Dátum: Utorok 06.12.2016 Dnes oslavuje:

Mikuláš Zajtra: Ambróz

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Sexy Jason Statham: Tento rok nás čaká päť jeho premiér

Zdroj: ŠARM/ Katarína Wagnerová 11. mája 2013, 08:00
Foto: profimedia.sk Jason Statham s priateľkou Rosie

Hoci kaderník by na ňom nezarobil, hrdina akčných filmov Jason Statham (45) valcuje svet svojou charizmou rovnako ako päsťami.

A nielen to – Jason Statham si splnil všetky sny, túžby a chúťky priemerného chlapa po štyridsiatke a zbalil o dvadsať rokov mladšiu krásku Rosie, s ktorou to ťahá už tri roky. Iste, ešte to nie je sedemročný vzťah, aký mal s modelkou a moderátorkou Kelly Brookovou, ale vyzerá to na dlho.

Novodobý Bruce

Herečka a modelka z Victoria’s Secret s krkolomným menom Rosie Alice Huntington-Whiteleyová (26) mala odmalička problémy s menom, na základnej škole sa jej dokonca spolužiaci posmievali, a tak museli jej bohatí rodičia často chodiť riešiť šikanovanie. Dnes už by si na ňu nikto netrúfol, chránia ju totiž silné päste Párik vyzerá šťastne, ak teda Jason v tvári spĺňa definíciu tohto pocitu. Ako akčný hrdina, ktorý väčšinou hrá záporné postavy alebo chlapíkov bitých hlava-nehlava, totiž príliš úsmevy nerozdáva. Z jeho kamenného výrazu si nádherne vystrelili na titulnej strane časopisu Details, keď pod jeho fotografiou, na ktorej nejaví žiadne známky emócií, vyšiel podtitulok: Toto je Jason, keď sa smeje. Mali by ste ho vidieť, keď je nahnevaný...

A to teda vo filmoch býva často. Aj preto sa dostal do filmov Guya Ritchieho a svoju rolu si zastal aj vo filme Kuriér či v Stallonových testosterónových kúskoch Expendables. Pre mnohých fanúšikov akcie sa stal akýmsi Bruceom Willisom súčasnosti a nádherne to vystihla jedna fanúšička na sociálnej sieti, ktorá Stathama charakterizovala: „Ak nestarnúci Bruce Willis stále kraľuje rebríčku holohlavých sexošov, tak povedzme, že Jason Statham je na druhom mieste.“

Z vody na filmové plátno

Rodák z britského Derbyshiru je však zvyknutý najmä na víťazstvá, kariéru totiž začal ako športovec a sused Vinnie Jones ho dotiahol k futbalu, kde sa mu celkom darilo. Potom sa začal pretekársky potápať a dotiahol to až do reprezentačného družstva Veľkej Británie. Počas pretekov si ho všimli ľudia z módnej brandže a Jason sa objavil na reklamných fotografiách v priliehavých potápačských oblekoch, odkiaľ bol už len skok na filmové plátno, kde mu zopár malých roličiek dohodil opäť kamarát z detstva Vinnie Jones.

Húževnatého Stathama začalo herectvo baviť, navyše, začalo mu celkom slušne vynášať. Profesionálny šport definitívne zavesil na klinec, ale kondíciu si udržiaval. Aj svaly zohrali veľký význam pri obsadzovaní do akčných úloh. Tu sa Jason našiel a diváci ho milujú.

Dokonalý pár?

Iste, priaznivcom filmu už nie je jeho meno neznáme, no bežný, priemerný divák možno pozná jeho tvár, ale nevie okamžite priradiť aj meno. Statham totiž nie je prvá hollywoodska liga, aj keď sa v tomto prostredí pohybuje už dlhšie a cíti sa ako ryba, či vlastne ako potápač vo vode. Teraz ho do sveta reflektorov posunul aj vzťah s modelkou Rosie Huntington- Whiteleyovou, o ktorú je v brandži takisto čoraz väčší záujem. Svet bol v šoku, keď krásavica z ničoho nič vyfúkla miesto Megan Foxovej v tretej časti Transformerov, potom začali pribúdať ďalšie filmy a Rosie sa čoraz viac darilo aj na módnych mólach.

Provokatívny fotograf Terry Richardson z nej a jej nádherného tela spravil jeden z ťahákov svetoznámeho kalendára Pirelli a syn gitaristu Rona Wooda z The Rolling Stones si teraz môže tĺcť hlavu, že dal úspešnej kráske pred pár rokmi kopačky. Statham si svoju lásku zatiaľ stráži a párik pôsobí neškandalózne. A to, že ju má Jason naozaj rád, dokazuje aj to, že sa občas nájde fotograf, ktorý ho nasníma kráčajúc po ulici s úsmevom. A to sa Stathamovi až tak často nestáva... 

Naj z glancu

Horoskop

Voľný čas

Záhrada

Viete, ako sa pestujú arašidy?

Neodmysliteľne patria do mikulášskych balíčkov, s obľubou ich lúskame...
 

Na svätého Mikuláša už je zima celá naša: Mikulášske pranostiky

Niektoré pretrvali do súčastnosti a iné sa pomaly vytrácajú. Na zimné...
 

Rozmnožte si ríbezle pomocou odrezkov

Dobre zakoreňujú, preto si môžete ľahko rozmnožiť svoju obľúbenú odrodu....
 

RECEPT: Pripravte si s nami vianočný punč z domácich jabĺčok

Vianočné trhy sú už v mnohých mestách na Slovensku v plnom prúde. Pripravte...
 

Možno rastú aj vo vašej záhrade: Bežné stromy majú liečivé účinky

Viete, že keď si vypestujete svoje vlastné jedlo, je to dobrá vec pre vaše...