Tip redakcii
 

Fetus párty: Alebo ako vytrieskať z tehuliek peniaze

Už poznáte termín svojho pôrodu? Tak nezmeškajte najnovší trend! Američania opäť našli spôsob, ako z tehuliek vytrieskať ďalšie nekresťanské peniaze.

27. novembra 2012, 10:30
Tehuľky sú výnosný biznis.

Tehuľky sú výnosný biznis.

Autor: Shutterstock

Trend sa volá „fetus párty“, vo voľnom preklade oslava plodu ešte nenarodeného dieťaťa. A to, prosím pekne, s pompou a vo veľkom štýle.

3D kino z bruška

Viete, čo sú „baby showers“? Určite ste ich videli aspoň v desiatich amerických filmoch. Na párty sa pozvú všetky tehuľkine kamošky a pretekajú sa, ktorá jej venuje sladšie dupačky. Hormónmi prevalcovaná majiteľka veľkého brucha potom do každej uháčkovanej topánočky utiera slzy dojatia. Tak toto je už dávno „out“. Dnes fičí nový trend – 3D/4D párty. Budúci šťastní rodičia pozvú do špeciálne upravených ultrazvukových štúdií rodinu a priateľov, aby si dieťa v brušku obzreli na niekoľkých vhodne nainštalovaných obrazovkách.

Ultrazvuk na kolieskach

Baby kino bez lekárskeho odporúčania už ponúkajú aj v Británii či v Holandsku. Prvé štúdiá práve otvárajú v N emecku a môžete na to vziať jed, že k nám táto lahôdka dorazí čoskoro. Je to totiž nádherný biznis. V Británii ponúkajú trebárs balíček služieb šampanské + ultrazvuk od 165 libier (okolo 205 eur) a VIP balíček od 185 libier, čo je asi 230 eur. Pokojne si môžete objednať aj ultrazvuk na kolieskach – štúdio zoberie svoje vybavenie a veľké obrazovky priamo k vám domov. Hostia tam potom môžu nad krevetkami a prosecom hútať, či sa bábo, ktoré na obrazovke zatiaľ celkom pochopiteľne vyzerá skôr ako mimozemšťan, podobá skôr na šťastného tatina, alebo viac na budúcu svokru.

Tiež sa vám pri predstave takejto „žúrky“ zastavuje zdravý rozum a nechápete? To ani zďaleka nie je všetko! Z fotiek neforemného plodu vám na želanie vyrobia pohľadnice, veľkoplošné plátna, magnetky na chladničku, poštové známky a jedna nešťastnica, ktorej zrejme hormonálna nerovnováha výrazne narušila normálny úsudok, si vraj dala zabudovať tlkot srdca svojho ešte nenarodeného dieťaťa do darčekových plyšových medvedíkov. Ale to už sa dá považovať za príznaky šialenstva a za hranicou morbídnosti. Spozorneli aj odborníci z oblasti pôrodníctva a tento trend verejne odsúdili ako obchodovanie so životom nenarodeného dieťaťa. Pôvodne bol totiž ultrazvukový skríning plodu určený na odhalenie vývojových porúch, a nie pre zábavu. Mnoho budúcich matiek má však na vec iný názor.

Intimita nehrozí

Takéto bláznivé a za vlasy pritiahnuté novinky súvisia aj s ďalším trendom. Čoraz viac žien dnes rodí vo vyššom veku, jedna radosť pribúdajú najmä prvorodičky štyridsiatničky a práve tie sú často finančne „za vodou“. Práve preto sa o radosť z vytúženého dieťatka chcú podeliť svojsky a najradšej so všetkými. Lenže nie je náhoda, že táto skupina prvorodičiek sa volá „riziková“ a ich veľké očakávania sa nemusia naplniť. Pochopiteľne, je dojímavé vidieť na obrazovke monitora „fotku“ malého drobca, po ktorom ste tak dlho túžili a dozvedieť sa pohlavie očakávaného dieťatka. Konečne mu môžete priradiť tak dlho vymýšľané meno. V takej chvíli je skvelý pocit dojatia ešte umocnený intimitou, pretože pri podobnom filmovom predstavení sú prítomní len „tvorcovia“ a lekár. Skutočné oslavy sa spustia až vtedy, keď sa všetko skončí šťastným pôrodom a tak by to za normálnych okolností malo byť. Ak však nie ste poverčivé a na intimitu sa pokojne vykašlete, pretože si chcete užiť dobrú rodinnú zábavu, „fetus párty“ môže byť aj pre vás spestrením deviatich mesiacov čakania. Len pozor, môže sa stať, že tehuľkám tie krevety so šampanským nesadnú.

Autor: EMMA/ Katarína Mannino
 


 

Vaše diétne tipy

Šokujúce priznanie z Extrémnych premien: Jána už unesie aj výťah

Paradoxne, obezita priniesla do života Jána Hodoňa (39) popularitu aj...
 

Máte po 40tke? 5 najčastejších chýb, prečo ženy v tomto veku nevedia schudnúť

Snažíte sa bez úspechu? Možno robíte niektorú z týchto chýb. Prehodnoťte...
 

4 nepriatelia štíhlej línie: TIETO potraviny už viac neraňajkujte

Raňajkujete či vôbec? To, čím odštartujete deň môže do veľkej miery ovplyvniť...
 

Známej speváčke šaman zachránil život. Prečo takto skončila?

Marcella Molnárová (52) tvrdí, že ani v tomto veku sa nemusí v jedle obmedzovať....
 

Máte radi husté polievky a omáčky? Vyskúšajte namiesto múkovej zápražky sliz

Hľadáte ideálnu diétnu potravinu? Uvarte si okru.