Dátum: Sobota 21.01.2017 Dnes oslavuje:

Vincent Zajtra: Zora

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Prečo sme podľa mužov hysterické? Poznáme odpoveď

Zdroj: Glanc.sk 07. februára 2013, 11:00
Foto: Profimedia.sk Vieme, prečo muži nezvládajú ženské emócie.

Určite to poznáte. Hystériou vaša polovička označí akýkoľvek emocionálny výlev a keď tieto obvinenia počujete, ešte len vtedy začínate byť hysterická. Prečo to tak je?

Otázka vlastne nestojí tak ako sme ju napísali. Nepotrebujeme poznať odpoveď na to, prečo sme hysterické (lebo vieme, že nie sme), skôr ide o to, že muži nezvládajú ženské emócie. A tu sú tri dôvody prečo to tak je.

„To je všetko čo mi na to povieš?“, prípadne „Ty tomu nerozumieš, nemáš predstavu aké to je“ alebo aj „Ako môžeš byť taký chladný?!“ Ak sú vám tieto vety známe, potom čítajte ďalej, pretože máte doma presne toho chlapa, o ktorom je tento článok.

Muži musia všetko riešiť

Prvý dôvod, prečo sa chlapi nedokážu popasovať s našimi emocionálnymi výlevmi je ten, že tak boli vychovaní. Odmalička ich rodičia viedli k tomu, že musia vedieť všetko vyriešiť. Podvedome tak majú zakódované, že ak sú poriadni chlapi, tak vedia vždy, čo robiť a ako sa o ženu postarať.

Keď mu rozprávate o probléme, akomkoľvek z práce, konflikt s kamarátkou a mnohé iné, tak on len počuje: „Pomôž mi, zachráň ma, prípadne vyrieš to!“ A čo chcete vy? No predsa pohladkanie, objatie, vypočutie a počuť klišé, že všetko bude v poriadku. Vy chcete lásku a on vám poskytuje logiku! A najväčší experti sú ešte schopní vás potom obviniť, že nemajú odkiaľ vedieť ako sme si my predstavovali ich reakciu a keď nie je taká, akú sme si ju vybájili v hlave, tak je zle.

Zhrnutie je také, že muž vám chce poskytnúť riešenie, no keďže do toho dávate city, prípadne slzy, tak riešenie nájsť nevie. Pripadá si, že zlyhal a z toho vzniká konflikt. Vyhnúť sa tomu dá vlastne len tak, že mu rovno poviete, čo chcete. Teda objatie a slová do vetra, že všetko bude ok, aj keby to tak nemalo byť.

Ak chcete niečo skutočne riešiť, pomôže im časové ohraničenie, teda: „Zlatko, mohli by sme sa päť minút o tom porozprávať?“ Odíde z nich tak obava, že bude dookola hovoriť to isté ako obohratá platňa a riešiť pre nich banálnu vec celú noc.

Mimochodom, snažte sa nezveličovať. Ich racionálny postoj totiž zoberie doslovne, že „to kolegyňa urobila už 20x“ alebo že „ten problém trvá pol roka“.

Myslia si, že sú na vine

Druhý dôvod, prečo toto všetko chlapi nezvládajú, je o niečo stručnejší. Ak sa máte zle, podvedome sa v nich zapne kontrolka, že sú možno na vine oni. A hoci tu hovoríme o ich logickom úsudku, teraz ide logika bokom aj u nich.

Vyvoláte v nich vlastne zlý pocit zo samého seba. Preto toľkých chlapov označujeme, že sú egoisti. Majú skutočný talent otočiť situáciu, ktorá sa týkala vás, na veci okolo seba. Inak povedané, hnev, ktorý máte v sebe vy, vznikne aj v ňom a obráti ho na vás. On má totiž pocit, že to isté ste urobili vy, že všetko zlé hádžete na neho.

Považujú vás za hysterku

Tretí dôvod, prečo chlapi nezvládajú naše emócie, je obava, že to bude pokračovať a my budeme dookola vzlykať, sťažovať sa až to prerastie do hystérie. A tu opäť opakujeme, za hystériu považujú všetko, aj to čo ňou skutočne nie je.

Len málo mužov dokáže dať najavo bezmocnosť alebo strach. On si na vašom mieste predstaví seba a situáciu, kedy by sa choval takto on. A tak si to vysvetlí, že ste na pokraji zrútenia. Ale milí páni, ženy sú oveľa emocionálne pružnejšie! Máme celú škálu pocitov, nie len dobrý a zlý, ako vy. Dokážeme v jednej sekunde plakať a v druhej byť pripravené milovať sa s vami. Len tak mimochodom, niekedy by to pomohlo dostať nás do normálu. 

Naj z glancu

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 

Príbehy

Umelkyňa s ohňom v duši: Mojím spoločníkom je plátno a hrsť štetcov

„Negatívne emócie na plátno nepatria,“ tvrdí temperamentná umelkyňa...
 

Hrdá vdova: Pamätáte si na ťažký osud Anny? TOTO sa zmenilo za 10 rokov

Ťažko skúšaná Anna Bieliková (45) sa Šarmu sama ozvala po desiatich rokoch....
 

Označili ho za vraždiace monštrum. Prečo za ním teda plače celý svet?

Nie žralok z Čeľustí, ale sympatická čierno-biela kosatka sa v skutočnosti...
 

Najpotetovanejší dôchodcovia nemajú zábrany: Majú ich takmer všade!

Tak títo dvaja sa našli! Američanka Charlotte Guttenberg (67) a jej partner...
 

Dobro nevymizlo: Aj vy ste pomohli zmeniť ťažké osudy ľudí z našich príbehov

Po celý rok 2016 sme vám prinášali príbehy ľudí, s ktorými sa život nemaznal....