Dátum: Piatok 20.01.2017 Dnes oslavuje:

Dalibor Zajtra: Vincent

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Zbaľte ho rečou tela!

Zdroj: Báječná žena/Zuzana Petrovičová 18. júla 2012, 22:00
Foto: profimedia.sk V niektorých kultúrach stačí, aby ste mužovi pozreli do očí a už ho nič nepresvedčí, že nie ste jeho.

Leto je obdobie flirtov a romantických večerov. Poradíme vám, ako hodiť udicu, aby kapor zabral...

Pohlad V niektorých kultúrach stačí, aby ste mužovi pozreli do očí a už ho nič nepresvedčí, že nie ste jeho. Taký extrém je pre nás trochu pritiahnutý za vlasy, no je pravda, že očami sa dá vyjadriť úplne všetko. Hra pohľadov má však isté zákonitosti.

1. Ak zachytíte pohľad sympatického muža, udržte očný kontakt asi o pol sekundy dlhšie, než je zvyčajné. Potom sklopte oči a opäť sa vráťte pohľadom. Môžete tiež jemne sklopiť bradu a pozrieť sa na neho spod mihalníc. To by už každý chlap mal pochopiť, že ste si ho všimli a páči sa vám.

2. Dlhý intenzívny pohľad však väčšinu ľudí znervózňuje. Ak budete na neho uprene hľadieť, môže si myslieť, že mu niečo trčí z nosa alebo vyrobil iný trapas. Civením privediete do pomykova aj toho najtvrdšieho zvodcu.

3. Ak by vás oslovil muž, ktorý vám nie je sympatický, môžete využiť opačnú stratégiu. Počas rozhovoru sa na neho ani nepozrite a vyhýbajte sa očnému kontaktu. Je to znak pohŕdania a to by ho malo dostatočne presvedčiť, že o jeho pozornosť nestojíte.

Úsmev

Utrápené a zatrpknuté ženy nie sú v kurze. Ak aj máte stále stiahnuté srdce po poslednom rozchode, trénujte si šťastný výraz. Na okúzlenie chlapa totiž najlepšie účinkujú jemne zdvihnuté kútiky úst a rozžiarené, doširoka otvorené oči. Široký úsmev je tiež super, ale ten skúšajte, iba ak ho máte ako z reklamy na zubnú pastu.

Vlasy

Neustále „babranie sa“ s vlasmi síce naznačuje nervozitu a neistotu, ale ak to nebudete preháňať, môžete tak prejaviť aj záujem. Preto si upravte ofi nu, odhrňte vlasy za ucho, odhaľte šiju... To všetko pritiahne jeho pozornosť

Dotyky

Pri prvom kontakte by nemali byť príliš dôverné či násilné. Dotyky odstraňujú osobné bariéry a patria k prvým sexuálnym gestám. Sympatie môžete naznačiť letmým dotykom ruky na predlaktí alebo na pleci. Svoje urobí aj „náhodné“ stretnutie rúk v miske s orieškami alebo na stopke pohára. Vyjadríte tak mužovi, že jeho záujem opätujete.

Červenanie

Je normálne, ak sčerveniete, keď sa dostanete do centra pozornosti. Muži to zbožňujú, pripadá im to dievčensky nevinné. A okrem toho, na prvom rande si aspoň ušetríte koktanie a námahu s vysvetľovaním, že ste plná vzrušenia a očakávania.

Zrkadlenie

Dvojica, ktorá podvedome na podobňuje svoju reč tela, sa dostáva na rovnakú vlnu. Môžete sa pokúsiť takúto situáciu vytvoriť aj umelo. Podobné pohyby by však mali byť úplne nenápadné, napríklad držanie pohára v rovnakej výške, upíjanie z neho v rovnakom čase a podobne. Účinné je tiež nasmerovať chodidlá smerom k mužovi. Takisto si dávajte pozor na zopäté ruky. Váš postoj musí byť rozhodne otvorený. Môžete mať síce prehodenú nohu cez nohu, ale nerobte si bariéru aspoň rukami a držte dlane smerom hore.

Bájecná rada

Máte do činenia s hanblivejším chlapom? Ak sedíte pri stole, natočte si stoličku o 45 stupňov, aby ste nesedeli priamo oproti nemu. Dodáte mu tak odvahu, aby k vám pristúpil a oslovil vás.

Toto ho odplaší

Rozhliadanie

Ak vás oslovil otravný chlap a vy nemáte záujem o ďalší kontakt, stačí, ak sa pri rozhovore budete rozhliadať. Sledujte dianie okolo seba, prípadne ho so záujmom okomentujte. Malo by byť jasné, že sa s ním nudíte.

Prekrížené ruky

Tento postoj vytvára bariéru až odmietanie. V spojení s vyhýbaním sa pohľadu do očí je to stopercentný spôsob, ako vyjadriť nezáujem.

Ruky vo vreckách

Väčšina ľudí tento postoj považuje za arogantný alebo neslušný. Vyjadruje uzavretosť a neochotu lepšie sa spoznať.

Náš tip

Ak natrafíte na chlapa, ktorý má ruky vo vreckách, stojí naširoko a pohupuje sa na chodidlách, utekajte! Je to arogantný, samoľúby „samožer“. 

Naj z glancu

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 

Príbehy

Umelkyňa s ohňom v duši: Mojím spoločníkom je plátno a hrsť štetcov

„Negatívne emócie na plátno nepatria,“ tvrdí temperamentná umelkyňa...
 

Hrdá vdova: Pamätáte si na ťažký osud Anny? TOTO sa zmenilo za 10 rokov

Ťažko skúšaná Anna Bieliková (45) sa Šarmu sama ozvala po desiatich rokoch....
 

Označili ho za vraždiace monštrum. Prečo za ním teda plače celý svet?

Nie žralok z Čeľustí, ale sympatická čierno-biela kosatka sa v skutočnosti...
 

Najpotetovanejší dôchodcovia nemajú zábrany: Majú ich takmer všade!

Tak títo dvaja sa našli! Američanka Charlotte Guttenberg (67) a jej partner...
 

Dobro nevymizlo: Aj vy ste pomohli zmeniť ťažké osudy ľudí z našich príbehov

Po celý rok 2016 sme vám prinášali príbehy ľudí, s ktorými sa život nemaznal....