Tip redakcii
 

Piercing na intímnych miestach môže oživiť sex i ohroziť život!

Náušnice v uchu, nose, obočí alebo na perách má už dnes hocikto. Šperky na intímnych miestach, ktoré môžu okoreniť sexuálny život, sú však predsa len o čosi zriedkavejšie. Nejde pritom len o otázku vkusu.

03. októbra 2012, 21:00
Intímna „hračka“: Vhodne
umiestnený predmet na klitorise
môže pomôcť k vyvrcholeniu.

Intímna „hračka“: Vhodne umiestnený predmet na klitorise môže pomôcť k vyvrcholeniu.

Autor: Profimedia.sk

Prepichnutie intímnych miest síce ozvláštni posteľné hry, no náušnice na bradavkách či klitorise nie sú v bežnom živote príliš praktické. Môžu prekážať, nehovoriac o zvýšených nárokoch na hygienu. Vznik prípadných genitálnych infekcií nie je totiž nič príjemné.

Móda či životný štýl?

Piercing na bradavkách je podľa profesionálneho tetovača Michala hitom už dlhší čas. „Kto ich má citlivé, ocení, čo všetko môže s piercingom zažiť,“ tvrdí. Tetovač zároveň vyvracia mýtus, že piercing môže poškodiť bradavky a jeho nositeľky nebudú v prípade narodenia potomka schopné dojčiť svoju ratolesť. Ak je urobený kvalitne, nič vraj nehrozí. Nosenie piercingu počas dojčenia však neodporúča. „Mohli by nastať problémy s hygienou,“ dôvodí Michal. Veľkej obľube sa podľa neho teší aj piercing na klitorise.

Fanúšikovia piercingu však tvrdia, že sa neriadia žiadnymi módnymi hitmi. Podstatou je túžba po nezávislosti a snaha odlíšiť sa od väčšiny. Pre niekoho môže byť aj prostriedkom na zvýšenie svojej sexuálnej príťažlivosti a sexuálne uspokojenie. „Je to otázka pohľadu a estetického vnímania sveta. Na piercingu nie je nič patopsychologické, zlé,“ ubezpečuje sexuológ Zlatko Pastor. Nevyhnutnosťou je, aby sa vykonával sterilnými nástrojmi. Rovnako dôležité je i to, aby vám zavedené predmety nespôsobovali zdravotné komplikácie a pri intímnom kontakte nezranili partnera. Kovové šperky by mali byť vyrobené z chirurgickej ocele, polodrahokamov či perlete, aby nevyvolávali alergické reakcie. Ich aplikáciu treba zveriť do rúk estetického lekára alebo renomovaného piercingového štúdia. Intímne šperky by sa nemali požičiavať iným osobám. „Ak sa tieto pravidlá dodržia, nemožno proti nim nič namietať. Všetko ostatné záleží len na dohode partnerov,“ dodáva Pastor.

Hygiena na prvom mieste

Odborníkove slová potvrdzuje i dvadsaťpäťročná Hana, ktorá má piercing na klitorise. Zákroku sa, podobne ako mnohé ženy pred ňou, bála. Myslela si, že bolesť bude neznesiteľná. „Skutočnosť však bola oveľa znesiteľnejšia. O chvíľu bolo po slzách a o pár dní som si užívala nevídané veci. Najmä pri orálnom sexe prináša intímny piercing novú dimenziu vzrušenia,“ hovorí Hanka. Sextrénerka Julie Gaia Poupětová pripomína, že na skrášlenie genitálií neslúži iba piercing. „V prvom rade si treba uvedomiť, že ženské genitálie sú nádherné samy osebe. Pozitívny vzťah k nim možno vyjadriť aj tvarovaným oholením ochlpenia, napletením korálikov na pramienky ochlpenia, jemným tetovaním či pravidelným potieraním vonnými olejmi. Ide o to, aby nielen pekne vyzerali, ale aj voňali,“ vymenúva možnosti skrášľovania intímnych miest Gaia Poupětová.

Riziká piercingu

Mnohí lekári však nie sú pri slove piercing až takí optimistickí. Dôvodom je riziko poškodenia vzrušivosti daných zón a hrozba infekcie. „Vo všeobecnosti platí, že na infekcie sú najviac náchylné časti tela so zvýšenou vlhkosťou a s rizikom zaparenia, ako je napríklad nos, pupok alebo genitálie,“ upozorňuje Marie Finsterlová. Autorka knihy o piercingu varuje pred rizikom hnisavých infekcií a krvácania v mieste zavedenia kovovej ozdoby. „Takmer rovnako veľká je aj hrozba prenosu závažných infekcií, ako sú infekčné žltačky, HIV a mnohé ďalšie.“ Rizikom je podľa nej i vznik alergie na kovový materiál, najmä ten s obsahom niklu. „V okolí miesta vpichu sa môžu vytvoriť uzlíky ako reakcia tela na cudzí materiál, ktorý odmieta prijať,“ varuje Finsterlová. Nemalým rizikom je aj zachytenie o kovovú ozdobu pri rôznych záujmových aktivitách. „Môže dôjsť k násilnému vytrhnutiu ozdoby z kože a vzniku poranenia,“ dodáva.

