Tip redakcii
 

Lásku si môžete pričarovať

„Dávajte si pozor na to, čo si želáte, lebo sa vám to môže splniť,“ varuje mystička Majka Pohronská.

25. októbra 2010, 09:00

Autor: profimedia.sk

Kto fičí na veštbách, vie, že nájsť dobrú vedmu nie je jednoduché. Z numerologičky Svetlany, ktorú mi kamarátka vychvaľovala do nebies, sa v ošumelom petržalskom byte vykľula peroxidová žena v domácnosti. V teplákoch a vyťahanom tričku obopínajúcom bujaré poprsie mi hodinu „odrapkávala“ všeobecne naučené frázy o životnej láske, balíku peňazí a nekonečnom šťastí. Zrejme razila teóriu, že každá z nás občas potrebuje pohladiť ego potvrdením vlastnej výnimočnosti, ale tým to hasne. Druhá, renomovaná vedma, sedela pri stolíku v rohu kaviarne šikovne ukrytej v podzemí. Cez oblak dymu z cigariet, ktoré fajčila jednu za druhou, ju takmer nebolo vidieť. Od stretnutia s ňou som si sľubovala veľa, veď táto žena sa na televíznych obrazovkách objavuje pomaly častejšie ako Banášová, vydala o sebe knihu a radí hádam všetkým slovenským celebritám. Riešiť súkromný život v kaviarni plnej hostí však s ezoterikou a tarotom nemalo veľa spoločné. Do tretice všetko dobré, povedala som si, keď mi kamarátka v ťažkom životnom období strčila pod nos telefónne číslo na Majku. A ukázalo sa, že tentoraz to bude celkom iná káva.

Laptop pod kabalou

Ošarpaný domček šikovne ukrytý v bočnej uličke v mestečku neďaleko Bratislavy sa na prvý pohľad zdá neobývaný. Vysoká, nepokosená tráva plní funkciu predzáhradky, provizórna drevená bránička slúži namiesto plota, okná sú zastreté. Nízka žena, ktorá mi vzápätí otvorí dvere a pozve ma dnu, vyzerá presne tak, ako som si ju v duchu vykreslila: krehko pôsobiaca, ale v skutočnosti silná. S dlhými červenohnedými vlasmi a tvárou dobrej čarodejnice z rozprávok, z ktorej sa na mňa upierajú láskavé oči. Cez dvor ma vovedie do miniatúrnej kuchyne. Zmestí sa sem len piecka, kuchynská linka a jej „office“ – kútik s nízkym stolčekom a so stoličkami, skrinkou preplnenou knihami o ezoterike a liečiteľstve a množstvom magických predmetov, sviečok a amuletov porozkladaných po nábytku a na okennom parapete. V miestnosti panuje šero zmiešané s dymom z kadidla a vedľa, kde má spolu s manželom keramickú dielňu, sa ozýva tichý zvuk hrnčiarskeho kruhu. Na stene oproti mne visí obraz kabalistického stromu života a pod ním sa prekvapivo povaľuje laptop. Vitajte v kráľovstve modernej čarodejnice.

Cesta k mágii

Mamu dvoch detí, ktorá sa venuje práci s univerzálnymi energiami už sedem rokov, priviedla k mágii, paradoxne, vlastná rodina. „Celý život som si uvedomovala, že som iná než ostatné ženy. Snažila som sa však pracovať, milovať a starať sa o deti tak ako každá iná. A potom, takmer po dvadsaťročnom manželstve, sa k nám načas nasťahovala rodinná príbuzná a všetko bolo odrazu inak. Bola som pre ňu čertom bez rohov a chvosta. Vyvolala vo mne dojem, že som nehodná a zlá, že nie som dobrá manželka a matka. Bála som sa chodiť domov z práce, niekedy som stála pred bránou celé hodiny, kým som sa odvážila vojsť. Vlastnou vinou som padla do spleti negatívnych pocitov o sebe samej a dnes už viem, že keby som ich hneď odmietla, nemuselo by sa to stať. Vtedy som namiesto toho riešila, či by som nemala z lásky k svojej rodine od nej odísť, vypariť sa, zomrieť. Nakoniec som skončila na operačnom stole gynekologického oddelenia. Tak veľmi som si vyčítala, aká som, že som si mysľou zlikvidovala ženské orgány. Ocitla som sa už na rebríku k svetlu, nevedeli ma prebrať. Odrazu som však začula hlas svojej dcéry, ktorý ma prosil, aby som sa vrátila. Poslúchla som ju, vrátila som sa späť do života a pustila sa do boja so sebou samou. Zápas o seba a svoju rodinu som nakoniec vyhrala a dnes viem, čo je to šťastie a harmónia. A svoju príbuznú považujem za najväčšiu životnú učiteľku, pretože ma naučila ísť za svojou láskou, bojovať proti chrobákom vo vlastnej hlave a nebáť sa byť sama sebou. A že som preto musela nazrieť až na dno? Som vďačná za túto skúsenosť. Ak spoznáte samých seba a pousilujete sa pochopiť, čo vyvolalo bolesti, strachy a temnotu vo vašich životoch, porozumiete okolnostiam a svojmu zranenému egu, ocitnete sa tam, kde sa začína magická cesta premeny vlastného osudu alebo karmy. Tak ako sa to prihodilo mne,“ rozpráva o svojich začiatkoch vo svete ezoteriky.

