Tip redakcii
 

Manuál na chlapa: Cukor, bič a sex

Ženy na rozdiel od mužov čítajú návody. Azda vám tento náš pomôže dostať partnera do správnej prevádzkovej teploty...

06. augusta 2012, 10:00
Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: profimedia.sk

Základné potreby

Chlap musí mať navarené, upratané a opraté. S tým sa, bohužiaľ, musíte zmieriť. Okrem toho musí mať pocit, že má sex, kedy sa mu zachce. Veľkou výhodou je, ak ho neotravujete vlastnými starosťami. A musíte ho obdivovať. Bez výhrad. Výnimky z uvedeného sú povolené, veď nežijeme v stredoveku. Vtip je v tom, že váš partner nikdy nesmie prísť na to, že ho o tieto jeho „práva“ ochudobňujete.

Zákaz multipríkazov

Muži sa vedia skoncentrovať vždy iba na jeden problém. Zabudnite na nápady typu: „Miláčik, choď nakúpiť, cestou vynes smeti a nezabudni vybrať schránku... A keď sa vrátiš, mohol by si dohliadnuť na deti, aby si urobili poriadok.“ Nečudujte sa, ak v obchode stretne kamaráta, s ktorým skočí na pivko či dve, a vráti sa, keď nebezpečenstvo pominie. Rozumej – zariadite si to sama. Takže s ním musíte pekne, ako s dieťaťom. Napíšte nákupný zoznam a pošlite ho do obchodu. Potom sa ospravedlňte, že ste zabudli na smeti a schránku. A pokým varíte niečo dobré, pripomeňte mu, že má aj deti.

Báječná rada

Žiadosti musí predchádzať pochvala! Napríklad: „Teba tie decká viac počúvajú, nemohol by si sa im chvíľu venovať?“

Nerobte matku

Je to asi najťažšie splniteľná úloha. Pravda je taká, že mamičku mu denne robíte, pozri odsek o základných potrebách. Veď aj ten najväčší mačo je vlastne iba taký prerastený chlapec. Problém je v tom, že on si to o sebe nemyslí. Je nevyhnutné, aby ste sa naučili rozoznávať, kedy hovoríte so svojimi deťmi a kedy s partnerom. Žiadne poúčanie, krik a napomínanie. Najmä pred svedkami ho v žiadnom prípade nezhadzujte. Za tú chvíľku uvoľnenia vám jeho „zdúvanie“ nestojí.

Cukor a bič

Máte božskú trpezlivosť, chválite, masírujete ego, staráte sa o potreby a pánko vystrkuje rožky? Tak sa zahrajte na paničku, zrolujte noviny a plesknite ho, kam trafíte! Obrazne povedané, samozrejme. A možno aj doslovne, ak si pestujete doma zmysel pre humor...

Žena, ktorá je stále iba dobrá, o tej to nikto nevie. Nikto si vašu starostlivosť a dobrotu nebude vážiť, ak ju nemá s čím porovnať. Tak občas ukážte pazúriky, nabrúste si hlasivky a predveďte dračicu! Ale pozor, žiadne slzy ani fňukanie, to patrí do šuplíka „otravná hysterka“. A dajte si pozor na zovšeobecňovanie. Ak nadávate, musí byť jasný konkrétny dôvod. „Včera som ťa prosila, aby si konečne opravil ten kohútik. Priprav si peniaze, volám inštalatéra!“ A pokojne buchnite dverami, nech mu je jasné, že ste fakt naštvaná.

Naučte ho počúvať

Každý muž, nech je akokoľvek inteligentný a akokoľvek sa snaží, ženským emóciám neporozumie. Má priam paniku pred nekonečnými rozhovormi, pri ktorých sa nehľadá riešenie, len vypúšťa para. Na „kecanie“ preto využívajte priateľku, sestru, mamu či kolegyne.

Ak musíte s partnerom prebrať niečo (pre vás) dôležité, urobte to takto:

Nezasahujte mu do osobného priestoru. Vyhnite sa očnému kontaktu, najmä pri chúlostivých témach. Pociťoval by to ako nátlak a prešiel by do protiútoku.

Začnite tým najdôležitejším, aby ste zaujali jeho pozornosť. Ak nebude mať od začiatku jasno, o čom sa bavíte, stratí záujem a váš monológ mu bude znieť ako „bla-bla-bla“.

Potrebujete sa „len“ porozprávať? Oznámte mu, že si len potrebujete uľaviť a prebrať myšlienky. Inak bude hľadať riešenia, ktoré nepotrebujete a ani neprijmete. Na čo sa on urazí a nabudúce vypne mozog už pri prvej vete.

Autor: Báječná žena/ Zuzana Petrovičová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Prekonajte jarnú únavu sorbetom z púpavy: Pripraviť túto ľadovú delikatesu nie je zložité

Púpavový sorbet je chutný a zdravý a práve teraz je ideály čas na jeho prípravu....
 

Aj päťdesiatnička môže zostať štíhla. Prestaňte sa vyhovárať na vek a spomalený metabolizmus!

To, že päťdesiatničky priberajú, má inú príčinu. Stačí robiť TOTO a matróna...
 

FOTO: Aj Dominika Mirgová sa už môže pýšiť sexi fotkami. Schudla 8 kíl, ale so slzami

Dominika Mirgová (27) schudla za tri mesiace na svoju vysnívanú hmotnosť....
 

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Manuál na chlapa: Cukor, bič a sex
Báječná žena/ Zuzana Petrovičová