Tip redakcii
 

Svokra mnou pohŕda

S manželom sme sa vzali mladí, no funguje to medzi nami veľmi dobre. Problém je však v jeho rodičoch. Pohŕdajú mnou, pretože som obyčajné dievča z dediny. Predstavovali si pri ňom niekoho z lepšej rodiny... Vraj sa k sebe nehodíme. Stále ma len ponižujú, som z toho veľmi smutná. Svokra mi vykrikuje, že nemám žiaden vkus. Keď som manželovi kúpila novú košeľu, vysmiala ma. Vraj takú by si ani bezdomovec na seba neobliekol! Ona sa oblieka, ako by mala dvadsať, chce vyzerať veľmi moderná. No ja si myslím, že v živote sú aj dôležitejšie hodnoty. Čo mi poradíte? Yvet

15. februára 2012, 06:00

V živote neexistujú hodnoty samy osebe. Určitým oblastiam života pripisujeme väčší, iným menší význam. U každého to môže byť inak. Pre mnohých ľudí je zmyslom života ľúbiť... deti, partnera, prácu. Mnohí by nežili, ak by nemohli tvoriť... maľovať, písať, stavať. Často ľudia uvádzajú ako veľmi zmysluplné mať zážitky... z divadla, turistiky, cestovania, objavovania, pohľadu na krásne veci či prírodu. Ale aj taká móda môže byť pre niekoho vášňou a dobrým zmyslom života.

Ani do ma variť a prevoňať celý byt nie je menej dôležité než čokoľvek z vyššie spomenutých vecí. Nájsť to, čo vás v živote napĺňa a čo je vašou najdôležitejšou hodnotou, však vôbec nie je ľahké. Ešte ťažšie je ísť za tým, dosiahnuť to a žiť podľa toho. Mnohí ľudia si nedajú tú námahu, neskúmajú svoje potreby, a potom sa necítia dobre. Zažívajú pocity frustrácie, že nemajú svoje miesto v živote, vo svete a predovšetkým v srdci. Začnú posudzovať, hodnotiť a komentovať životy druhých. Pohľad na ich vlastný neúspech je taký neznesiteľný, že uprú zrak na druhých a začnú sa vysmievať.

Ako princezná z rozprávky

Poznáte rozprávku Kráľ Drozdia brada? Tam princeznej v úvode žiaden pytač nebol dobrý – jeden bol príliš dlhý a chudý, druhý malý a tučný. Potom bol ďalší bledý ako múka, čo mu smrť z očí kuká, červený ako rak varený a skrivený ako chodníky horské. Milá dáma musela prejsť skutočným osobným prerodom, aby bola schopná nájsť niečo pekné aj na žobrákovi, svojom manželovi. Keď to uvidela, zmenil sa na princa. Ale najprv sa jeho ľudskú hodnotu musela naučiť vnímať ona. A stalo sa tak, až keď opustila polohu rozmaznanej fifleny a našla v sebe pokoru a úctu k práci aj k ostatným ľuďom.

Zlomyseľné reči si nevšímajte

Milá Yvet, ak sa vám svokra posmieva a ponižuje vás, iste vás to bolí. Pomôže vám, ak vám poviem, že len ona vás vidí ako žobráčku? Vy ste vlastne princezná, ktorá sa teší zo spokojného manželstva, v ktorom funguje, ako píšete. Ne - všímajte si zlomyseľné reči svokry ani nikoho iného a žite si svoj dobrý život. Hovorí sa, že krása je v očiach toho, kto sa díva. To isté platí aj o zle, pohŕdaní a ponižovaní. Objektívne neexistuje, vychádza len z človeka, ktorý tak pristupuje k ostatným ľuďom. Verte mi, váš problém s neprívetivými komentármi na vašu adresu je ove ľa menší než trápenie vašich svokrovcov, ktorým v živote len máločo a málokto vyhovuje. Väčšinu svojho života prežívajú v opovrhovaní okolím. A to veru nie je spokojný život...

Komplex menejcennosti

Významnú časť svojho výskumu mu venoval psychológ Alfred Adler. Podľa neho komplex vzniká v detstve. Vtedy ho má takmer každý, lebo reálne sú deti slabšie a majú viac limitov než dospelí, na ktorých vľúdne zaobchádzanie a starostlivosť sú odkázané. V dospelosti získame dosť sily a kompetencií, aby sme si dokázali zaobstarať všetko, čo potrebujeme vlastnými silami. Ten, komu sa osobnostný vývin nepodarí dotiahnuť do skutočnej dospelej zrelosti, si vyrovnáva pocity menejcennosti z detstva panovačnosťou, arogantnosťou a predstavami o svojej výnimočnosti.

Ak takéhoto človeka stretnete, nepočúvajte ho, nenechajte jeho nenávistné reči dopadať na svoju dušu. Skôr ho vo svojom vnútri poľutujte, lebo trpí. Nechceli by ste byť v jeho koži. Držte si ho od seba na bezpečnú vzdialenosť – hrozí otrava zlou náladou!

Autor: Báječná žena

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Prekonajte jarnú únavu sorbetom z púpavy: Pripraviť túto ľadovú delikatesu nie je zložité

Púpavový sorbet je chutný a zdravý a práve teraz je ideály čas na jeho prípravu....
 

Aj päťdesiatnička môže zostať štíhla. Prestaňte sa vyhovárať na vek a spomalený metabolizmus!

To, že päťdesiatničky priberajú, má inú príčinu. Stačí robiť TOTO a matróna...
 

FOTO: Aj Dominika Mirgová sa už môže pýšiť sexi fotkami. Schudla 8 kíl, ale so slzami

Dominika Mirgová (27) schudla za tri mesiace na svoju vysnívanú hmotnosť....
 

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Svokra mnou pohŕda
Báječná žena