Tip redakcii
 

Kabelka vás odhalí: Prezradí to spôsob, akým ju nosíte

Ak si myslíte, že vás prezradí jej tvar, veľkosť či materiál, ste na omyle. Najdôležitejší je spôsob, akým ju nosíte.

22. októbra 2013, 11:00
Povedz mi, ako nosíš kabelku a ja ti poviem, aká si

Povedz mi, ako nosíš kabelku a ja ti poviem, aká si

Autor: profimedia.sk

Povaha, rysy a vlastnosti človeka sa dajú zistiť mnohými spôsobmi. Najviac sa dozviete pri osobnom kontakte, predovšetkým z rozhovoru. No vynikajúcim vodidlom je aj gestikulácia, spôsob sedenia či státia. Podľa odborníčky na reč tela Patti Woodovej, mnoho údajov o ženách prezrádza aj spôsob, akým nosia kabelku alebo tašku.

Zavesená na predlaktí

Typický spôsob nosenia celebrít. Ak vám tiež vyhovuje, tak podľa odborníkov na reč tela takto demonštrujete určitý pocit nadradenosti voči svojmu okoliu. Jednoducho dávate na obdiv svoj majetok, aby ho všetci videli.

TIP: Chvíľami je praktické prevesiť si tašku cez ruku, napríklad keď hľadáte kľúče od auta. Ale inak sa radšej vyhnite kŕčovite vystretému predlaktiu, pôsobí agresívne.

Pred sebou oboma rukami

Držanie malej kabelky pevne oboma rukami pred telom napovedá, že ste zaujali obranné postavenie. Naznačuje to vašu hanblivosť alebo snahu chrániť sa pred okolím. Kabelka tvorí ochrannú bariéru medzi vami a ostatnými ľuďmi v situácii, keď nemáte dosť istoty.

TIP: Pokúste sa aspoň občas jednu ruku spustiť pri tele. Budete vyzerať oveľa viac uvoľnená a z ustráchanej myšky bude elegantná dáma.

Ležérne v náručí

Je vám jedno, či má kabelka ucho, alebo popruh, dokonca vás nezaujíma ani jej tvar či materiál. Aj tak ju nosíte väčšinou jednou rukou v náručí. Zaujíma vás iba to, že je praktická. Je to známka toho, že ste dosť sebavedomá a patríte k ženám, ktoré si idú za svojím cieľom.

TIP: Vyraďte zo šatníka všetky ošúchané kúsky, ktoré vám je ľúto vyhodiť, pretože majú toľko praktických vreciek. Zaobstarajte si jednu kvalitnú koženú tašku na viac sezón, ktorá sa hodí k vášmu štýlu obliekania.

Cez plece s dlhým uchom

Jednoduchý štýl, ako urobiť z kabelky súčasť odevu. Dlhý popruh však upozorňuje na nedostatok opatrnosti. Tak ako sa vám taška hompáľa pri stehne či až pri kolene, tak sa aj vy potácate životom. Nemáte kontrolu nad svojím svetom.

TIP: Zvoľte strednú dĺžku uška a keď sa ponáhľate, pridržiavajte si kabelku rukou. Nebudete pôsobiť tak neupravene a uponáhľano.

Cez plece s krátkym uchom

Stojíte oboma nohami na zemi a ste si vedomá všetkých rizík. Najmä ak si popruh pevne pridržiavate palcom, tak ste zvyknutá mať situáciu neustále pod kontrolou.

TIP: Uvoľnite sa a nestískajte svoju tašku tak kŕčovito. Voľné ruky využívajte na gestikuláciu, dlane vytočené smerom hore podporujú komunikáciu.

Krížom cez trup

Pohodlný a momentálne veľmi trendový spôsob nosenia kabelky. Dokonca je povolený aj na veľké spoločenské akcie k večerným róbam. Ak však nosíte takto tašku bez ohľadu na módne trendy, dávate najavo svoj nedbalý prístup k životu. A to sa v strednom veku už akosi nenosí.

TIP: Ak už máte doma dospelé deti, noste kabelku nakríž radšej iba pri neformálnych príležitostiach, na nákupoch alebo do lesa.

V ruke za ucho

Niekedy je lepšie uchopiť tašku do ruky a nezaťažovať sa prehadzovaním z pleca na plece. Aktovku uprednostňujú praktické ženy, ktoré neriešia vzhľad ani štýl, napríklad podnikateľky. Okrem toho, do aktovky sa zmestí všetko, od laptopu až po kozmetickú taštičku.

TIP: Vyhnite sa obrovským kabelám, ktoré vyzerajú, ako keby ste sa večne sťahovali. Ak skutočne veľa cestujete za obchodmi, zaobstarajte si malý elegantný kufrík na kolieskach.

Viac tašiek naraz

Pripadá vám to praktické mať so sebou viac tašiek rôznych tvarov a veľkostí? Jedna na osobné veci, iná na papiere do práce a ďalšia s vecami na popoludňajšiu hodinu tanca... Veď použijete vždy tú, ktorá je práve aktuálna. Žena ovešaná taškami však na okolie pôsobí unavene a vyčerpane. Čím viac ich máte, tým viac poukazujete na nedostatok času a chaotický život.

TIP: Taška v taške alebo poriadny organizér vám to uľahčia. V každom prípade by dáma nemala mať viac ako dve tašky – napríklad malú kabelku cez plece a tašku do ruky.

Autor: Báječná žena/ Zuzana Petrovičová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 
 
Kabelka vás odhalí: Prezradí to spôsob, akým ju nosíte
Báječná žena/ Zuzana Petrovičová