Tip redakcii
 

Herci z Kostí: Skončia spolu aj v skutočnom živote?

Emily Deschanelová z najúspešnejšieho amerického seriálu Kosti je síce v súkromí matkou ročného syna a žije v šťastnom manželstve, no priznáva, že to medzi ňou a jej kolegom Davidom Boreanazom iskrí nielen na pľaci.

17. novembra 2012, 08:00
Seriál z lekárskeho
a vyšetrovateľského
prostredia láme
rekordy sledovanosti
nielen
v Amerike, ale aj u nás.

Seriál z lekárskeho a vyšetrovateľského prostredia láme rekordy sledovanosti nielen v Amerike, ale aj u nás.

Autor: profimedia.sk

Kosť Brennanová a agent Booth patria k najsympatickejším seriálovým párom súčasnosti. Producenti im pri vábení na ôsmu sériu dokonca zvýšili honorár. Nie div, v Amerike sú Kosti na prvých priečkach popularity a zmena vysielacieho času robí z dielka fenomén aj na Slovensku. Opäť sa začína sledovať hromadne, o Kostiach sa na druhý deň hovorí v škole i v práci. Posledným podobným fenoménom so sympatickou akčnou dvojicou boli azda Akty X, keď sa pred pätnástimi rokmi objavili na slovenských obrazovkách. Vždy sa v takomto prípade začne špekulovať, či sa hlavní hrdinovia dajú aj dokopy.

Dempsey s Makepeaceovou v rovnomennom seriáli to doviedli do dokonalosti, v reálnom živote sa totiž naozaj zosobášili. Brennanová a Booth majú v civilnom živote nielen iné mená, ale aj vlastné rodiny. A Emily Deschanelová, ktorá hrá hlavnú ženskú predstaviteľku, je dokonca matkou ročného synčeka. Zo strany fanúšikov však stále cíti tlak, aby sa s kolegom Davidom Boreanazom dala aspoň na pľaci dokopy. „Je to otázka číslo jeden,“ priznala Emily v jednom z rozhovorov a dodala: „ Obaja sme temperamentné povahy a iskrí to medzi nami nielen počas nakrúcania." Aspoň vieme, že ľudia sa o seriál zaujímajú. Cítia, že medzi našimi postavami je istá chémia a znamená to, že svoju prácu robíme dobre. Koniec koncov, to nie je moja práca – rozhodovať, či sa dajú dokopy, alebo nie.“

Strašila sestru

Pristavme sa teda pri kráske, ktorá je z dobrého genetického materiálu, veď jej mladšia sestra Zooey Deschanelová sa vo februári tohto roka stala víťazkou ankety britských mužov o najžiadanejšiu ženu na svete. Otec sympatických sestier bol slávny kameraman a podieľal sa aj na Titanicu či pár epizódach seriálu Mestečko Twin Peaks. V ňom si zahrala aj Mary Jo, Emilina mama. Tá si dokonca nedávno strihla malú úlohu aj v seriáli Dr. House. Rodičia však nechceli, aby sa z Emily stala herečka, a tak si kráska vyskúšala aj manuálnu prácu a privyrábala si v reštaurácii ako čašníčka. Túžba po herectve však bola taká silná, že začala navštevovať divadelné školy a dnes sa dokonca môže pochváliť hereckým vysokoškolským diplomom.

Hrala odmalička, aj v súkromí, v rozhovoroch totiž často spomína, že od detstva musela čeliť sarkastickým dialógom a tak vie dokonale zahrať celú škálu pocitov aj promptne reagovať. Mladšia a takisto slávna sestra Zooey počas jedného televízneho programu prezradila, že Emily mala veľký zmysel pre herecké etudy: „Stále mi tvrdila, že moju skutočnú sestru zavraždili mimozemšťania a nahradili ju kópiou, čo vyzerala a hovorila presne ako ona, ale keď naši rodičia neboli nablízku, robila na mňa šialené grimasy a hovorila robotickým hlasom.“

Producentka vegetariánka

Keď tvorcovia hľadali hlavných predstaviteľov, mali jasno v úlohe agenta. David Boreanaz bol mužný, príťažlivý a mal všetky predpoklady stať sa vodcom kolektívu. Nájsť správnu herečku však už také ľahké nebolo, skúšali sa desiatky a akosi nezapadali do mozaiky. Emily Deschanelovú napokon obsadili ako poslednú z tímu, len pár dní pred nakrúcaním pilotného dielu. Skúsenosti z filmového plátna a z rolí v dielach ako Návrat do Could Mountain či Spider-Man 2 jej dali vhodný základ pre úlohu šarmantnej vyšetrovateľky, ktorá sa neustále prehrabáva v ľudských pozostatkoch. Aj v príprave bola vždy dôsledná - pozrela si vraj stovky dokumentárnych programov, ktoré ukazovali reálne vyšetrovateľské postupy.

Na nakrúcaní presadila prítomnosť odborného poradcu, ktorý hlavnej dvojici vždy predstaví pojmy, o ktorých je daný diel. Hrdinovia potom prerozprávajú komplikované pojmy ľudskou rečou. Tvorcovia vysvetľujú, že obaja s Davidom sú maximálni perfekcionisti a aj keď sú vyšťavení, neodídu z pľacu, kým nenatočia perfektnú scénu. Počas nakrúcania sa vždy stretnú cez víkend a podrobne skúšajú repliky, ktoré budú točiť počas týždňa. Aktívna Emily je od štvrtej série seriálu Kosti aj výkonnou producentkou, a tak viac-menej môže ovplyvniť aj obsah.

V súkromnom živote je už roky vegetariánkou, zlom vraj nastal v pätnástich, keď videla dokument o tom, ako jedlo ovplyvňuje zdravie človeka a životné prostredie. Cvičí jogu, je výbornou karatistkou, aktivizuje sa v oblasti boja proti rakovine prsníka. Emily žije v neškandalóznom manželstve s hercom a producentom Davidom Hornsbym a vyše roka je hrdou matkou. Sexi úspešná vegetariánka.

Autor: ŠARM/ Katarína Wagnerová
 


 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...