Tip redakcii
 

Nebaví vás sex? Vyskúšajte naše tipy

Za posledné roky ste pribrali pár kíl, vaše prsia stratili pevnosť, pokožka pružnosť a vašej pleti chýba jas? Nikto nebude večne mladý, prestaňte byť k sebe prehnane kritická. Veď ani váš partner už nevyzerá ako na svadobnej fotografii.

05. októbra 2012, 09:00
Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: profimedia.sk

Nepriateľom posteľných radovánok je nuda, dojčenie aj únava z množstva povinností.

Nuda vo vzťahu

Ešte nedávno ste nezaspali bez toho, aby ste sa s partnerom nemilovali a zobúdzali ste sa v objatí. Mali ste na seba chuť pri každej príležitosti, no rokmi vaše vzrušenie vyprchalo. Je prirodzené, že po určitom čase váš vzťah akoby stratil čaro vzájomnej príťažlivosti a sex už nie je na dennom poriadku. Posteľné radovánky vystriedalo spoločné sledovanie televízie a stohy časopisov pri posteli.

Čo s tým?

Ak vám na vzťahu a partnerovi stále záleží, bojujte proti nude. Vyrazte na neplánovaný víkend, prekvapte ho v sexi negližé, dajte si rande počas obednej pauzy a skúste milovanie na nezvyčajných miestach. Určite prídete na to, ako váš vzťah okoreniť.

Pôrod

Podľa odborníkov sa prvé pokusy o obnovenie sexuálneho života začínajú približne dva mesiace po pôrode. Skôr ako po šiestich týždňoch to lekári zo zdravotného hľadiska a pre riziko prípadných infekcií ani neodporúčajú. Vaše dieťa však už oslávilo prvé narodeniny a vás to k spoločným intímnym radovánkam s manželom stále neťahá? Možno je za tým dojčenie. Podľa sexuológov, čím častejšie dojčíte, tým je vaša sexuálna túžba utlmenejšia. V tele sa totiž počas dojčenia vylučuje viac hormónu prolaktínu, ktorý tlmí sexuálnu túžbu. Naopak, hladina estrogénu, ktorý ju podporuje, je veľmi nízka.

Čo s tým?

Neodopierajte si nežnosti, aj keď nemusí ísť hneď o sex. Snažte sa, aby sa medzi vami a partnerom nestratila intimita a neodvrhujte jeho snahu o dotyk či o milovanie – inak sa navzájom odcudzíte a opätovné naštartovanie sexuálneho života bude ťažké. Ak s tým máte aj niekoľko mesiacov po pôrode problém, zaveďte si kalendár sexuálnych radovánok a dodržiavajte ho.

Samé povinnosti

Ráno vstávate o hodinu skôr ako ostatní, aby ste pripravili raňajky, manželovi ožehlili košeľu a skontrolovali, či majú deti do školy všetko pripravené. Potom treba umyť riad, cestou z práce nakúpiť, uvariť, utrieť prach, pozametať rozbitý pohár, oprať zašpinené tričká... a večer zaspávate už v sprche. Nie div, že jediné, na čo sa neraz večer v posteli zmôžete, je letmá pusa na partnerovo líce.

Čo s tým?

Nestresujte sa. Nemusíte mať každý deň vydrhnuté podlahy a na večeru rodine servírovať trojchodové menu. Zvážte, s ktorými povinnosťami vám môžu pomôcť deti a do starostlivosti o rodinu zapojte aj partnera. Potom budete mať na seba navzájom viac času.

Zmenili ste sa?

Za posledné roky ste pribrali pár kíl, vaše prsia stratili pevnosť, pokožka pružnosť a vašej pleti chýba jas? Nikto nebude večne mladý, prestaňte byť k sebe prehnane kritická. Veď ani váš partner už nevyzerá ako na svadobnej fotografii.

Čo s tým?

Buďte pokojná, váš partner zmeny na vašom tele určite nevníma tak tragicky, ako si myslíte. Krásna môžete byť aj s nejakým tým kilom navyše, k ladným krivkám vám pomôže správna bielizeň. Vašu pleť a pokožku oživí zase správne vybraná kozmetika a starostlivosť.

Nevera

Možno ste to dlho tušili, ale nechceli ste robiť zbytočnú paniku. No konfrontácia s realitou, že váš partner má milenku, zamáva s celým vaším svetom, nielen so sexuálnym životom. Aj keď partner svoj románik ukončí a rozhodne sa ostať s vami, je prirodzené, že sa na neho v posteli hneď vášnivo nevrhnete. Kým sa s jeho „pošmyknutím“ dokážete vyrovnať, odstrániť v sebe blok, môžu prejsť dlhé týždne až mesiace.

Čo s tým?

Doprajte si čas a to, že ho potrebujete, by mal pochopiť aj váš partner. To, ako rýchlo sa dokážete so situáciou vyrovnať, záleží na vašej motivácii pokračovať vo vzťahu. Ak si so svojimi pocitmi neviete poradiť sama, navštívte psychológa.

Autor: Báječná žena/ Alena Jurisová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Nebaví vás sex? Vyskúšajte naše tipy
Báječná žena/ Alena Jurisová