Tip redakcii
 

Cigánsky horoskop: V akom znamení ste sa narodili podľa starých kočovníkov?

Znamenia podľa slnečného horoskopu pozná snáď každý. Mnohí vedia aj svoje znamenie podľa čínskeho horoskopu, no počuli ste o cigánskom zverokruhu?

11. decembra 2012, 11:00
Cigánsky horoskop: Zistite aké ste znamenie!

Cigánsky horoskop: Zistite aké ste znamenie!

Autor: Shutterstock

Dávni kočovníci boli známi veštci a liečitelia. Starí Cigáni mali tiež svoje znamenia, ktoré odpozorovali z prírody a jej vplyvu na povahu ľudí narodených v konkrétnom čase. Pozrite sa na svoj cigánsky horoskop.

Podkova

(22.12-20.1.)

Termín sa takmer zhoduje s Kozorožcom a rovnako pre týchto ľudí platí, že sú ambiciózni a túžia po kariére. Úspech je pre nich v živote nevyhnutný. Hľadajú nezávislosť a materiálne istoty. Iba tak prežijú spokojný život, ak seba a svoju rodinu zabezpečia. Nemajú radi konflikty, preto sú v medziľudských vzťahoch opatrní. Platí to aj o ich citoch. Navonok pôsobia tvrdo a studeno, presne ako podkova.

Kalich

(21.1.-19.2.)

V tomto znamení sa narodili tí, ktorí doteraz čítali horoskopy pre Vodnára. Ide o veľmi inteligentné osoby, ktoré majú neustále nové a dobré nápady. Vo vzťahu vyžadujú vernosť a očakávajú ju aj od svojej polovičky. Tieto osoby sa často cítia vo svete nepochopené, preto ak si niekoho obľúbia a je to vzájomné, veľmi si to cenia. Srdce však neotvárajú na počkanie, milujú len toho, kto si ich lásku zaslúži. Kalich treba vypiť do dna a až potom viete povedať, čo ste pili- to platí aj o týchto ľudí. Hodnotiť sa dajú až keď ich poznáte dôkladne.

Kaplnka

(20.2.-20.3.)

Toto znamenie sú v podstate Ryby. U týchto ľudí je dobre vyvinutý šiesty zmysel, teda intuícia. Ich vnútro je veľmi záhadné a ak sú nervózni, radi to maskujú výrečnosťou alebo sa skrývajú za pohárik. Ich výhodou je, že ľahko vycítia náladu druhého človeka. Kaplnka je symbolom duchovna a sedí na nich preto, že si žijú vo vlastnom vnútornom svete.

Dýka

(21.3.-20.4.)

Toto znamenie sa v časovom ohraničení takmer zhoduje s Baranom. Ľuďom narodeným v tomto termíne sa pripisuje podľa Cigánov veľká odvaha, bojovnosť a neohrozenosť. Nemajú radi stereotyp a rutinné záležitosti. Ich problémom je, že mnohé veci nedotiahnu do konca a vyhovárajú sa na iných. V láske sú veľmi ohniví, a to nie len v citovej, ale aj sexuálnej oblasti. Dýka, ktorá je symbolom ich znamenia vystihuje aj ich povahu, pretože sú ostrí a studení a vedia ublížiť.

Koruna

(21.4.-20.5.)

Koruna sa termínom zhoduje so znamením Býk. Pre ľudí narodených v tomto znamení je typické, že robia takmer vždy rázne, no správne rozhodnutia. Preto môžu hrdo nosiť na hlave korunu, ktorá je aj ich cigánskym znamením. Sú konzervatívni a nemajú radi veľké zmeny, ktoré narušia ich stereotyp. Vedia čo chcú a aj sa vždy dokážu presadiť. Premýšľajú však dlho a dôkladne, všetko si musia zvážiť. V otázkach lásky sú veľmi žiarliví.

Sviečka

(21.5.-20.6.)