Vševediaci tarot

Predo mnou sa na stolíku zjavia tarotové karty. Skôr než prejde k samotnému výkladu, Majka si na papierik zapíše môj dátum narodenia a meno. „Mená majú podobný význam ako dátum narodenia, poznamenávajú váš život. Čudovali by ste sa, ako veľmi nás vystihujú. Platí aj to, že ak si zmeníte meno, nezriedka sa zmení aj váš osud,“ hovorí. Po tom, čo pomocou numerológie z dátumu narodenia vykreslí až znepokojujúco presný profil mojej osobnosti, začína miešať a vykladať karty. Otáča jednu kartu za druhou, vyťahuje na svetlo sveta moje zlozvyky a slabôstky, o ktorých dovtedy nevedela ani živá duša, a dokonca aj ja som sa zdráhala si ich priznať. Na rozdiel od iných veštkýň, s ktorými som už mala tú česť podebatovať o vlastnom osude, mi netlačí do hlavy kaleráby o tom, aká budem bohatá a kedy stretnem osudového chlapa. Načiera do môjho detstva, pretože vzorce správania a korene našich najtemnejších strachov siahajú práve tam. S neochvejnou presnosťou mi oznamuje detaily z minulosti, triafa sa do citlivých miest a mne po tele naskakujú zimomriavky. „Odkiaľ to tá ženská o mne vie?! Nikdy v živote ma predtým nestretla,“ vŕta mi hlavou. A tak z Majky lanárim tajomstvo vykladania kariet. „Jednoduché vesmírne karty, s ktorými pracujem najradšej, v sebe skrývajú základ toho, čo vás čaká a neminie v blízkej budúcnosti. Počas vykladania tarotu sa ukáže, ako sa s danými okolnosťami dokážete vyrovnať. Po tom, čo sa medzi vami, kartami a mnou nadviaže energetické spojenie, ide naozaj do tuhého, pretože v rozložených kartách sú obsiahnuté všetky vaše myšlienky! Hoci každá z kariet je plná symbolov, počas veštenia vystúpia len niektoré. Počas vykladania už nevnímam seba, ale vaše myšlienky. Dokonca to, čo hovorím, nepochádza zo mňa. Slová akoby mnou len prechádzali. Niekedy sa preto cítim ako Pýtia v Delfách. Táto antická vedma tiež nerozumela tomu, čo hovorí, bola len sprostredkovateľom. Napriek tomu, že na záver každého sedenia Majka vyberá karty poučenia, akýsi návod, ako postupovať ďalej pri probléme, ktorý riešite, z jej úst nepočujem: „Toto musíte! Toto nesmiete,“ ako to robia iné veštkyne. Práve naopak. Vysvetľuje, aké následky má každá z možností, pre ktorú sa rozhodnem, pretože život pozostáva z neprestajných križovatiek, na ktorých si musíme vybrať smer. Majka hovorí, že karty si môže vykladať každá z nás aj v pohodlí domova. „Nevykladajte však sama sebe, pretože karty budú obsahovať viac-menej len vaše subjektívne myšlienky. Skôr ich používajte ako podnet na zlepšenie života. Každá karta má však dve polohy, čiernu a bielu. Nenechajte sa preto výsledkom zmiasť ani vyľakať.“

