

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 

Príbehy

Hrdá vdova: Pamätáte si na ťažký osud Anny? TOTO sa zmenilo za 10 rokov

Ťažko skúšaná Anna Bieliková (45) sa Šarmu sama ozvala po desiatich rokoch....
 

Označili ho za vraždiace monštrum. Prečo za ním teda plače celý svet?

Nie žralok z Čeľustí, ale sympatická čierno-biela kosatka sa v skutočnosti...
 

Najpotetovanejší dôchodcovia nemajú zábrany: Majú ich takmer všade!

Tak títo dvaja sa našli! Američanka Charlotte Guttenberg (67) a jej partner...
 

Dobro nevymizlo: Aj vy ste pomohli zmeniť ťažké osudy ľudí z našich príbehov

Po celý rok 2016 sme vám prinášali príbehy ľudí, s ktorými sa život nemaznal....
 

Pavlov svet sa ponoril do tmy: Napriek hendikepu začal aktívne športovať!

Niektoré uličky v meste rozoznám podľa odrazu svojho hlasu od domov – hovorí...