Dátum: Štvrtok 27.10.2016 Dnes oslavuje: Sabina Zajtra: Dobromila

Práve číta: 35614

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Manuál na chlapa: Cukor, bič a sex

Zdroj: Báječná žena/ Zuzana Petrovičová 06. august 2012, 10:00
Foto: profimedia.sk Ilustračná fotografia

Ženy na rozdiel od mužov čítajú návody. Azda vám tento náš pomôže dostať partnera do správnej prevádzkovej teploty...

Základné potreby

Chlap musí mať navarené, upratané a opraté. S tým sa, bohužiaľ, musíte zmieriť. Okrem toho musí mať pocit, že má sex, kedy sa mu zachce. Veľkou výhodou je, ak ho neotravujete vlastnými starosťami. A musíte ho obdivovať. Bez výhrad. Výnimky z uvedeného sú povolené, veď nežijeme v stredoveku. Vtip je v tom, že váš partner nikdy nesmie prísť na to, že ho o tieto jeho „práva“ ochudobňujete.

Zákaz multipríkazov

Muži sa vedia skoncentrovať vždy iba na jeden problém. Zabudnite na nápady typu: „Miláčik, choď nakúpiť, cestou vynes smeti a nezabudni vybrať schránku... A keď sa vrátiš, mohol by si dohliadnuť na deti, aby si urobili poriadok.“ Nečudujte sa, ak v obchode stretne kamaráta, s ktorým skočí na pivko či dve, a vráti sa, keď nebezpečenstvo pominie. Rozumej – zariadite si to sama. Takže s ním musíte pekne, ako s dieťaťom. Napíšte nákupný zoznam a pošlite ho do obchodu. Potom sa ospravedlňte, že ste zabudli na smeti a schránku. A pokým varíte niečo dobré, pripomeňte mu, že má aj deti.

Báječná rada

Žiadosti musí predchádzať pochvala! Napríklad: „Teba tie decká viac počúvajú, nemohol by si sa im chvíľu venovať?“

Nerobte matku

Je to asi najťažšie splniteľná úloha. Pravda je taká, že mamičku mu denne robíte, pozri odsek o základných potrebách. Veď aj ten najväčší mačo je vlastne iba taký prerastený chlapec. Problém je v tom, že on si to o sebe nemyslí. Je nevyhnutné, aby ste sa naučili rozoznávať, kedy hovoríte so svojimi deťmi a kedy s partnerom. Žiadne poúčanie, krik a napomínanie. Najmä pred svedkami ho v žiadnom prípade nezhadzujte. Za tú chvíľku uvoľnenia vám jeho „zdúvanie“ nestojí.

Cukor a bič

Máte božskú trpezlivosť, chválite, masírujete ego, staráte sa o potreby a pánko vystrkuje rožky? Tak sa zahrajte na paničku, zrolujte noviny a plesknite ho, kam trafíte! Obrazne povedané, samozrejme. A možno aj doslovne, ak si pestujete doma zmysel pre humor...

Žena, ktorá je stále iba dobrá, o tej to nikto nevie. Nikto si vašu starostlivosť a dobrotu nebude vážiť, ak ju nemá s čím porovnať. Tak občas ukážte pazúriky, nabrúste si hlasivky a predveďte dračicu! Ale pozor, žiadne slzy ani fňukanie, to patrí do šuplíka „otravná hysterka“. A dajte si pozor na zovšeobecňovanie. Ak nadávate, musí byť jasný konkrétny dôvod. „Včera som ťa prosila, aby si konečne opravil ten kohútik. Priprav si peniaze, volám inštalatéra!“ A pokojne buchnite dverami, nech mu je jasné, že ste fakt naštvaná.

Naučte ho počúvať

Každý muž, nech je akokoľvek inteligentný a akokoľvek sa snaží, ženským emóciám neporozumie. Má priam paniku pred nekonečnými rozhovormi, pri ktorých sa nehľadá riešenie, len vypúšťa para. Na „kecanie“ preto využívajte priateľku, sestru, mamu či kolegyne.

Ak musíte s partnerom prebrať niečo (pre vás) dôležité, urobte to takto:

Nezasahujte mu do osobného priestoru. Vyhnite sa očnému kontaktu, najmä pri chúlostivých témach. Pociťoval by to ako nátlak a prešiel by do protiútoku.

Začnite tým najdôležitejším, aby ste zaujali jeho pozornosť. Ak nebude mať od začiatku jasno, o čom sa bavíte, stratí záujem a váš monológ mu bude znieť ako „bla-bla-bla“.

Potrebujete sa „len“ porozprávať? Oznámte mu, že si len potrebujete uľaviť a prebrať myšlienky. Inak bude hľadať riešenia, ktoré nepotrebujete a ani neprijmete. Na čo sa on urazí a nabudúce vypne mozog už pri prvej vete. 

Naj z glancu

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 

Príbehy

Rande v kúpeľoch: Masér sa zúrivo rozvášnil a Evu nechutne znásilnil

V detstve som niekoľkokrát prekonala zápal obličiek. Ten mi ich poškodil...
 

Tešila som sa na prsia a ženskosť: Detstvo prežila blond Paris ako chlapec!

Výzor bábiky Paris Nemčekovej (21) klame. Prečo?
 

Choroba je pre mňa dar od Boha: Za liečbou chodí Terézia až do Brazílie

Lekári sa čudujú, že ešte nie som na vozíku – hovorí Terézia Svátová (62)....
 

Vidíš, čo si mohla mať! Vzťah s učiteľom som si najskôr nevedela predstaviť

Keď sa v živote naskytne príležitosť, netreba váhať – druhú šancu už dostať...
 

Môj život visel na vlásku: Nešťastná láska ma priviedla na psychiatriu!

Usmievavú poštárku Veroniku B. (34) majú radi v obidvoch dedinách, kde...