Ako na lásku

Majkine schopnosti siahajú oveľa ďalej než k vykladaniu tarotových kariet a predpovedaniu budúcnosti. Najčastejšie ju ľudia žiadajú o pomoc pri riešení srdcových záležitostí. Stratené lásky, hroziaci rozvod či nekonečné hádky v manželstve. „Magické rituály skutočne fungujú. Ak vás trápia vzťahové problémy alebo konečne túžite spoznať toho pravého, môžete si rituál lásky urobiť aj sama doma. Zapálite jednu, tri, štyri či jedenásť červených sviečok, namaľujete na ne srdiečka a všetky svoje myšlienky sústredíte na snívanie o krásnom vzťahu. Vaše myšlienky transformované na energiu poputujú hore ako želanie, napoja sa na prúd univerzálnej energie príslušnej vašim myšlienkam a skutočne sa môžu splniť. Dajte si však pozor na to, čo a ako si želáte. Ak si chcete pričarovať do života konkrétneho muža, vaše prianie sa vám nemusí vyplatiť. Nikdy by ste totiž nemali – ani prostredníctvom mágie – druhému človeku odopierať možnosť slobodne, bez nátlaku sa rozhodnúť, či s vami chce byť, alebo nie. Ak muž chce mať s vami vzťah, tak ho s vami mať bude aj bez pomoci mágie. Ak si ho však pritiahnete čarami, vaša túžba sa síce naplní, ale možno vôbec nebudete šťastná. Pokiaľ vám totiž muž nie je súdený, nepomôžu ani čary najťažšieho kalibra. Nebude vám to spolu fungovať.“ Podľa Majky Pohronskej sa totiž nič v našich životoch nedeje náhodou, ale z dôvodov, ktoré často pochopíme až oveľa neskôr. „Ani stretnutia, priateľstvá a vzťahy nie sú len tak. Do vášho života neprestajne prichádzajú ďalší ľudia s novými informáciami a skúsenosťami a keď sa ich úloha skončí, zasa sa od vás vzdialia. A rovnako je to so vzťahmi. Každý zo vzťahov vás má niečo naučiť a niekam vás posunúť. Osudová láska neznamená vždy lásku na celý život...“ Majkine slová vo mne hučia ešte dlho po tom, ako za mnou zatvorí drevenú bráničku. Nie je ľahké sa vyrovnať s tým, čo som sa od nej dozvedela, ale keď počúvnem jej rady, odrazu sa mi život otočí o stoosemdesiat stupňov. Nebudete tomu veriť, ale našla som si chlapa svojich snov, skvelú prácu, skočila som z lietadla, vybrala sa na expedíciu do Nepálu a hlavne – naučila som sa užívať si každú sekundu svojho života.

Rituál proti strachu

Existujú rituály takmer na všetko. „Naposledy som vykonávala magický rituál pre dievčinu, ktorá sa veľmi bála, že neurobí vodičák. Je to vzdelané amúdre dievča a jediné, čo jej opakovane zabraňovalo úspešne skúšku zvládnuť, bol jej strach. Ten jej nedovolil správať sa prirodzene a spôsoboval, že sa viac sústredila na vlastnú paniku a strach namiesto sledovania cesty a značiek. Rituál ju uvoľnil, dostal do pohody a skúšku nakoniec spravila,“ hovorí Majka. Na zbavenie sa strachu Majka odporúča jednoduchý rituál. „Jeho základom je dobrá príprava. Potrebujete bielu sviečku vyššiu ako 12,5 centimetra a rovnako biely obrus, pretože biela farba symbolizuje čistotu a očistu. Súčasťou rituálu sú aj kvalitné vonné tyčinky, pero, papier, biele alebo oranžové kvety (oranžová farba symbolizuje životnú silu). Už keď zháňate potrebné predmety, premýšľajte o tom, čo sa chystáte vykonať a čo rituálom chcete dosiahnuť. Analyzujte, akého strachu sa chcete zbaviť, predstavujte si konkrétnu situáciu a cieľ. Snažte sa pomenovať svoj strach. Všetky predmety zhromaždite na stolčeku, zapáľte sviečku a vonnú tyčinku. Na pripravený papier spíšte všetko, čo vás v súvislosti s vaším strachom trápi. Podeľte sa s hárkom papiera o všetky pocity, aj o tie najbanálnejšie. Na záver napíšte, že sa strachu chcete raz a navždy zbaviť, podpíšte sa a papier spáľte. Rituál opakujte aj o týždeň či omesiac až kým sa nebudete cítiť slobodne.“

Odhaľte sa!

Na parkovisku
Silu pozitívnych myšlienok môžete cibriť pomocou jednoduchého triku – predtým, než vojdete na preplnené parkovisko v duchu požiadajte o voľné miesto, a koncentrujte na to všetky svoje myšlienky. Ak sa na predstavu upierate dostatočne intenzívne, miesto nájdete.

S fotkou
Ak chcete nájsť a spoznať svoje skutočné JA, vyskúšajte cvičenie s fotkou. Zadívajte sa na fotku vlastnej tváre a sústreďte sa najmä na oči. Hovorí sa, že sú vstupnou bránou do duše a môžete v nich objaviť všetko, čo ste prežili .

Autor: Emma/Barbora Daxner

video

 


 

Vaše diétne tipy

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Herečka Adriana Krúpová schudla 36 kíl. TAKTO to dokázala aj bez odborníka

Zhadzovať kilá sa rozhodla v momente, keď sa ručička na váhe blížila k stovke....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Lásku si môžete pričarovať
Emma/Barbora Daxner