Tip redakcii
 

Vašo Patejdl: Rozvod? Nechystám!

Spevák Vašo Patejdl žije už pár mesiacov v Prahe so svojou novou priateľkou, no ukončiť manželstvo zatiaľ neplánuje.

08. septembra 2012, 08:00
S partnerkou
Milušou vychováva
Vašo
štvorročného
syna Benjamina.

S partnerkou Milušou vychováva Vašo štvorročného syna Benjamina.

Autor: Robo Homola

Odhalenie románika Vaša Patejdla, z ktorého vzišiel syn Benjamin, a vidina rozpadu manželstva trvajúceho 31 rokov, zdá sa, prehrmeli. Na dohodnuté stretnutie v nákupnom centre dorazil hudobník s typickým „pokojom Angličana“, no nám neunikol náznak českého akcentu v jeho hlase. „Teraz už pobývam v Prahe,“ zdôvodnil Patejdl. Spoločne so svojou aktuálnou partnerkou Milušou a so štovrročným synčekom si prenajali v blízkosti hlavnej metropoly dom, kde všetci začali nový život. Napriek tomu priznal, že na rozvodové konanie sa zatiaľ nechystá.

Je to v pohode!

Spevák sa nikdy rád nedelil s médiami o svoje súkromie a ani teraz, hoci sa v jeho živote udiali veľké zmeny, nemá pocit, že by bolo o čom. „Nič nové tam nie je. Je to tak, ako to bolo. To znamená viac-menej v pohode,“ prehodil hneď na začiatku a pri otázke týkajúcej sa rozvodu s manželkou Alenou iba neurčito pokrútil hlavou: „Rozvod zatiaľ naozaj nie je téma dňa. Všetko časom budeme riešiť v pokoji a bez emócií,“ vysvetlil. O upokojení domácej situácie však svedčí fakt, že hudobník sa začal častejšie objavovať v spoločnosti. Aj vzťahy s dospelými synmi Václavom a Róbertom sú v poriadku. Ten mladší, Robo, sa dokonca „potatil“, pretože hrá vo vlastnej kapele a skladá pesničky. „Myslím, že to robí veľmi dobre. Keď niečo urobí, tak mi to pustí a ja mu na to poviem svoj názor. Keď som ešte mal štúdio, tak som mu nahral nejaké ‚demáče‘, ale je dobré, že sa profiluje sám,“ povedal nám hrdo. Starší syn si podľa Vaša zvolil slušnejšie zamestnanie. Stal sa z neho právnik. „Nehovorím, že hudbou sa nedá uživiť, ale niektorí právnici sú omnoho bohatší ako muzikanti,“ zasmial sa spevák.

Vašo Patejdl s manželkou. Foto: Archív

Koniec Elánu?

Vaša okrem rodinných záležitostí naplno zamestnáva práca. Dá sa povedať, že na ničnerobenie sa sťažovať nemôže. Okrem pripravovaného jesenného turné Elánu a premiéry muzikálu Jack Rozparovač v japonskom Tokiu ho zamestnáva projekt Elánmania. Ide síce o jednorazový program v rámci letnej festivalovej šnúry, skalní fanúškovia ostali zaskočení a razom začali riešiť otázky rozpadu najslávnejšie slovenskej kapely. „To nemá s Elánom nič spoločné. Je to zhoda náhod, že tento projekt sa odohráva v čase, keď sa Jožo Ráž vyjadril, že končí. Tam ide o iné veci. Je to projekt Vaša Patejdla a Jána Baláža mimo Elánu. My však najbližšie dva roky chceme ešte ako Elán spoločne fungovať. Dokonca v budúcom roku nahrávame platňu,“ uviedol veci na pravú mieru Patejdl, ktorého na ďalšiu spoluprácu oslovil aj Dušan Riapoš v súvislosti s natáčaním štvrtého pokračovania filmu Fontána pre Zuzanu.

Introvert

Spevák síce pôsobí veľmi pokojným a vyrovnaným dojmom, ak je však v pracovnom zápale, najbližší s ním zažívajú krušné chvíle. „Keď finišujem s nejakou prácou, tak veľmi nekomunikujem, vychádzam von len vtedy, ak potrebujem uspokojiť základné biologické potreby,“ povedal nám so smiechom. Inšpiráciu pri skladaní hudby nenachádza v lese, prípadne na zelenej lúke, ale za klavírom, pri ktorom občas presedí dlhé hodiny. O tom, že tie hodiny nie sú zbytočné, svedčia aj jeho medzinárodné úspechy. Napriek tomu by ste na ňom hviezdne maniere hľadali ťažko. „Tým, že som známy, sa nechcem nejako pýšiť, preto radšej vyhľadávam miesta, kde ma ľudia nepoznajú,“ smeje sa.

Autor: ŠARM/ Jana Jackaninová
 


 

Vaše diétne tipy

Šokujúce priznanie z Extrémnych premien: Jána už unesie aj výťah

Paradoxne, obezita priniesla do života Jána Hodoňa (39) popularitu aj...
 

Máte po 40tke? 5 najčastejších chýb, prečo ženy v tomto veku nevedia schudnúť

Snažíte sa bez úspechu? Možno robíte niektorú z týchto chýb. Prehodnoťte...
 

4 nepriatelia štíhlej línie: TIETO potraviny už viac neraňajkujte

Raňajkujete či vôbec? To, čím odštartujete deň môže do veľkej miery ovplyvniť...
 

Známej speváčke šaman zachránil život. Prečo takto skončila?

Marcella Molnárová (52) tvrdí, že ani v tomto veku sa nemusí v jedle obmedzovať....
 

Máte radi husté polievky a omáčky? Vyskúšajte namiesto múkovej zápražky sliz

Hľadáte ideálnu diétnu potravinu? Uvarte si okru.