Tip redakcii
 

Aneta Sedlmair-Parišková: Do vlastnej škôlky investovala majland

Spravodajská stálica Aneta Sedlmair-Parišková rozkvitla v Markíze, namočili ju do vysokej politiky, aby opäť zažiarila v štúdiu televízie JOJ. Dnes je matka dvoch narodených detí a tretieho chlapčeka na čakacej listine rozhodnutá zveľadiť svoju nadobudnutú mamonu v predškolskom biznise. A splniť si celoživotný sen. Aneta sa rozhodla otvoriť si vlastnú škôlku.

23. augusta 2012, 09:00
Aneta myslí na všetko, preto
dolaďuje posledné detaily.

Aneta myslí na všetko, preto dolaďuje posledné detaily.

Autor: Robo Homola

„O jej zriadení som uvažovala už po narodení svojho prvého synčeka Danka pred štyrmi rokmi. Debatovali sme o tom s mojím bratom Adamom. Vtedy sme však nemali k dispozícii vhodné priestory. Teraz, keď mám už synov dvoch a tretí sa má narodiť onedlho, sa môj sen o škôlke ešte zintenzívnil,“ povedala exkluzívne Šarmu Aneta krátko po tom, čo sme ju nachytali na stavbe škôlky, ktorú bola skontrolovať. Pri našej náhodnej návšteve sa Parišková práve radila s funkcionármi z občianskeho združenia. Krátko predtým areál opustil detský tábor, ktorý ho teraz využíva.

Investovala majland

Škôlka sa nachádza v lukratívnej lokalite, ktorej výhodu ocenia najmä mamičky. „Podarilo sa nám nájsť pre škôlku výborné miesto. Je tiché, priestranné, ľahko dostupné a neďaleko sa nachádza isté nákupné centrum. A tak môžeme v septembri konečne otvoriť detské centrum Preliezka,“ teší sa Sedlmair-Parišková. Projekt blízko chrámov konzumu a medzinárodného letiska sa nerodil zo dňa na deň. Daň si vypýtali aj úrady, ktoré museli dať škôlke zelenú, a až potom sa do budovy pustili robotníci s kelňami a omietkou vo vedrách. „Na prípravu detského centra, samozrejme, nestačí mesiac a ešte stále doťahujeme detaily. Okrem iného bolo treba urobiť v dome rôzne stavebné úpravy a nainštalovať potrebné zariadenia, aby boli dodržané všetky bezpečnostné či hygienické normy. Našťastie, na škôlku nie som sama a členovia občianskeho združenia Preliezka, ktoré je prevádzkovateľom škôlky, majú s takýmito záležitosťami skúsenosti,“ dodáva exmoderátorka farmárskej šou a sumu, ktorú do škôlky vrazila z vlastného, prezradiť odmieta. „Nebudem sa o tom vyjadrovať,“ dozvedáme sa, no pri rozsahu prác nám je jasné, že nejaké to euro bude aj z jej finančných účtov. Jediné, čo sa dozvieme, je, že najnákladnejšie položky celej parády sú logicky stavebné úpravy a zariadenie škôlky.

Prenocuje aj cudzie deti

Investičný plán zrejme rátal aj s demografickým vývojom obyvateľstva, ktorý bol síce k počtu novonarodených Slovákov dosť macošský, no napriek tomu si doba žiada viac predškolských zariadení. Tie, ktoré nedávno samosprávy rušili či okliešťovali, dnes dáva opäť dohromady súkromný kapitál. Detí je dosť a Parišková si verí i vďaka tomu, že jej podnikanie bude oveľa pružnejšie a bude vychádzať v ústrety zaneprázdneným rodičom dnešnej hektickej doby. Vlastne chvála im, že si drobizg v tomto svete urobili... „Detské centrum je určené deťom od dvoch do šesť rokov, ktorým poskytneme celodennú alebo poldennú starostlivosť. Rodičom však chceme vyjsť maximálne v ústrety, a tak budeme mať otvorené aj mimo bežného prevádzkového času škôlky. Postaráme sa o deti aj večer, v noci či cez víkendy, jednoducho kedykoľvek, keď to rodič potrebuje. Nie sme pritom zameraní na nejakú špecifickú skupinu ľudí. Otvárame brány pre všetkých, ktorí potrebujú kvalitnú starostlivosť o dieťa za normálnu cenu,“ hovorí manažérsky a dodáva, že v zariadení bude aj pohybové centrum, kvalitná angličtina a rôzne aktivity v súlade s harmonickým rozvojom detí z fyzickej a psychickej stránky.

foto: Robo Homola

Svokrin učeň

Parišková chce, aby to klapalo a bolo tip-top, o čo sa postará aj osobne. Keď sa dá dokopy jej manžel Mark, zavládne v škôlke aj mužská ruka. „Samozrejme, chod škôlky budem starostlivo sledovať a kontrolovať – veď som do jej zriadenia investovala nemalé peniaze a budú ju navštevovať aj moje deti. Nevylučujem, že v nej budem učiť ja alebo môj manžel. Najbližšie mesiace to však zrejme nebude možné. Marka čaká náročná operácia a mňa pôrod,“ odkrýva plány Aneta. Blondínka si po rady chodí aj k svojej kanadskej svokre. Hoci len cez telefón či Skype. „Moja svokra učila deti v škôlke veľa rokov a tú prácu milovala. Vždy, keď spolu hovoríme, informujem ju, čo je nové a ona mi radí a hovorí o svojich bohatých skúsenostiach,“ priblíži svoju zahraničnú rodinu. Či si dámy navzájom dobre poštebotali a či padli skúsenosti na úrodnú pôdu, to sa dozvieme už koncom augusta. Vtedy chce Parišková zorganizovať deň otvorených dverí. „Predbežne ho plánujeme na 27. augusta,“ dopĺňa svoje slová.

Kolegov neopustí

Anetinou rodinou sú aj kolegovia z práce. Noviny o sedemnástej sú jej srdcovou záležitosťou a je o nej veľmi dobre známe, že sa k pracovnému nasadeniu vracia veľmi skoro. Pôrod a materské povinnosti nie sú pre blondínku žiadnou prekážkou, veď vlani sa za pult vrátila po sedemnástich dňoch po narodení malého Gabrielka. Parišková však vždy zdôrazňuje, že sa správa podľa odporúčaní lekárov a všetko v súvislosti s prácou závisí od jej zdravotného stavu a takisto od zdravia dieťatka. Tentoraz však moderovanie obmedzuje, veď odmietla parádny kšeft JOJ- ky v treťom pokračovaní reality show Farmár hľadá ženu. Práca ustupuje rodine, nie však novému biznisu. „Moderovanie v TV JOJ pre mňa stále zostáva na prvom mieste. Na tom sa nič nemení,“ dopĺňa charizmatická kráska. Uvidíme, ako si s toľkým nákladom na chrbte napokon táto húževnatá východniarka poradí.

Autor: ŠARM/ Richard Gonda, Jana Jackaninová

video

 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...