Piercing jazyka vraj môže svojho nositeľa dokonca zabiť. V ústnej dutine sa totiž za normálnych okolností nachádza množstvo baktérií, ktoré človeku neškodia. Ak však dôjde k poraneniu, baktérie môžu vniknúť do tela a vyvolať zápalové ochorenia, ktoré môžu byť životunebezpečné. K ďalším rizikám patrí krvácanie, opuchy, ale aj zadusenie, otrava krvi, poruchy rozprávania či poškodenie funkcie chuťových buniek. Medzi najhoršie riziká patrí zápal mozgu, ktorý môže viesť k smrti. Piercing jazyka neodporúčajú ani zubní lekári, keďže kovová ozdoba naráža pri hovorení na zuby. Výsledkom sú praskliny v sklovine, kde sa usádzajú baktérie. Zuby sa potom ľahšie kazia, zvyšuje sa i možnosť vzniku parodontózy.

Zdroj rozkoše

Napriek uvedeným rizikám sa intímny piercing teší čoraz väčšej obľube. Najmä ženy, ktoré majú problém s dosiahnutím orgazmu, ocenia šperk, ktorý dráždi a vyvoláva tlak na bod G. „U ženy orgazmus vyvoláva predovšetkým vonkajší tlak, takže vhodne umiestnený predmet, či už erotická hračka, alebo piercing, môže pomôcť k vyvrcholeniu,“ pripúšťa sexuologička Kateřina Hladišová. Vzápätí však upozorňuje, že zo psychologického hľadiska nie je dobré partnera prekvapiť. „Najmä niektorí konzervatívnejší páni by taký nápad nemuseli oceniť, o intímnom piercingu sa preto treba vopred poradiť.“ Ženy si najčastejšie dávajú prepichovať pahorok nad prirodzením, prípadne oblasť nad klitorisom alebo samotný klitoris a bradavky. Muži zas volia piercing uzdičky, predkožky a okrajov žaluďa. Tento druh zákroku je však veľmi bolestivý, pričom po jeho absolvovaní sa odporúča najmenej trojmesačný celibát.

Z histórie

Intímny piercing v oblasti genitálií a erotogénnych zón je známy už zo starovekých spisov. Napríklad Kámasútra považuje piercing penisu za veľký prínos pre oboch sexuálnych partnerov. Piercing bol v minulosti znakom vysokého postavenia nositeľa v spoločnosti, značil odvahu a statočnosť. Rímski vojaci si zas prepichovali bradavky, aby dokázali svoju mužnosť. Predstavitelia šľachty viktoriánskej éry si zdobili piercingom pupky a genitálie.

Dnes sa k piercingu otvorene hlási čoraz viac celebrít. Prepichujú si čokoľvek, od obočia cez jazyk, ušnice až po pupok, no v móde sú aj intímne miesta. Britney Spearsová si dala urobiť piercing na jednej z prsných bradaviek, náušnicu má aj na pupku. Jej kolegyňa Christina Aguilera vraj má viac ako jedenásť piercingov vrátane náušnice na klitorise. Janet Jacksonová má piercing aj v pupku, na bradavkách, v nose a na jazyku.

Autor: Plus 7 Dní/Martin Martinec

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Prekonajte jarnú únavu sorbetom z púpavy: Pripraviť túto ľadovú delikatesu nie je zložité

Púpavový sorbet je chutný a zdravý a práve teraz je ideály čas na jeho prípravu....
 

Aj päťdesiatnička môže zostať štíhla. Prestaňte sa vyhovárať na vek a spomalený metabolizmus!

To, že päťdesiatničky priberajú, má inú príčinu. Stačí robiť TOTO a matróna...
 

FOTO: Aj Dominika Mirgová sa už môže pýšiť sexi fotkami. Schudla 8 kíl, ale so slzami

Dominika Mirgová (27) schudla za tri mesiace na svoju vysnívanú hmotnosť....
 

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Piercing na intímnych miestach môže oživiť sex i ohroziť život!
Plus 7 Dní/Martin Martinec