Dátum: Pondelok 23.01.2017 Dnes oslavuje:

Miloš Zajtra: Timotej

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

V tridsiatke ste na vrchole. Aj v sexe!

Zdroj: Báječná žena/Alena Jurisová 27. marca 2012, 06:00
Foto: profimedia.sk Po tridsiatke by ste už mali dokonale poznať svoje telo, vedieť, čo vám v intimite vyhovuje, čo nie a s dávkou zdravého sebavedomia určite zvládnete k vášmu vrcholu navigovať aj svojho milenca.

Oslávili ste už tridsiatku? Čakajú vás roky posteľnej rozkoše a intenzívnejších sexuálnych zážitkov.

Podľa odborníkov ženy po tridsiatke prežívajú sex intenzívnejšie a ľahšie dosahujú orgazmus. Dokonca štyridsiatničky sú vraj ešte spontánnejšie a nelámu si hlavu ani s tým, či je slušné skončiť s mužom v posteli už pri prvom stretnutí.

Prečo to tak je?

Začiatky vášho sexuálneho života bývajú zväčša poznamenané strnulosťou, obavami, hanblivosťou a často nezmyselným strachom, pretože na mnohé otázky vo vzťahu muž – žena len hľadáte odpovede. Úprimne, nevydesilo vás trochu prvé stretnutie s penisom? Nečudo, že aj vaše premiérové milovanie malo od dokonalosti ďaleko. Vraví sa však, že opakovanie je matka múdrosti, hoci v tomto prípade skôr cesta k príjemnejším a intenzívnejším zážitkom. S pribúdajúcimi sviečkami na torte stráca síce vaša pokožka na pružnosti a prsia na pevnosti, pribúdajú však odhalené tajomstvá vašich intímnych zákutí. K sexu máte otvorenejší vzťah, ako mala v rovnakom veku vaša mama, ale aj vyššie nároky. Po tridsiatke by ste už mali dokonale poznať svoje telo, vedieť, čo vám v intimite vyhovuje, čo nie, a s dávkou zdravého sebavedomia určite zvládnete k vášmu vrcholu navigovať aj svojho milenca. A rovnako vášnivo mu jeho snahu dokážete odplatiť. Skrátka – do tridsiatky ste v sexe len akousi žiačkou, po tridsiatke si ho už viete oveľa väčšmi užiť.

Vek nie je dôležitý

„Neznámou by pre vás už nemala byť ani ochrana pred neželaným tehotenstvom a sa- motný tento fakt so sebou prináša uvoľnenie,“ pridáva ďalšie vysvetlenie gynekológ sexuológ Dezider Timko. O výbere najvhodnejšej antikoncepcie sa poraďte so svojím gynekológom. Do úvahy treba brať svoj zdravotný stav, životný štýl, to, čo od antikoncepcie očakávate, a či sa chcete chrániť dlhodobo, alebo len určitý čas. Ak vyžadujete viacročnú ochranu, asi bude pre vás najlepší vnútromaternicový hormonálny systém alebo vnútromaternicové teliesko. Ak nemáte stabilného partnera a nechcete svoje telo dopovať hormónmi, skúste voľnopredajnú chemickú antikoncepciu alebo klasiku – prezervatív. Negatívne však na váš sex vplýva psychika a niektoré choroby či lieky. Určite nedokážete byť žiaducou vášnivou dračicou, ak vás dennodenne zožiera stres, trápite sa pre prácu, financie či žijete so záletníkom. „Muži, ktorým sa zapaľujú lýtka, si neuvedomujú, že krásne sexuálne zážitky môžu mať aj so svojou partnerkou. Žena okolo štyridsiatky je stále krásna a so všetkým, čo k tomu patrí. Vek naozaj nerozhoduje,“ podotýka doktor Timko.

Chlapi sú na tom horšie

Zatiaľ čo nežnejšia časť ľudstva sa dostáva po tridsiatke na sexuálny vrchol, výkonnosť a libido u chlapov postupne klesá. Môže za to ubúdajúca hladina mužského hormónu testosterónu. Keď sa okolo štyridsiatky pridajú prvé problémy s pevnosťou jeho pýchy, to na sebavedomí nepridá žiadnemu chlapovi. Ak aj ten váš patrí približne k 40 percentám mužov, u ktorých sa v tomto veku začala objavovať erektilná dysfunkcia, nemal by odkladať návštevu lekára. Väčšinou je za tým cievna porucha. Na trhu sú tri druhy lie- kov, ktoré mu dokážu pomôcť. Problémy s erekciou však môžu byť predzvesťou infarktu v neskoršom veku a to sa naozaj neoplatí podceňovať. 

Naj z glancu

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 

Príbehy

Na vydaj som bola primladá: Irenka prežila s manželom 47 rokov a porodila 12 detí

Tvár plná vrások, láskavé oči... Pani Irena Kurajdová oslávi o pár dní 81...
 

Hendikep nie je prekážkou: Nemá jednu nohu, no na Plese v opere pretancoval celú noc!

Nielenže na XV. paralympijských hrách v Rio de Janeiro vybojoval cyklista...
 

Aké dojímavé! Netradičný kalendár na rok 2017 dostáva do kolien ženy ale aj milovníkov psov

Stačil len dobrý nápad a psy v útulku sa majú ako králi. Peniaze sa len tak...
 

V srdci ma hrial neopísateľný pocit: Marta často spomína na nečakaného hosťa

Tento príbeh sa stal už dávno, myslím, že to bolo v tú zimu po Nežnej revolúcii....
 

Umelkyňa s ohňom v duši: Mojím spoločníkom je plátno a hrsť štetcov

„Negatívne emócie na plátno nepatria,“ tvrdí temperamentná umelkyňa...