Tip redakcii
 

Medzi dvoma mužmi: Bude ten druhý lepší?

Keď sa žena zamiluje, je schopná urobiť čokoľvek. Aj opustiť manžela a deti.

20. júna 2012, 07:00
Keď sa žena zamiluje,
je schopná urobiť
čokoľvek.

Keď sa žena zamiluje, je schopná urobiť čokoľvek.

Autor: Profimedia.sk

Máte stabilný vzťah, zabehané rituály, viete, co mu chutí a co nie, ktorú košeľu nosí najradšej aj ktorú farbu neznáša. Hoci máte občas tichú domácnosť, nič vážnejšie mu vytknúť nemôžete. A zrazu sa vo vašom živote objaví niekto iný, pre koho ste tá najkrajšia, najdokonalejšia a aj maličkosť, ktorú pre neho urobíte, dokáže oceniť s takým nadšením, že sa vám podlamujú kolená...

Rodina v ruinách

Doma sa čoraz viac cítite nepochopená, využívaná, unavená, sex je nudný... Odoláte vábeniu nového a vzrušujúceho muža? Väčšinou áno a vaše myšlienky sa opäť vrátia do zabehaných koľají. No možno si poviete, že ten druhý chlap stojí za to a po počiatočných opatrných pokusoch sa bezhlavo vrhnete do nového vzťahu. „Už známy český sexuológ, doktor Plzák tvrdil, že ak sa žena zamiluje, v rozhodnutí ísť za hlasom svojho srdca je oveľa radikálnejšia ako muž,“ vraví psychiatrička sexuologička Danica Caisová.

Bez ohľadu na to, ci za sebou zanechá ruiny dlhodobého vzťahu a neraz i kompletnej rodiny. Len malé percento žien však dokáže odísť bez výčitiek svedomia a pocitu viny. Väčšinou je to presne naopak a práve naliehavo sa ozývajúce svedomie býva začiatkom konca nového vzťahu.

V pasci dvoch vzťahov

V minulosti bol odchod ženy zo spoločnej domácnosti pomerne zriedkavý jav. „Hoci by možno aj chcela odísť, pre rôzne dôvody tak neurobila,“ vysvetľuje doktorka Caisová. Dnes sú ženy odvážnejšie a samostatnejšie.

Priznajte si: keď vzplaniete vášňou, rozum dostane červenú. Pre nezadané povznášajúci pocit, pre vydaté mamy a ich rodiny pohroma. Prežívate niečo podobné? Aj napriek šialenej zamilovanosti a presvedčeniu, že ste po rokoch nudného a obyčajného života konečne stretli toho pravého, spomaľte. Zaľúbenosť síce vylučuje schopnosť triezvo uvažovať, ale aspoň sa o to pokúste skôr, ako si zbalíte kufre, hodíte na stôl rozvodové papiere a deti necháte dočasne u starých rodičov. Takéto rozhodnutie nemusí byt šťastné. Obdobie zamilovanosti trvá asi dva roky. Viete si predstaviť, co vás čaká potom? „Ak sa ocitnete v pasci dvoch vzťahov, počkajte, kým vás prejde prvotný ošiaľ. Aj keď to môže byt náročné,“ radí D. Caisová.

Vyberte si 

Ako by sa mal v podobnej situácii zachovať dlhodobý partner alebo manžel? Podla doktora Plzáka by mal trvťt na jednoznačnej odpovedi – buď ja, alebo on.

„Znamená to, že si musí zachovať dôstojnosť a žena musí vedieť, že taký rozchod vydrží,“ hovorí psychiatrička. Zvolanie rodiny a snaha o dohovor manželku ešte intenzívnejšie poženie do náručia milenca.

Istota vo vzťahu?

Univerzálny recept na šťastné manželstvo neexistuje. Nedá vám ho kamarátka ani psychoterapeut. V každom vzťahu, aj v spečatenom obrúčkou, je jedinou istotou to, že je neistý. „S tým by ste mali rátať a snažiť sa proti tomu bojovať. Jedným z dôvodov, prečo sa mnohé partnerstvá končia, je nuda. Ďalej je to strata dôvery a nedostatok otvorenosti vo vzťahu,“ vyratúva Danica Caisová. Bez týchto základných pilierov, zmyslu pre humor a schopnosti zľahčiť problém, si stabilný vzťah nevybudujete.

Aj ony to zažili

Lucia Frčková (27) 

Súťažiaca z druhého pokračovania reality šou Farma sa počas nakrúcania zaplietla so súperom Adamom Kováčom, mladším o tri roky. Zatiaľ čo sa rodila ich láska,
doma jej držal palce otec ich dvoch detí.

Tatiana Vilhelmová (33)

Česká herečka sa pred časom zahľadela do speváka Vojtu Dyka. Co na tom, že bola vydatá a s manželom vychovávala dvoch synov? Pred pár mesiacmi sa rozviedla a dnes tvorí so spevákom už oficiálny pár.

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová

video

 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?