Dátum: Utorok 24.01.2017 Dnes oslavuje:

Timotej Zajtra: Gejza

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Toto vo vzťahu nikdy nerobte!

Zdroj: BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena Jurisová 14. júna 2012, 07:00
Foto: profimedia.sk Škrípe vám to vo vzťahu? Možno robíte podobné chyby.

Sú veci, ktoré by ste vo vzťahu nemali urobiť. Aj keď sa vám neraz môžu zdať ako správne a logické kroky...

Necháte sa živiť

Máte priateľa či manžela, ktorý dobre zarába a netýkajú sa ho bežné finančné problémy? Blahoželáme, ale pozor... Aj keď je to lákavé a vidina toho, že nebudete musieť ráno vstávať do práce a jedinou vašou povinnosťou bude starať sa o seba, prípadne občas pohnúť prstom pre domácnosť, je fantastická, nepodľahnite jej. Je to nezodpovedné. Aj keby ste žili s najbohatším človekom na svete, mať vlastný príjem, s tým spojenú istotu a sebavedomie, je na nezaplatenie. Ak by vám totiž náhodou tento vzťah nevyšiel, bude sa vám nová životná etapa začínať oveľa ľahšie.

Zabudnete na koníčky a kamarátky

Aby ste mohli tráviť viac času so svojím partnerom, vzdali ste sa vlastných koníčkov. Chodí na ryby? Idete s ním, hoci radšej by ste išli na stretnutie s obľúbenou spisovateľkou. Hrá tenis? Na kurte mu robíte servis a podávate uterák a fľašu s vodou, aj keď v televízii beží film, ktorý ste si už dávno chceli pozrieť. V podobnom kolotoči vám ubiehajú dni, týždne, mesiace... a keď sa raz spamätáte, prídete na to, že si s kamarátkami nemáte čo povedať, a že váš vlastný život nie je naplnený ničím, čo by vás skutočne bavilo.

Nepoviete nie

Stredobodom vášho vesmíru je pohodlie a plné brucho vášho chlapa a detí. Z práce bežíte na nákup, varíte od výmyslu sveta, do neskorého večera umývate riad, žehlíte a upratujete. Ste strhaná, ale vnútorný pocit, že to tak má byť, vám vynahrádza ten nelichotivý pohľad do zrkadla. Ste vždy pripravená a ochotná pre svojich najbližších sa rozdať, bez ohľadu na seba, svoje potreby a záujmy. Keď váš partner tvrdí, že žena patrí k sporáku, beriete to ako lichôtku. Neviete povedať nie. Lenže – presne takéto typy žien muži najčastejšie podvádzajú a neraz ich vymenia za mladšie a oddýchnuté milenky. Ešte stále si myslíte, že bezhlavé obetovanie pre partnera a rodinu je to najlepšie, čo môžete urobiť?

Otehotniete bez jeho vedomia

Začalo to medzi vami škrípať, možno máte za sebou už jeden rozchod. Vy si však neviete alebo nechcete pripustiť, že by sa to medzi vami definitívne skončilo? Čoraz častejšie sa pohrávate s myšlienkou na tehotenstvo? Veď ani antikoncepcia nemusí byť stopercentne spoľahlivá... Vyžeňte si takéto uvažovanie z hlavy! Dieťa ešte žiadny vzťah nezachránilo a už vôbec nie, ak bolo splodené bez vedomia partnera! Vás možno materstvo naplní, no zároveň tým prehĺbite krízu medzi vami a partnerom, ktorý o potomka vlastne nestál. Aj keby bol okolnosťami a rodinou donútený si vás vziať, šťastní spolu nebudete. Nebolo by lepšie počkať so založením rodiny na chlapa, ktorý sa na vaše spoločné dieťa bude tešiť?

Budete mlčať

Nahnevalo vás, že vaša polovička už desiaty raz zmenila víkendový program, prípadne má stále viac času na iných ľudí ako na vás? Len si povzdychnete, keď vám prepne program v televízii bez toho, aby sa spýtal, či môže a radšej si idete ľahnúť? Jedinou vašou reakciou na to, že v hodnotovom rebríčku je jeho mamička oveľa vyššie ako vy a váš spoločný vzťah, je to, že pokrčíte plecami? Necháte sa umlčať vždy, keď chcete prejaviť svoj nesúhlas? Ste na najlepšej ceste k psychosomatickým ochoreniam. Trápenie duše sa totiž časom prejaví aj na tele, neraz v podobe veľmi vážnych chorôb. A len ťažko môžete čakať, že partner bude mať aspoň potom pre vás pochopenie... 

Naj z glancu

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 

Príbehy

Vydesili ho sexuálne orgie v školskej zborovni. Vysúdil za to peknú kopu peňazí

Súd priklepol upratovačovi v škole neuveriteľných 156 000 dolárov ako...
 

Na vydaj som bola primladá: Irenka prežila s manželom 47 rokov a porodila 12 detí

Tvár plná vrások, láskavé oči... Pani Irena Kurajdová oslávi o pár dní 81...
 

Hendikep nie je prekážkou: Nemá jednu nohu, no na Plese v opere pretancoval celú noc!

Nielenže na XV. paralympijských hrách v Rio de Janeiro vybojoval cyklista...
 

Aké dojímavé! Netradičný kalendár na rok 2017 dostáva do kolien ženy ale aj milovníkov psov

Stačil len dobrý nápad a psy v útulku sa majú ako králi. Peniaze sa len tak...
 

V srdci ma hrial neopísateľný pocit: Marta často spomína na nečakaného hosťa

Tento príbeh sa stal už dávno, myslím, že to bolo v tú zimu po Nežnej revolúcii....