Tip redakcii
 

Pozor, súťaž: vyhrajte Päťdesiat odtieňov sivej!

Už ste čítali slávny erotický román Päťdesiat odtieňov sivej, čiže Fifty Shades of Grey? Táto kniha valcuje knižný svet, milujú ju aj celebrity a teraz ju môžete vyhrať vďaka časopisu EMMA a vydavateľstvu Albatrosmedia, ktoré do súťaže venovalo desať výtlačkov knihy. Stačí odpovedať na súťažnú otázku a román Päťdesiat odtieňov sivej môže byť váš. Správnu odpoveď nájdete aj v článku Román s hviezdičkou, ktorý si môžete prečítať v januárovom čísle EMMY. Zoznam desiatich výhercov uverejníme v časopise EMMA č. 3.

06. decembra 2012, 00:00

Súťažná otázka:

Ako sa volá hlavná hrdinka erotického románu Päťdesiat odtieňov sivej?

Tu je ukážka z knihy Paťdesiat odtieňov sivej: 

Prvé, čo zaznamenávam je vôňa – koža, drevo, leštidlo so sotva zaznamenateľnou stopou citrusov. Je veľmi príjemná. Panuje tu mäkké, decentné osvetlenie. Zdroj svetla vlastne nevidím, pretože je ukrytý za ozdobnými lištami, spoza ktorých sa šíri. Steny a plafón sú temnočervené, vďaka čomu miestnosť pôsobí ako obrovské ženské lono. Podlaha je stará, lakovaná, drevená. Na opačnej stene je pripevnený veľký drevený kríž v tvare písmena „X“. Je vyrobený z vysoko lešteného mahagónu a na každom ramene má putá. Nad ním je pod stropom zavesená veľká kovová mreža, minimálne dva a pol krát dva a pol metra a z nej voľne splývajú najrôznejšie povrazy, reťaze a lesklé okovy. Pri dverách sú ako garniže pripevnené dva dlhé nablýskané, umelecky kované prúty. Vyzerajú ako stĺpiky zo zábradlia, len sú o niečo dlhšie. Z nich visí neuveriteľná kolekcia rôznych plácačiek, bičíkov, trsteníc, korbáčov a ďalších zaujímavých vecičiek.

Hneď vedľa dverí stojí robustná mahagónová komoda s takými uzučkými zásuvkami, akoby boli určené na exponáty v nejakom starom múzeu. Krátko sa zamýšľam nad tým, čo by v nich asi tak mohlo byť. Chcem to vlastne vedieť? V jednom z protiľahlých rohov stojí lavica potiahnutá karmínovočervenou kožou a hneď vedľa nej je ku stene pripevnený drevený stojan, ktorý vyzerá ako držiak na biliardové tága. Keď sa však pozriem pozornejšie, vidím, že sú v ňom naukladané trstenice najrôznejších dĺžok a hrúbok. V protiľahlom rohu je masívny, zhruba dvojmetrový stôl z lešteného dreva so zložito tvarovanými nohami a pod ním dve stoličky rovnakého dizajnu.

No to, čo celej miestnosti dominuje, je posteľ. Je ešte väčšia než obrovská –  točené rokokové stĺpiky podopierajú jednoduché nebesá, ktoré vyzerajú ako z konca devätnásteho storočia. Pod nebesami zahliadnem odlesky ďalších okov a pút. Na posteli nie je žiadna posteľná bielizeň... len matrac potiahnutý červenou kožou a červené saténové podušky vyrovnané pri hlavách.

Asi meter od postele stojí priestranná červená pohovka. Len tak umiestnená uprostred izby s výhľadom na posteľ. Naozaj zvláštne usporiadanie... postaviť gauč pred posteľ. Musím sa sama pre seba zasmiať – práve tá sedačka, ktorá je určite tým najobyčajnejším predmetom v miestnosti, ma tak zaujala. Dvíham oči a upieram skúmavý pohľad na plafón. Celý je doslova posiaty karabínami, umiestnenými v nepravidelných intervaloch. Nevedomky sa zamýšľam, na čo asi tak slúžia.

Je zvláštne, ale všetko to drevo, tmavé steny, náladové osvetlenie a červená koža pôsobí skoro jemne a romanticky... Lenže ja viem, že toto je všetko, len nie... Proste toto je Christianova predstava romantiky.

Otáčam sa. Sústredene ma sleduje – vedela som, že bude – s absolútne nečitateľným výrazom. Prechádzam ďalej do priestoru izby a on ide tesne za mnou. Ta rozstrapkaná vec ma fascinuje. Váhavo sa jej dotýkam. Je to semišové, niečo ako malá deväťchvostá mačka, ale s oveľa väčším množstvom strapcov... a na ich koncoch sú malé plastové korále.

„Páčia sa ti korbáče?“ Hlas má tichý a mierny.

Takže korbáče, áno? Myslím, že som v šoku. Podvedomie mi zrejme niekam emigrovalo alebo demonštratívne mlčí, alebo ho kleplo a je po ňom. A ja som... jednoducho paralyzovaná. Dokážem to všetko pozorovať a vstrebávať, ale nie som schopná pomenovať, ako sa pri tom cítim... jednoducho preto, že som v šoku. Aká je adekvátna reakcia na zistenie, že potenciálny milenec je výstredný masochistický sadista? Strach... iste... zdá sa, že tento pocit prevláda. Už ho dokážem rozoznať. Ale zvláštne, že sa Christiana nebojím... Nemyslím, že by mi ublížil. Teda, aspoň nie bez môjho súhlasu. Hlavou mi víri toľko otázok. Prečo? Ako? Kedy? Ako často? Kto? Prichádzam k posteli a pohládzam jeden z tých zložito točených stĺpikov. Je veľmi pevný, majstrovská ručná práca.

„Tak už niečo povedz,“ vyzýva ma Christian zdanlivo mäkko.

„Robíš to ty niekomu, alebo to niekto robí tebe?“

Trochu sa pousmeje, buď sa mu uľavilo, alebo som ho pobavila.

„Niekomu?“ Párkrát rýchlo zažmurká, kým sformuluje odpoveď. „Robím to ja. Ženám, ktoré to odo mňa chcú.“

Copyright © Fifty Shades Ltd 2011

Súťaž bola uzatvorená. Zoznam desiatich výhercov uverejníme v časopise EMMA č. 3.

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Pozor, súťaž: vyhrajte Päťdesiat odtieňov sivej!