Tip redakcii
 

V tridsiatke ste na vrchole. Aj v sexe!

Oslávili ste už tridsiatku? Čakajú vás roky posteľnej rozkoše a intenzívnejších sexuálnych zážitkov.

27. marca 2012, 06:00
Po tridsiatke by ste už
mali dokonale poznať
svoje telo, vedieť, čo
vám v intimite vyhovuje,
čo nie a s dávkou
zdravého sebavedomia
určite zvládnete
k vášmu vrcholu
navigovať aj svojho
milenca.

Po tridsiatke by ste už mali dokonale poznať svoje telo, vedieť, čo vám v intimite vyhovuje, čo nie a s dávkou zdravého sebavedomia určite zvládnete k vášmu vrcholu navigovať aj svojho milenca.

Autor: profimedia.sk

Podľa odborníkov ženy po tridsiatke prežívajú sex intenzívnejšie a ľahšie dosahujú orgazmus. Dokonca štyridsiatničky sú vraj ešte spontánnejšie a nelámu si hlavu ani s tým, či je slušné skončiť s mužom v posteli už pri prvom stretnutí.

Prečo to tak je?

Začiatky vášho sexuálneho života bývajú zväčša poznamenané strnulosťou, obavami, hanblivosťou a často nezmyselným strachom, pretože na mnohé otázky vo vzťahu muž – žena len hľadáte odpovede. Úprimne, nevydesilo vás trochu prvé stretnutie s penisom? Nečudo, že aj vaše premiérové milovanie malo od dokonalosti ďaleko. Vraví sa však, že opakovanie je matka múdrosti, hoci v tomto prípade skôr cesta k príjemnejším a intenzívnejším zážitkom. S pribúdajúcimi sviečkami na torte stráca síce vaša pokožka na pružnosti a prsia na pevnosti, pribúdajú však odhalené tajomstvá vašich intímnych zákutí. K sexu máte otvorenejší vzťah, ako mala v rovnakom veku vaša mama, ale aj vyššie nároky. Po tridsiatke by ste už mali dokonale poznať svoje telo, vedieť, čo vám v intimite vyhovuje, čo nie, a s dávkou zdravého sebavedomia určite zvládnete k vášmu vrcholu navigovať aj svojho milenca. A rovnako vášnivo mu jeho snahu dokážete odplatiť. Skrátka – do tridsiatky ste v sexe len akousi žiačkou, po tridsiatke si ho už viete oveľa väčšmi užiť.

Vek nie je dôležitý

„Neznámou by pre vás už nemala byť ani ochrana pred neželaným tehotenstvom a sa- motný tento fakt so sebou prináša uvoľnenie,“ pridáva ďalšie vysvetlenie gynekológ sexuológ Dezider Timko. O výbere najvhodnejšej antikoncepcie sa poraďte so svojím gynekológom. Do úvahy treba brať svoj zdravotný stav, životný štýl, to, čo od antikoncepcie očakávate, a či sa chcete chrániť dlhodobo, alebo len určitý čas. Ak vyžadujete viacročnú ochranu, asi bude pre vás najlepší vnútromaternicový hormonálny systém alebo vnútromaternicové teliesko. Ak nemáte stabilného partnera a nechcete svoje telo dopovať hormónmi, skúste voľnopredajnú chemickú antikoncepciu alebo klasiku – prezervatív. Negatívne však na váš sex vplýva psychika a niektoré choroby či lieky. Určite nedokážete byť žiaducou vášnivou dračicou, ak vás dennodenne zožiera stres, trápite sa pre prácu, financie či žijete so záletníkom. „Muži, ktorým sa zapaľujú lýtka, si neuvedomujú, že krásne sexuálne zážitky môžu mať aj so svojou partnerkou. Žena okolo štyridsiatky je stále krásna a so všetkým, čo k tomu patrí. Vek naozaj nerozhoduje,“ podotýka doktor Timko.

Chlapi sú na tom horšie

Zatiaľ čo nežnejšia časť ľudstva sa dostáva po tridsiatke na sexuálny vrchol, výkonnosť a libido u chlapov postupne klesá. Môže za to ubúdajúca hladina mužského hormónu testosterónu. Keď sa okolo štyridsiatky pridajú prvé problémy s pevnosťou jeho pýchy, to na sebavedomí nepridá žiadnemu chlapovi. Ak aj ten váš patrí približne k 40 percentám mužov, u ktorých sa v tomto veku začala objavovať erektilná dysfunkcia, nemal by odkladať návštevu lekára. Väčšinou je za tým cievna porucha. Na trhu sú tri druhy lie- kov, ktoré mu dokážu pomôcť. Problémy s erekciou však môžu byť predzvesťou infarktu v neskoršom veku a to sa naozaj neoplatí podceňovať.

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Prekonajte jarnú únavu sorbetom z púpavy: Pripraviť túto ľadovú delikatesu nie je zložité

Púpavový sorbet je chutný a zdravý a práve teraz je ideály čas na jeho prípravu....
 

Aj päťdesiatnička môže zostať štíhla. Prestaňte sa vyhovárať na vek a spomalený metabolizmus!

To, že päťdesiatničky priberajú, má inú príčinu. Stačí robiť TOTO a matróna...
 

FOTO: Aj Dominika Mirgová sa už môže pýšiť sexi fotkami. Schudla 8 kíl, ale so slzami

Dominika Mirgová (27) schudla za tri mesiace na svoju vysnívanú hmotnosť....
 

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
V tridsiatke ste na vrchole. Aj v sexe!
Báječná žena/Alena Jurisová