Tip redakcii
 

Lyžovačka v Rakúsku či Nemecku? Porovnali sme to za vás

Zima je predo dvermi a nadšenci zimných športov sa už iste nevedia dočkať, kedy si obujú lyže a spustia sa dole svahom. Porovnali sme za vás ceny v okolitých krajinách.

22. novembra 2012, 14:00

Autor: germanytravel

Lyžovačka zahraničí vyjde často lacnejšie ako doma na Slovensku. Našinci obľubujú najmä susedné Rakúsko, ktoré je pomerne blízko. Hoci Nemecko je vzdialenejšie, v našom teste vychádza o niečo lacnejšie.

Lyžovanie

O kvalite jednotlivých zjazdoviek, či samotných areálov v Nemecku a Rakúsku je zbytočné hovoriť, sú totiž všade na veľmi vysokej úrovni. Preto sa radšej zamerajme na samotné ceny, za ktoré si zimné radovánky môžete dopriať. Čo sa týka občerstvenia na svahoch, tie sú v Nemecku aj Rakúsku približne rovnaké. Výrazne sa však líšia ceny skipasov. Zatiaľ čo v Nemecku je priemerná cena celodenného skipasu pre mládež 15 eur a dospelého 20 eur, v susednom Rakúsku je lyžovanie pre mládežníkov zhruba o 4 – 5 eur drahšie a pre dospelých dokonca až o 10 eur. A to sa v prípade, že idete na týždennú lyžovačku môže vyšplhať na celkom slušnú sumu.

Ubytovanie

Podobne ako pri lyžovaní, aj úroveň ubytovacích služieb je v oboch krajinách takmer identická. V tomto prípade dokonca ani ceny za noc pre jednu osobu sa výrazne nelíšia, ich priemerná výška sa pohybuje v okolí 80 eur v oboch krajinách. Drahšie sú len najvychytenejšie lyžiarske strediská v Rakúsku. Aj v tomto prípade má však Nemecko v niečom navrch. Keďže ide o – pre Slovákov – stále pomerne málo navštevovanú krajinu, je poskytnuté súkromie výrazne väčšie ako v Rakúsku, kde sa to slovenskými a českými turistami hemží podstatne viac.

Cestovanie

Kvalitné, moderné a upravené diaľnice križujú obidve krajiny, takže čo sa úrovne týka, opäť sa nie je na čo sťažovať. V Nemecku je cestovanie pre osobné vozidlá zadarmo, veľa vám to však platné nie je, keďže musíte prejsť či už cez spoplatnené Rakúsko, alebo Česko. Desaťdňová diaľničná známka vás v Čechách vyjde v prepočte na 11,7 eura, v Rakúsku je to len 8 eur, ale nachádza sa tu aj pár mýtom spoplatnených horských úsekov, mostov, či tunelov.

Foto: germanytravel

Jedlo

Najmenšie rozdiely medzi oboma krajinami predstavujú jednoznačne výdavky na stravovanie. Generalizovať, v ktorej krajine sa lacnejšie najete je takmer nemožné. Záleží len na vás, na čo máte konkrétne chuť a tomu je prispôsobená aj samotná cena. S istotou však vieme povedať, že lacno, aj draho sa najete v oboch krajinách. Jediný, aj keď nie veľký rozdiel je v cene potravín v obchodoch a síce, tie v Nemecku sú opäť o čosi lacnejšie. Všeobecne platí, že Rakúsko je drahšou krajinou v porovnaní s Nemeckom, ale lacnejšou oproti Švajčiarsku.

Wellness

Nie je nič lepšie než si po náročnej celodennej lyžovačke oddýchnuť v príjemnom prostredí sáun, víriviek a bazénov. Množstvo rakúskych aj nemeckých hotelov disponuje spa vybavením, každopádne, pokiaľ ste vyznávačom tohto druhu relaxu, overte si pred rezerváciou, či váš hotel tieto podmienky spĺňa. Ako aj pri iných kategóriách, aj tu záleží na jednotlivých akciách, konkrétnych hoteloch a podobne, ale vo všeobecnosti platí, že za víkendový pobyt s dvomi nocami pre dvoch vo wellness hoteli v Nemecku zaplatíte priemerne 140 eur, a v Rakúsku 170 eur.

Autor: glanc.sk
 


 

Vaše diétne tipy

Šokujúce priznanie z Extrémnych premien: Jána už unesie aj výťah

Paradoxne, obezita priniesla do života Jána Hodoňa (39) popularitu aj...
 

Máte po 40tke? 5 najčastejších chýb, prečo ženy v tomto veku nevedia schudnúť

Snažíte sa bez úspechu? Možno robíte niektorú z týchto chýb. Prehodnoťte...
 

4 nepriatelia štíhlej línie: TIETO potraviny už viac neraňajkujte

Raňajkujete či vôbec? To, čím odštartujete deň môže do veľkej miery ovplyvniť...
 

Známej speváčke šaman zachránil život. Prečo takto skončila?

Marcella Molnárová (52) tvrdí, že ani v tomto veku sa nemusí v jedle obmedzovať....
 

Máte radi husté polievky a omáčky? Vyskúšajte namiesto múkovej zápražky sliz

Hľadáte ideálnu diétnu potravinu? Uvarte si okru.