Tip redakcii
 

Utrápené slávne mamy o svojich dcérach

V rovnakom čase, keď Vilma Cibulková vyhodila z domu dcéru narkomanku, po prvý raz prehovorila Veronika Žilková o drogovej minulosti dcéry Agáty. Priznala tiež, že pre dcérinu závislosť musela opustiť manžela.

09. marca 2012, 06:00
Veronika Žilková
vymenila dcéru
za muža.

Veronika Žilková vymenila dcéru za muža.

Autor: Archív

Herečka Vilma Cibulková prežíva ťažké obdobie. Českému denníku Blesk sa podarilo zistiť, že dala úradne vysťahovať z domu vlastnú dcéru. Osemnásťročná Šimona mala celé dospievanie problémy s drogami. Naposledy sa jej mama pokúsila pomôcť prekonať závislosť od pervitínu na jeseň, keď ju umiestnila v liečebni. Šimona tam však vydržala len dva mesiace. Keďže je dospelá, podpísala reverz a odišla. Odvtedy nikto nevie, kde je. Jej spolupacientka tvrdí, že vyliečiť sa nemieni, lebo život narkomanky jej vyhovuje.

Vilmu Cibulkovú to prinútilo k radikálnemu kroku – zrušila dcére doma trvalé bydlisko. Možno v súvislosti s pádom na úplné dno, keď je zo Šimony regulárna bezdomovkyňa, sa dievča spamätá. V prípade iného slávneho dieťaťa – Agáty Hanychovej – totiž matkin nekompromisný postoj zabral.

Priznanie

To, že aj Agáta Hanychová mala ako tínedžerka problémy s drogami, vyšlo najavo iba nedávno. Paradoxne, prezradila to na seba sama modelka vo svojej autobiografickej knihe. Priznala tiež, že to bola mama, kto jej najviac pomohol, keď to prasklo. Pretože jej „otcovia“, teda biologický aj vtedajší mamin partner, sa od problému dištancovali, vraj je to dôsledok jej výchovy. Napokon namiesto nich odviezol Agátu do liečebne Žilkovej herecký kolega Michal Suchánek.

Priviazala si ju k ruke

Na rozdiel od nich Veronika Žilková v tom totiž Agátu nenechala. Keď zistila, že berie pervitín, okamžite vybavila pobyt v liečebni. A aby noc pred nástupom náhodou neutiekla, priviazala si ju k vlastnej ruke. Agátino šokujúce priznanie vtedy rozoberali všetci. Jediný, kto mlčal, bola práve jej mama. Veronika Žilková sa odhodlala na túto tému prehovoriť až teraz. Svoju spoveď poskytla exkluzívne televízii Prima. Dokonca zverejnila súkromné rodinné zábery, kde na videokameru na krútila vtedy šestnásťročnú Agátu.

Hoci drogy sa už podpísali na jej vizáži, mama si tam z toho ešte robila žarty, pretože netušila, čo je vo veci. Myslela si, že na vychudnutom tele – vždy štíhla Agáta schudla vtedy desať kíl! –, strhanej tvári s kruhmi pod očami sa podpísal bujarý život mladej bohémky. V tom čase totiž jej dcéra nastúpila do súkromnej fotografickej školy.

Manžel Martin Stropnický stojí stále pri nej.

Drogy v nemocnici

Práve tam Agáte spolužiačka ponúkla pervitín. Brala ho pol roka. Veronika to neodhalila, lebo dcéra od detstva vystupovala proti drogám veľmi nekompromisne. Bohužiaľ, keď prišla na to, že odsudzovanie narkomanov je už len zastierací manéver, bola Agáta závislá. Šťastím v nešťastí bolo aspoň to, že si drogy nikdy nepichla, „iba“ ich inhalovala. Dostala však z toho ťažký zápal pľúc. Ani to však nebol dôvod s pervitínom prestať, užívala ho aj v nemocnici. Na detské oddelenie, kde ležala, jej ho pašovali spolužiaci.

Manžel alebo dcéra?

V otvorenej spovedi Veronika priznala, že keď sa dcérin stav prevalil, sama potrebovala psychoterapeuta. Vďaka nemu pochopila, že nekompromisná musí byť nielen k Agáte, ale aj k svojmu vtedajšiemu manželovi. Bol totiž ťažký alkoholik, čo sa však herečka snažila utajiť. Vraj pil, už keď sa brali, napriek tomu sa mali veľmi radi. Problémy s pitím však narastali, on ich odmietal riešiť a herečka ho kryla. Keď so závislosťou bojovala už aj Agáta, psychoterapeut Veroniku upozornil, že je vylúčené, aby žila v jednej domácnosti s alkoholikom.

Tak abstinovať nikdy nezvládne. Herečka si vtedy musela vybrať medzi mužom a dcérou. Manžel to pochopil a rozišli sa, no dodnes ho vraj má rada. Aj preto dlho tajila skutočný dôvod rozvodu. Napriek tomu, že ju mnohí obviňovali, že si rozbila rodinu kvôli Martinovi Stropnickému. Mimochodom, s manželom skončila aj Vilma Cibulková. Hneď po tom, čo vysťahovala dcéru, oznámila rozchod aj s Miroslavom Etzlerom.

Zo závislosti sa v minulosti liečili obaja herci. Dnes má problém Vilmina dcéra Šimona.

A dosť!

Na rozdiel od Šimony je už Agáta v poriadku. Aj Veronika žije v spokojnom manželstve s Martinom Stropnickým, problémy sa však neskončili. Momentálne jej robí starosti adoptívny syn, ktorý si narobil obrovské dlhy. A nielen doma, ale aj u zamestnávateľa, úžerníkov... A navyše je už viac než tri týždne nezvestný. Spočiatku sa oňho blízki báli, lebo zmizol zo dňa deň. Dokonca ho hľadali po nemocniciach. Vyzerá to však, že je v poriadku a ušiel preto, lebo bývalý zamestnávateľ naňho podal trestné oznámenie.

Chlapcovi hrozí väzenie. Zdá sa však, že rovnako ako Vilma Cibulková aj Veronika Žilková si povedala dosť! Kým v minulosti mu pomáhala dlhy splácať a našla mu aj prácu, teraz už nemieni riešiť jeho problémy. Zrejme aj preňho, rovnako ako pre Šimonu, bude pád na dno – či lepšie za mreže – poslednou šancou zmeniť sa.

Autor: ŠARM/ Barbora Dvořáková

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Prekonajte jarnú únavu sorbetom z púpavy: Pripraviť túto ľadovú delikatesu nie je zložité

Púpavový sorbet je chutný a zdravý a práve teraz je ideály čas na jeho prípravu....
 

Aj päťdesiatnička môže zostať štíhla. Prestaňte sa vyhovárať na vek a spomalený metabolizmus!

To, že päťdesiatničky priberajú, má inú príčinu. Stačí robiť TOTO a matróna...
 

FOTO: Aj Dominika Mirgová sa už môže pýšiť sexi fotkami. Schudla 8 kíl, ale so slzami

Dominika Mirgová (27) schudla za tri mesiace na svoju vysnívanú hmotnosť....
 

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Utrápené slávne mamy o svojich dcérach
ŠARM/ Barbora Dvořáková