Zhoduje sa takmer na deň presne so znamením Blíženci. Títo ľudia majú rozvinutú schopnosť komunikácie, na základe ktorej často očaria svoje okolie. Typická je pre nich veselosť a otvorený prístup k životu. Žijú spontánne a milujú nové zážitky. Svoj život si nevedia predstaviť bez spoločnosti a je len ťažké uveriť, ak potom občas potrebujú byť aj sami. Tak ako večer pri sviečke viete zažiť romantiku, ale aj zahĺbené chvíľky, rovnako si svoj život predstavujú aj ľudia narodení v tomto cigánskom znamení.

cigansky horoskop znamenia

Foto: Shutterstock

Koleso z voza

(21.6.-21.7.)

Predstavuje ľudí, ktorí sú narodení v znamení Raka. Svoje pocity prežívajú naplno, niekedy až príliš, preto často o nich hovoríme ako o citlivých ľuďoch. Sú to romanticky založené osoby. V rozhodnutiach sú uvážliví, všetko si najskôr poriadne premyslia. Kým ich nepoznáte sú navonok tvrdí, ale vo vnútri je to všetko inak. V každom prípade, voz by sa bez kolesa nepohol. Taký sú aj v láske a rodine- citliví, no ženú svojich blízkych vpred.

Hviezda

(22.7.-22.8.)

Hviezda musí zažiariť, presne tak ako sa to hovorí o ľuďoch narodených v znamení Leva. Páči sa im, keď sú stredobodom pozornosti. Snažia mať neustále všetko pod kontrolou a riadiť to. Chcú byť láskaví a ohľaduplní, no občas im to trvá a takéto city dokážu dať najavo až po čase. Lásku a vernosť si však potom nesmierne vážia. Sú to tak trochu herci, ktorí sa neustále tvária ako na javisku.

Zvon

(23.8.-22.9.)

Zvon sa termínmi zhoduje so znamením Panna. Sú to extrémne opatrné osobnosti, nikdy nejednajú unáhlene. Keď sa konečne rozhodnú, stoja si za tým a ich stanovisko je nemenné. Nároční sú najmä na seba. Snívajú o veľkej láske, no dlho si opačné pohlavie držia od tela. Typický je pre nich ešte zmysel pre spravodlivosť a milujú poriadok.

Minca

(23.9.-22.10.)

Títo ľudia sú naozaj ako mince, vysporiadajú sa s každou prekážkou. Slepo však veria ostatným ľuďom, preto by si mali dávať pozor na falošné priateľstvá. Snažia sa o harmóniu a vyváženosť vo vzťahoch, čo je tiež typické pre znamenia Váhy, ktoré je v slnečnom zverokruhu zhodné s týmto termínom. Milujú hudbu, tanec a všetko estetické a umelecké.

Meč

(23.10.-21.11.)

Tak ako Škorpión dokáže švihnúť svojich chvostom, vedia aj títo ľudia nečakane vytasiť meč. Sú to jasní bojovníci, ktorí odhodlane plnia všetky svoje sny a túžby. Zdolajú všetky ciele, ktoré si stanovia. Sú to silné a inteligentné osobnosti s veľkou intuíciou. Pozor by si však mali dať na to, aby neskončili zaslepení vlastnou chamtivosťou, zlobou alebo smútkom.

Sekera

(22.11.-21.12.)

Toto cigánske znamenia sa v rámci slnečného zverokruhu zhoduje so Strelcom. Sú to ľudia priami a objektívni. Vo všetkom majú radi slobodu a nezávislosť. Často skôr hovoria ako rozmýšľajú, mali by sa snažiť byť väčší diplomati, aby druhých nezaskočili a nezranili ich. Skrátka, niekedy zatnú do živého, ako sekera, ktorá je ich symbolom.

Autor: glanc.sk

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 
 
Cigánsky horoskop: V akom znamení ste sa narodili podľa starých kočovníkov?
glanc.sk