Tip redakcii
 

Príbeh čitateľky: Namiesto porady ma podvádzal s milenkou

Život je vážne pestrý, vravela som si sama pre seba. Nikdy nevieš, akú lahôdku ti naservíruje. Pripálila som si siedmu cigaretu za poslednú hodinu. Nedopalky sa kopili v popolníku ako mŕtvolky, z ktorých sa šíril smrad popola. Pozrela som von oknom a vyfúkla dym.

01. októbra 2012, 16:00
Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: Shutterstock

Obraz, ktorý som videla na druhej strane ulice, sa mi vrýval do pamäte, čoraz hlbšie a hlbšie a ja som mala pocit, že to možno ani nie je pravda, že možno len spím, že možno ma len zrazilo auto a ja ležím v kóme a moja fantázia pracuje na plné obrátky. Všelijaké predstavy som mala, len nech to, čo vidím za oknom kaviarne nie je pravda. Potriasla som hlavou v snahe striasť zo seba ten nepríjemný pocit a privrela oči. Nepomohlo to.

Vedela som, že niekoho má. Nie som padnutá na hlavu. Ale moju najlepšiu priateľku? Tak to už je aké klišé. Úplne ako z nejakého nemeckého romantického filmu. Opäť som sa pozrela von oknom. Stáli tam. Môj snúbenec. Moja kamarátka. V objatí, bez náznaku hanby, bez náznaku strachu, že ich uvidí niekto známy. Možno o tom už všetci vedia, len ja som bola za kravu. Pozrela som na svoj snubný prsteň. Sama som si ho vybrala, bol krásny, bol drahý a ja som po ňom túžila viac, než po čomkoľvek inom na svete. A hľa, ani ten kameň na krúžku z bieleho zlata, mi nezaručil šťastie, tak ako som verila.

Nič na svete vám nedá záruku dokonalého života, pretože dokonalý život, dokonalé šťastie a dokonalá láska neexistujú a nikdy existovať nebudú. Teraz to už viem. A stačilo len, aby môj snúbenec pretiahol moju kamarátku. To mi hneď otvorilo oči a upravilo pohľad na svet. A najhoršie bolo, že som necítila nič. Nič. Len prázdnotu a hlad, pretože som od včerajšej večere nič nejedla. Možno máme na každého človeka len istú škálu pocitov a keď sa už raz všetky pocity k danej osobe vystriedajú, tak sa opakovať nebudú. Alebo čo ja viem. Možno ma umŕtvili tie tri vodky, ktoré som mala namiesto raňajok.

Vytočila som jeho číslo a čakala. Už nestáli na ulici, už boli niekde preč, za rohom, ďaleko, u neho, u nej a mňa opäť prepadol pocit, že to možno nebola pravda, že mi z kofeínu a nikotínu už začala nadobro skákať platňa a všetko si len namýšľam. Nezdvihol to. Vytočila som ho opäť, ale to sa už ozvala odkazová schránka. Ako inak. Objednala som si ďalšiu kávu a hrianky a snažila sa prísť na to, čo bude ďalej. Či sa prizná on, či to nevydrží ona a povie mi pravdu. Alebo sa mám priznať ja a povedať im, že už o tom viem.

Pípla mi smska. MAME PORADU, ZAVOLAM NESKOR. No pravdaže, porada. Čo iné. “A o čom sa radíte? O tom, ako predĺžiť tvoju erekciu?“, mala som chuť mu napísať. Hodila som mobil do kabelky a pustila sa do hrianok, ktoré chutili ako podošvy z topánok, ale aspoň zaplnili môj prázdny žalúdok a ja som sa konečne začínala cítiť lepšie. A pomaly začala nastupovať bolesť. Bolesť zo zistenia, ako hlboko dokázala klesnúť osoba, ktorú som milovala. Taká bolesť nie je nič pre slabé povahy. Človek by sa z toho dokázal aj zblázniť. A ja som sa rozhodla. Bude to potupa, ale nie moja. Hodila som na stôl bankovku a vyšla z kaviarne. Na ceste k nemu som si v ruke otáčala kľúč od jeho bytu, ktorý mi so slovami lásky vtlačil do dlane. Ja hlupaňa. Kto vie, ako dlho ma podvádzal. Za dva roky, toho určite postíhal dosť.

Otočila som kľúčom v zámke a otvorila.

„Ahoj, drahý,“ zakričala som z predsiene. Počula som buchot, určite obaja vystrelili z postele ako šípy. Usmiala som sa a kráčala do kuchyne.

„Hm, ahoj, čo tu robíš?“ spýtal sa v rozpakoch a ešte si upravolal zle pozopínanú košeľu. „Čo tu robím ja? Čo tu robíš skôr ty, veď máš poradu,“ povedala som a pozrela mu priamo do očí. Uhol pohľadom. Zas som sa usmiala. „Dáš si kávu?“ opýtala som sa a zapla kávovar. Mlčali sme sa ja som sa motala po kuchyni akoby nič. Postavila som pred neho šálku a videla, aký bol nesvoj, celkom ma to bavilo. „Aj Klára si dá kávu?“ položila som jednoduchú otázku. On pohotovo odpovedal: „Klára pred obedom kávu nepije.“ Zasmiala som sa. On sa zarazil. Potom otvoril ústa, že niečo povie, ale ja som pokrútila hlavou, aby bol ticho. Stiahla som si prsteň o hodila ho do jeho obľúbeného pressa. Počula som, ako cinkol o dno. „Idiot,“ pošepkala som na rozlúčku. A so zdvihnutou hlavou som odkráčala preč.

Čitateľke za uverejnený príbeh posielame balíček kozmetiky Bioderma

-hydratačný upokojujúci a ochranný krém, na každodennú starostlivosť a ošetrovanie citlivej pleti Sensibio Legére, ktorý vďaka patentovanému komplexu Toléridine® zvyšuje prah tolerancie pokožky

- čistiacu micelárnu pleťovú vodu na citlivú pleť Sensibio H2O, ktorá dokonale čistí a odstraňuje mejkap z tváre a z oblasti očí.

- tyčinku na pery Bioderma Atoderm.

 Vaše príbehy posielajte na glanc@7plus.sk.

Autor: glanc.sk

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Príbeh čitateľky: Namiesto porady ma podvádzal s milenkou
glanc.sk