Tip redakcii
 

Hormóny ovplyvňujú nielen váš vkus na chlapov, ale aj na oblečenie

Zakladáte si na svojom vkuse a zrazu, ups! Pošmyknete sa s chlapíkom, čo by ste na neho inokedy ani nepozreli. A muži sú na tom ešte horšie...

24. júla 2012, 14:00
Ilustračné foto

Ilustračné foto

Autor: profimedia.sk

Odborníci v tom majú jasno, za „všetko“ vraj môžu pohlavné hormóny. Sexuálne správanie mužov aj žien ovplyvňujú už od čias jaskynného pračloveka. Môžeme sa síce v dnešnej dobe hrať na moderných a sofistikovaných ľudí, ale pudy budú v partnerských vzťahoch vždy hrať významnú rolu. Ako inak by ste si chceli vysvetliť, že na svoju extrémnu minisukničku máte náladu akurát počas plodných dní? Alebo prečo vám pracovne vyťažený partner zahol s tou škratou z vedľajšej kancelárie...

Mini alebo maxi

A čo je skutočne vtipné, plodné dni ovplyvňujú nielen váš vkus na chlapov, ale aj na oblečenie. Podľa štúdie Californskej univerzity v Los Angeles sa každá z nás oblieka s blížiacou ovuláciou oveľa viac sexi. Vedúca štúdie Martie Hasseltonová tvrdí, že niečo v ženskom mozgu sleduje ovulačný cyklus a vďaka tomu viete, kedy ste najplodnejšia. Prejavuje sa to tak, že v tieto dni odhaľujete oveľa viac pokožky, aby ste prilákali vhodného „samca“ na splodenie potomka. Ak sa teda prichytíte, že ste si obliekli minisukničku vo veľkosti opasku alebo tričko s maxivýstrihom až po brucho, môžu za to vaše vajíčka.

Stres chlapom nesvedčí

Ani silnejšiemu pohlaviu sa nepáčia stále rovnaké ženy. A nejde len o to povestné príslovie: „Muži milujú blondínky, ale berú si brunetky.“ Podľa štúdií nemeckej univerzity v Saarlande ich vkus ovplyvňuje predovšetkým stres. Testovali mužov, ktorých podrobili stresujúcej záťaži a preukázali, že v nepríjemných situáciách si vyberali úplne iné ženy, ako keď boli oddýchnutí. Najzaujímavejšie bolo zistenie, že pracovne vyťažení muži majú oveľa viac krátkodobých vzťahov. Vynervovaný mozog vraj posiela telu informáciu, že je v stave ohrozenia. Odpoveďou je, že „postihnutý“ muž sa snaží čo najskôr – teda ešte pred smrťou – odovzdať svoj genetický materiál ďalej. Skvelý argument pre každého neverníka: „Nemôžem za to, bol som v ohrození života!“ Vôbec sa nebudeme čudovať, ak túto informáciu pred svojím partnerom jednoducho zatajíte.

Ovulácia a iné pohromy

Väčšina z nás má celkom slušnú predstavu o tom, aký by mal byť „pán Pravý“. Problém však je, že v priebehu menštruačného cyklu sa tento vkus môže dosť odlišovať. Hormóny, ktoré súvisia s plodnosťou, u vás zapríčiňujú, že si o sexi svalnáčoch robíte ilúzie. Inokedy ich síce vidíte ako nespoľahlivých grázlov, uprostred cyklu ste však schopná veriť, že by z nich mohli byť oddaní partneri. Experiment Texaskej univerzity preukázal, ako sa u žien mení pohľad na atraktívnych mužov – kým v plodných dňoch chceme spať s plejbojmi pre ich silný genetický potenciál, deti plánujeme vychovávať radšej s menej atraktívnym mužom, ktorý je spoľahlivý, postará sa o rodinu a neutečie za inou.

Teória bing-bangu

Zo spomenutých výskumov je pomerne jasné, čo sa stane, keď na seba narazia vystresovaný svalovec a „plodná“ žena. Na chvíľu obaja uveria, že je to vlastne veľmi dobrý nápad trochu si spolu užiť. Zákon príťažlivosti tak zvedie dokopy ľudí, ktorí by za iných okolností na seba ani nepozreli. Čo z toho vyplýva? Niekedy je nevera len úplne nepodstatné pošmyknutie. Netreba z neho robiť veľkú vedu a v žiadnom prípade uľahčovať svojmu svedomiu priznaním. Po „veľkom tresku“ by tak zaručene prišla veľká katastrofa!

Autor: Báječná žena/Zuzana Petrovičová
 


 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?