Dátum: Utorok 24.05.2016 Dnes oslavuje: Ela Zajtra: Urban

Práve číta: 23586

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Doprajte deťom megazážitky

Zdroj: Šarm/Ján Dzúr 06. apríl 2011, 06:00
Foto: EUROPAPARK Ilustračné foto

Pri Liptovskom Mikuláši vraj do dvoch rokov vyrastie najväčší zábavný park na Slovensku. Kam sa však s deťmi vybrať, kým centrum Zlatý vek za sto miliónov eur postavia? Nuž, jedine za hranice. Nie je to lacná záležitosť, ale stojí to za to.

Francúzsko: Dobrodružstvo s Asterixom

Zábavný park nájdete tridsať kilometrov severne od Paríža a ako napovedá jeho názov, hlavnými hrdinami v ňom sú populárne komiksové postavičky, galskí bojovníci Asterix a Obelix. V najbláznivejšom tematickom zábavnom parku na svete si vyskúšate La Trace de Houra, dráhu, ktorou sa rýchlosťou šesťdesiat kilometrov za hodinu prenesiete do praveku. Na šialenej horskej trati Goudurix zasa budete sedemkrát visieť dolu hlavou. Najlepšou európskou vodnou atrakciou je Menhir Expres, s ktorým sa zrútite do hĺbky trinásť metrov.

Koľko zaplatíte: Celodenný lístok pre dospelého vyjde na 40 eur, pre dieťa do dvanásť rokov 30 eur. Za parkovanie dáte 8 eur. V komplexe sa môžete ubytovať v štýlovom hoteli, kde sa cena začína na sume 81 eur za osobu a noc.
Praktické informácie: Zábavný park otvárajú 3. apríla. Otvorený je každý deň od desiatej dopoludnia do šiestej večer.

Nemecko: MiniEurópa 

Europapark, ktorý leží deväťdesiat minút cesty autom od Stuttgartu, je rozdelený na trinásť tematických štvrtí. Svoju architektúru, kultúru aj gastronómiu tu predstavujú takmer všetky krajiny západnej Európy. V areáli nájdete vyše sto atrakcií, okolo ktorých môžete cestovať vlakom. Lákadlom parku je najväčšia horská dráha v Európe, francúzska Silver Star, kombinácia horskej a vodnej trate, v ktorej sily spojil grécky Poseidon a portugalskí námorníci, Atlantica Supersplash. Raritou je horská dráha v úplnej tme, simulácia letu ruskej kozmickej lode, Eurosat.

Koľko zaplatíte: Dospelí 36 eur, deti do dvanásť rokov 32 eur, deti do štyroch rokov majú vstup zadarmo. Parkovné stojí 4 eurá.
Praktické informácie: Europark otvorí svoje brány 9. apríla. Privíta vás každý deň od deviatej ráno do šiestej večer.

Rakúsko: Oslie napájadlo

Najväčší zábavný park v Rakúsku Familypark Neusiedlersee ponúka dobrodružstvá pre celú rodinu. V oblasti Neziderského jazera sa môžete prejsť po Rozprávkovom lese, okúsiť aktrakcie na Dobrodružnom ostrove alebo zájsť do zoologickej záhrady. Najväčším lákadlom pre hladné a smädné deti je Hradný hostinec a Oslie napájadlo.

Koľko zaplatíte: Celodenné vstupné pre osoby od troch do deväťdesiatdeväť rokov je 18 eur. Deti do troch rokov neplatia.
Praktické informácie: Park otvárajú 2. apríla, otvorené je denne od deviatej do šiestej večer. Dobrou správou je, že leží len hodinu cesty autom od Bratislavy.

Francúzsko: Medzi príšerami

Jedinečný zábavný park sme našli vo Francúzsku pri meste Poitier, viac ako tristo kilometrov západne od Paríža. Budete v ňom objavovať svet robotov a skúmať hlbiny, v ktorých žijú morské príšery. Vďaka najmodernejším trikom a technike sa v krajine Futuroscopia stanete kapitánom kozmickej lode, zažijete zrážku s meteoritom alebo stretnete krvilačné zvieratá, ktoré môžu na zemi žiť o sto miliónov rokov. Novinkou sú morské príšery v 3D rozlíšení.

Koľko zaplatíte: Dospelí 36 eur, deti od päť do šestnásť rokov 27 eur. V okolí parku je dvanásť hotelov, kde sa môžete ubytovať. Najlacnejší stojí 98 eur za osobu a noc. Špeciálny balíček, vstupné, ubytovanie a nočná šou vyjdú na 49,50 eura.
Praktické informácie: Sezóna sa začala už vo februári. Otvorené je denne od desiatej do pol deviatej večer.

Nezábavné Slovensko?

Jediným tematickým zábavným parkom na Slovensku ostávajú Habakuky na Donovaloch. Dobšinského rozprávkový svet si môžete pozrieť každý deň, za prehliadku zaplatíte 2 eurá. Neznamená to však, že s deťmi tu nie je kam ísť. Môžete sa vybrať napríklad do Detského múzea, ktoré je otvorené sedem dní v týždni aj počas štátnych sviatkov. Sídli v budove Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží a platí tu heslo: Vystavených exponátov sa musíte dotýkať! Okrem interaktívnych výstav, ktoré sa menia každý polrok, je tu vytvorený priestor pre aktivity rozdelené podľa veku dieťaťa alebo podľa druhu činnosti. Kútik pre najmenších je určený pre hry detí do štyroch rokov. Zábavné objavovanie a hravé bádanie umožňujú špeciálne interaktívne objekty vyrobené na mieru pre budúcich vynálezcov.

Koľko zaplatíte: Dieťa do pätnásť rokov 3 eurá, do- spelí 2 eurá.


 

Naj z glancu

Horoskop

Voľný čas

Záhrada

Čistec vlnatý pripomína zajačie ušká: Je krásny a hebučký na dotyk

Čistec vlnatý je na pohľad dobre známou trvalkou, hoci samotný názov nie...
 

Využite sezónu rebarbory naplno: Pripravte si zásoby na zimu

So zberom rebarbory sa poponáhľajte, kým sa v dužinatých stonkách nenahromadilo...
 

Ako očistiť nechty? Aj po práci v záhrade môžu byť pekné

Nejedna záhradkárka má problém s hlinou pod nechtami. Najmä vtedy, ak po...
 

Poznáte tento kvet? Naša čitateľka ho má v práci

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako sa volá tento kvet, ktorý máme v práci. Ďakujem....
 

Pestovanie tekvice hokkaido: Na úrodu treba myslieť už na jar

Už je čas aj pre obľúbené hokkaido. Osivo patrí do zeme koncom mája, prípadne...