Tip redakcii
 

Ženy chcú viac sexu ako muži: Dnes sa na migrénu vyhovárajú oni!

Miláčik, dnes nie, mám migrénu. Poznáte túto vetu? Roky sa pripisovala ženám, no zdá sa, že ju používa čoraz viac chlapov!

19. októbra 2012, 11:00

Autor: Shutterstock

Aj podľa najnovších štúdií sa ukázalo, že sa vnímanie sexu trochu otočilo. Roky to fungovalo tak, že nežnejšie pohlavie túžilo oveľa viac po túlení, kým muži sa chceli dobre pomilovať. Najnovšie štúdie však ukazujú, že práve chlapi sú dnes tí, ktorí vo vzťahu potrebujú viac prejavov lásky a intímností.

Klesá im libido

Muži sú na vrchole sexuálnej sily okolo dvadsiatky, kým žena si v posteli vraj najlepšie užije až po tridsiatke. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sex častejšie vychádza z iniciatívy žien. S pribúdajúcim vekom mužom klesá testosterón a s ním klesá aj záujem o sex. Tento fakt však platí roky a muži s migrénou sú skôr novodobý fenomén, takže za tým musí byť niečo viac.

Nepodpichujte

Aj za problémami v spálni môže stáť emancipácia. Kým pred rokmi ženy radšej držali jazyk za zubami, tie dnešné sa neboja vyjadriť svoje pocity. A ak sa im od chlapa dostáva málo pozornosti, zvyknú im to každý deň vyhadzovať na oči. Tým si však podpíšu svoj ortieľ. Mužské ego totiž neznesie výčitky tohto typu a váš partner začne mať dojem, že vám nestačí alebo že vás nevie dostatočne uspokojiť. Potom je jasné, že sa do milovania nehrnie.

Foto: Shutterstock

Nedostatok spánku

Asi najvýraznejším faktorom, ktorý sa podpisuje pod stratu chuti na sex, je stres a nedostatok spánku. Moderná doba kladie na chlapov vysoké nároky, žijú oveľa rýchlejšie ako pred desiatkami rokov a majú obavu z toho či dokážu svoju rodinu finančne zabezpečiť. O dobrý spánok dokáže chlapov pripraviť aj vlastné chrápanie, pretože sa po takej noci nezobudia dostatočne oddýchnutí. Je vedecky dokázané, že ak je chlap nevyspatý, klesá hladina testosterónu v jeho krvi na úroveň sedemdesiatročného dedka.

Veľa športu

Nič proti športu, ale ak je ho príliš veľa, tak môže aj škodiť. Postave vášho vyvoleného síce určite nie, no vašim posteľným radovánkam určite. A čo potom z toho, že má telo ako z photoshopu... Rolu tu hrajú dve veci. Jednak pri športe vybije veľa energie, ktorá mu už neostane aj na vás, no oveľa vážnejšie je to, že sa mu do krvi vyplavujú približne tie isté hormóny ako pri orgazme. Ten teda v podstate zažil v posilňovni a nepotrebuje ho doma.

Foto: Shutterstock

Mužská depresia

Ďalšie nelichotivé štatistiky uvádzajú, že takmer pätina mužov u nás trpí nejakou formou depresie. Tá môže byť spôsobená napríklad už spomínanou prácou. A ak tieto problémy rieši ten váš s pohárikom v ruke, problém sa ešte viac znásobí. Aj alkohol stojí za tým, že mu nestojí. Skrátka, tak ako sa my chceme cítiť pekné a príťažlivé a potom sme v pohode, muži na to potrebujú cítiť, že sú schopní a úspešní.

Ako to zmeniť

Ak ste sa s podobným problémom stretli aj za dverami vašej spálne, tu je niekoľko tipov ako to zmeniť. Určite nesúlad nepodceňujte, pretože práve polovica párov sa rozchádza pre odlišné názory a potreby v sexe. V prvom rade to nechcite zbytočne analyzovať a už vôbec sa nepokúšajte o dvojzmyselné narážky. Neznamená to, že sa o probléme netreba porozprávať, no urobte to veľmi citlivo a vystihnite správny čas. Ideálne je však konať a zobrať veci do vlastných rúk. Vytvorte na milovanie podmienky, ktoré u vášho partnera naštartujú vášeň. Muži chcú mať nové podnety a situácie, preto vyskúšajte erotickú bielizeň, romantickú večeru či vypadnúť z mesta. Určite viete, čo na vášho chlapa zafunguje. A nedajte sa odradiť prvým neúspechom.

Autor: glanc.sk
 


 

Vaše diétne tipy

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Rudo urobil pred svadbou to, čo robia budúce nevesty. Životnú zmenu si nevie vynachváliť!

Keď sa dnes už manželov Kučákovcov spýtate, kedy sa dali dokopy, Rudo okamžite...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?