Tip redakcii
 

Vašo Patejdl: Rozvod? Nechystám!

Spevák Vašo Patejdl žije už pár mesiacov v Prahe so svojou novou priateľkou, no ukončiť manželstvo zatiaľ neplánuje.

08. septembra 2012, 08:00
S partnerkou
Milušou vychováva
Vašo
štvorročného
syna Benjamina.

S partnerkou Milušou vychováva Vašo štvorročného syna Benjamina.

Autor: Robo Homola

Odhalenie románika Vaša Patejdla, z ktorého vzišiel syn Benjamin, a vidina rozpadu manželstva trvajúceho 31 rokov, zdá sa, prehrmeli. Na dohodnuté stretnutie v nákupnom centre dorazil hudobník s typickým „pokojom Angličana“, no nám neunikol náznak českého akcentu v jeho hlase. „Teraz už pobývam v Prahe,“ zdôvodnil Patejdl. Spoločne so svojou aktuálnou partnerkou Milušou a so štovrročným synčekom si prenajali v blízkosti hlavnej metropoly dom, kde všetci začali nový život. Napriek tomu priznal, že na rozvodové konanie sa zatiaľ nechystá.

Je to v pohode!

Spevák sa nikdy rád nedelil s médiami o svoje súkromie a ani teraz, hoci sa v jeho živote udiali veľké zmeny, nemá pocit, že by bolo o čom. „Nič nové tam nie je. Je to tak, ako to bolo. To znamená viac-menej v pohode,“ prehodil hneď na začiatku a pri otázke týkajúcej sa rozvodu s manželkou Alenou iba neurčito pokrútil hlavou: „Rozvod zatiaľ naozaj nie je téma dňa. Všetko časom budeme riešiť v pokoji a bez emócií,“ vysvetlil. O upokojení domácej situácie však svedčí fakt, že hudobník sa začal častejšie objavovať v spoločnosti. Aj vzťahy s dospelými synmi Václavom a Róbertom sú v poriadku. Ten mladší, Robo, sa dokonca „potatil“, pretože hrá vo vlastnej kapele a skladá pesničky. „Myslím, že to robí veľmi dobre. Keď niečo urobí, tak mi to pustí a ja mu na to poviem svoj názor. Keď som ešte mal štúdio, tak som mu nahral nejaké ‚demáče‘, ale je dobré, že sa profiluje sám,“ povedal nám hrdo. Starší syn si podľa Vaša zvolil slušnejšie zamestnanie. Stal sa z neho právnik. „Nehovorím, že hudbou sa nedá uživiť, ale niektorí právnici sú omnoho bohatší ako muzikanti,“ zasmial sa spevák.

Vašo Patejdl s manželkou. Foto: Archív

Koniec Elánu?

Vaša okrem rodinných záležitostí naplno zamestnáva práca. Dá sa povedať, že na ničnerobenie sa sťažovať nemôže. Okrem pripravovaného jesenného turné Elánu a premiéry muzikálu Jack Rozparovač v japonskom Tokiu ho zamestnáva projekt Elánmania. Ide síce o jednorazový program v rámci letnej festivalovej šnúry, skalní fanúškovia ostali zaskočení a razom začali riešiť otázky rozpadu najslávnejšie slovenskej kapely. „To nemá s Elánom nič spoločné. Je to zhoda náhod, že tento projekt sa odohráva v čase, keď sa Jožo Ráž vyjadril, že končí. Tam ide o iné veci. Je to projekt Vaša Patejdla a Jána Baláža mimo Elánu. My však najbližšie dva roky chceme ešte ako Elán spoločne fungovať. Dokonca v budúcom roku nahrávame platňu,“ uviedol veci na pravú mieru Patejdl, ktorého na ďalšiu spoluprácu oslovil aj Dušan Riapoš v súvislosti s natáčaním štvrtého pokračovania filmu Fontána pre Zuzanu.

Introvert

Spevák síce pôsobí veľmi pokojným a vyrovnaným dojmom, ak je však v pracovnom zápale, najbližší s ním zažívajú krušné chvíle. „Keď finišujem s nejakou prácou, tak veľmi nekomunikujem, vychádzam von len vtedy, ak potrebujem uspokojiť základné biologické potreby,“ povedal nám so smiechom. Inšpiráciu pri skladaní hudby nenachádza v lese, prípadne na zelenej lúke, ale za klavírom, pri ktorom občas presedí dlhé hodiny. O tom, že tie hodiny nie sú zbytočné, svedčia aj jeho medzinárodné úspechy. Napriek tomu by ste na ňom hviezdne maniere hľadali ťažko. „Tým, že som známy, sa nechcem nejako pýšiť, preto radšej vyhľadávam miesta, kde ma ľudia nepoznajú,“ smeje sa.

Autor: ŠARM/ Jana Jackaninová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Diéty celebrít: Soňa Müllerová, Zuzana Vačková aj Zuzana Plačková prezradili, čo u nich funguje

Aj vy sa poobzeráte pred zrkadlom, kým sa odhalíte na pláži? Hnať sa za dokonalosťou...
 

V Česku sa šíri panika, objavili sa tam komáre nakazené smrteľným vírusom. Teba sa báť aj na Slovensku?

Donedávna v našich zemepisných šírkach platili komáre len za otravný hmyz,...
 

Upečte si koláč v na grile! Nadýchaná bublanina sa NAOZAJ dá pripraviť aj nad pahrebou

Gril sa vám cez leto postará o štíhlu líniu. Pokojne si preto občas môžete...
 

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 
 
Vašo Patejdl: Rozvod? Nechystám!
ŠARM/ Jana Jackaninová