Dátum: Pondelok 23.01.2017 Dnes oslavuje:

Miloš Zajtra: Timotej

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Nebaví vás sex? Vyskúšajte naše tipy

Zdroj: Báječná žena/ Alena Jurisová 05. októbra 2012, 09:00
Foto: profimedia.sk Ilustračná fotografia

Za posledné roky ste pribrali pár kíl, vaše prsia stratili pevnosť, pokožka pružnosť a vašej pleti chýba jas? Nikto nebude večne mladý, prestaňte byť k sebe prehnane kritická. Veď ani váš partner už nevyzerá ako na svadobnej fotografii.

Nepriateľom posteľných radovánok je nuda, dojčenie aj únava z množstva povinností.

Nuda vo vzťahu

Ešte nedávno ste nezaspali bez toho, aby ste sa s partnerom nemilovali a zobúdzali ste sa v objatí. Mali ste na seba chuť pri každej príležitosti, no rokmi vaše vzrušenie vyprchalo. Je prirodzené, že po určitom čase váš vzťah akoby stratil čaro vzájomnej príťažlivosti a sex už nie je na dennom poriadku. Posteľné radovánky vystriedalo spoločné sledovanie televízie a stohy časopisov pri posteli.

Čo s tým?

Ak vám na vzťahu a partnerovi stále záleží, bojujte proti nude. Vyrazte na neplánovaný víkend, prekvapte ho v sexi negližé, dajte si rande počas obednej pauzy a skúste milovanie na nezvyčajných miestach. Určite prídete na to, ako váš vzťah okoreniť.

Pôrod

Podľa odborníkov sa prvé pokusy o obnovenie sexuálneho života začínajú približne dva mesiace po pôrode. Skôr ako po šiestich týždňoch to lekári zo zdravotného hľadiska a pre riziko prípadných infekcií ani neodporúčajú. Vaše dieťa však už oslávilo prvé narodeniny a vás to k spoločným intímnym radovánkam s manželom stále neťahá? Možno je za tým dojčenie. Podľa sexuológov, čím častejšie dojčíte, tým je vaša sexuálna túžba utlmenejšia. V tele sa totiž počas dojčenia vylučuje viac hormónu prolaktínu, ktorý tlmí sexuálnu túžbu. Naopak, hladina estrogénu, ktorý ju podporuje, je veľmi nízka.

Čo s tým?

Neodopierajte si nežnosti, aj keď nemusí ísť hneď o sex. Snažte sa, aby sa medzi vami a partnerom nestratila intimita a neodvrhujte jeho snahu o dotyk či o milovanie – inak sa navzájom odcudzíte a opätovné naštartovanie sexuálneho života bude ťažké. Ak s tým máte aj niekoľko mesiacov po pôrode problém, zaveďte si kalendár sexuálnych radovánok a dodržiavajte ho.

Samé povinnosti

Ráno vstávate o hodinu skôr ako ostatní, aby ste pripravili raňajky, manželovi ožehlili košeľu a skontrolovali, či majú deti do školy všetko pripravené. Potom treba umyť riad, cestou z práce nakúpiť, uvariť, utrieť prach, pozametať rozbitý pohár, oprať zašpinené tričká... a večer zaspávate už v sprche. Nie div, že jediné, na čo sa neraz večer v posteli zmôžete, je letmá pusa na partnerovo líce.

Čo s tým?

Nestresujte sa. Nemusíte mať každý deň vydrhnuté podlahy a na večeru rodine servírovať trojchodové menu. Zvážte, s ktorými povinnosťami vám môžu pomôcť deti a do starostlivosti o rodinu zapojte aj partnera. Potom budete mať na seba navzájom viac času.

Zmenili ste sa?

Za posledné roky ste pribrali pár kíl, vaše prsia stratili pevnosť, pokožka pružnosť a vašej pleti chýba jas? Nikto nebude večne mladý, prestaňte byť k sebe prehnane kritická. Veď ani váš partner už nevyzerá ako na svadobnej fotografii.

Čo s tým?

Buďte pokojná, váš partner zmeny na vašom tele určite nevníma tak tragicky, ako si myslíte. Krásna môžete byť aj s nejakým tým kilom navyše, k ladným krivkám vám pomôže správna bielizeň. Vašu pleť a pokožku oživí zase správne vybraná kozmetika a starostlivosť.

Nevera

Možno ste to dlho tušili, ale nechceli ste robiť zbytočnú paniku. No konfrontácia s realitou, že váš partner má milenku, zamáva s celým vaším svetom, nielen so sexuálnym životom. Aj keď partner svoj románik ukončí a rozhodne sa ostať s vami, je prirodzené, že sa na neho v posteli hneď vášnivo nevrhnete. Kým sa s jeho „pošmyknutím“ dokážete vyrovnať, odstrániť v sebe blok, môžu prejsť dlhé týždne až mesiace.

Čo s tým?

Doprajte si čas a to, že ho potrebujete, by mal pochopiť aj váš partner. To, ako rýchlo sa dokážete so situáciou vyrovnať, záleží na vašej motivácii pokračovať vo vzťahu. Ak si so svojimi pocitmi neviete poradiť sama, navštívte psychológa. 

Naj z glancu

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 

Príbehy

Na vydaj som bola primladá: Irenka prežila s manželom 47 rokov a porodila 12 detí

Tvár plná vrások, láskavé oči... Pani Irena Kurajdová oslávi o pár dní 81...
 

Hendikep nie je prekážkou: Nemá jednu nohu, no na Plese v opere pretancoval celú noc!

Nielenže na XV. paralympijských hrách v Rio de Janeiro vybojoval cyklista...
 

Aké dojímavé! Netradičný kalendár na rok 2017 dostáva do kolien ženy ale aj milovníkov psov

Stačil len dobrý nápad a psy v útulku sa majú ako králi. Peniaze sa len tak...
 

V srdci ma hrial neopísateľný pocit: Marta často spomína na nečakaného hosťa

Tento príbeh sa stal už dávno, myslím, že to bolo v tú zimu po Nežnej revolúcii....
 

Umelkyňa s ohňom v duši: Mojím spoločníkom je plátno a hrsť štetcov

„Negatívne emócie na plátno nepatria,“ tvrdí temperamentná umelkyňa...
 

Naše časopisy