Dátum: Streda 18.01.2017 Dnes oslavuje:

Bohdana Zajtra: Drahomíra

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Rozvedú vás aj za víkend: V hoteli s wellnessom!

Zdroj: EMMA/Broňa Horváthová 30. októbra 2012, 10:00
Foto: Profimedia.sk Ilustračné foto

Už vás to nebaví? Vezmite nohy na plecia a namierte si to tam, kde vás rozvedú bez mesiacov naťahovačiek.

Len si to predstavte: vy a on v boutique hoteli, kde šampanské tečie prúdom, relaxačné masáže v hotelovom wellness čakajú len na vás a zvádza vás všadeprítomný luxus. Znie to ako v raji, však? Až na to, že reč nie je o medových týždňoch na Bahamách, ale o víkendovom rozvode v jednom zo šiestich holandských rozvodových hotelov, ktoré tento rok zažívajú svoj veľký boom.

Nič nie je zadarmo

Všetko sa to začalo v krajine tulipánov. Páry nespokojné v manželstve hľadali spôsob, ako skončiť so záväzkami rýchlo, čisto a, pokiaľ možno, bezbolestne. Tridsaťročný Jim Halfens, ktorého spolužiak z univerzity prešiel nefalšovaným rozvodovým peklom, sa podujal nespokojným manželom ponúknuť všetko v jednom: „Načo mesiace naťahovania po súdoch? Pár k nám príde v piatok a v nedeľu odchádza každý svojou cestou. Potom stačí dokumenty ukázať už len súdu a sú rozvedení,“ sľubuje podnikavý Holanďan, pre ktorého nezvyčajnú ideu sa nadchli desiatky párov, ktorým to spolu už neklape. Isteže, nebude to zadarmo. Za víkend nabitý konzultácia mi s právnickými esami, so špecialistami na dane, nehnuteľnosti či so psychológmi zaplatíte od 1 200 do 8 000 eur. Ako však tvrdí Jim Halfens, za bezproblémové ukončenie manželstva tie peniaze rozhodne stoja.

Žiadne bitky

Ak si predstavujete rozvodový hotel ako miesto, kde sa od zlosti rozbíjajú taniere a páry si ničia hlasivky vzájomnými výčitkami, kto bol v manželstve väčšou hyenou, ste na omyle. Všetko prebieha pokojne, najmä vďaka mediátorom a psychológom, ktorí sú manželom neustále k dispozícii. Rovnako sa však očakáva, že manželia sa pousilujú byť k sebe minimálne zdvorilí, aby všetko prebehlo hladko. Aj preto ešte prv, ako im zarezervujú luxusný apartmán, musia absolvovať pohovor v Halfensovej firme, aby si overil, či spolu vydržia aspoň dva dni.

Diskrétnosť je tu na prvom mieste, a to dokonca aj vtedy, ak má jeden z manželov slabú chvíľu a najradšej by sa šiel vykričať do hotelovej haly. Vždy je nablízku niekto, kto ho utíši a pomôže mu zvládnuť napätie, hnev alebo plač. Mimochodom, budúci exmanželia sa vedia správať veľmi príkladne. „Nedávno sme tu mali muža, ktorý pripíjal svojej manželke prvotriednym šampanským a želal jej do budúcnosti veľa šťastia, vraj dúfa, že aj jeho ex mu bude priať rovnako dobre,“ spomínal autor projektu, podľa ktorého dokonca niektoré páry odídu z hotela síce bez rozvodových papierov, zato ruka v ruke a s úsmevom od ucha k uchu.

Odmietavá Demi

Jim Halfens pred pár mesiacmi zavítal aj do rozvodového raja – Spojených štátov, kde sa skončí rozvodom každé druhé manželstvo. Hneď mu bolo jasné, že rozvodové hotely budú zlatou baňou a Amíci túžiaci po slobode sa do nich len tak pohrnú. Čo však Jima zamestnáva momentálne viac, sú rokovania s americkou televíziou o novej reality šou, ktorá by sa mala venovať, ako inak, práve jeho rozvodom. „Ako prvých sme ešte pred pár mesiacmi pozvali Demi Moorovú a Ashtona Kutchera, samozrejme, ako hostí. Ani jeden však na naše e-maily neodpovedal,“ smutne dodáva Jim, ktorý napriek svojmu podnikaniu stále verí na lásku a na šťastné manželstvo. Sám sa však do chomúta neženie, aspoň kým nestretne tú pravú a nebude si stopercentne istý.

Budú na Slovensku?

Hoci má Jim v pláne dobyť svojím nápadom okrem Holandska a USA aj Taliansko, Britániu či Nemecko, u nás sa mu to nepodarí. „Problém je manželov dostať do súdnej siene, nieto ich ešte presvedčiť, aby spolu strávili celý víkend. Okrem toho, mnohí spolu nedokážu komunikovať inak ako prostredníctvom právnikov,“ myslí si advokát Boris Holcinger. Podľa neho je ďalšou prekážkou rýchlych rozvodov aj fakt, že mnohí partneri nemajú jasno v starostlivosti o deti a, samozrejme, v prípade manželstiev, v ktorých sa objavilo domáce násilie, sú rozvodové hotely úplne neakceptovateľné. Vedeli by ste sa so svojím čoskoro ex slušne dohodnúť? „Aj keby, na Slovensku rozviesť manželov môže iba súd,“ upozorňuje advokát. Napriek tomu však môže byť spoločný víkend peknou finálnou bodkou za nevydareným manželstvom. 

Naj z glancu

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 

Príbehy

Najpotetovanejší dôchodcovia nemajú zábrany: Majú ich takmer všade!

Tak títo dvaja sa našli! Američanka Charlotte Guttenberg (67) a jej partner...
 

Dobro nevymizlo: Aj vy ste pomohli zmeniť ťažké osudy ľudí z našich príbehov

Po celý rok 2016 sme vám prinášali príbehy ľudí, s ktorými sa život nemaznal....
 

Pavlov svet sa ponoril do tmy: Napriek hendikepu začal aktívne športovať!

Niektoré uličky v meste rozoznám podľa odrazu svojho hlasu od domov – hovorí...
 

Neklamú a neohovárajú: Silné príbehy ľudí, ktorých spojil autizmus

Lucia Lazárová (33), ktorá pomohla Gabike (23) nájsť prvú prácu v živote,...
 

Príbehy, ktoré vás chytili za srdce! TIETO boli v roku 2016 pre vás najsilnejšie

Život píše príbehy, ktoré sú niekdy až príliš kruté a tvrdé. Nemaznal...