Dátum: Štvrtok 27.10.2016 Dnes oslavuje: Sabina Zajtra: Dobromila

Práve číta: 36436

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Vašo Patejdl: Rozvod? Nechystám!

Zdroj: ŠARM/ Jana Jackaninová 08. september 2012, 08:00
Foto: Robo Homola S partnerkou Milušou vychováva Vašo štvorročného syna Benjamina.

Spevák Vašo Patejdl žije už pár mesiacov v Prahe so svojou novou priateľkou, no ukončiť manželstvo zatiaľ neplánuje.

Odhalenie románika Vaša Patejdla, z ktorého vzišiel syn Benjamin, a vidina rozpadu manželstva trvajúceho 31 rokov, zdá sa, prehrmeli. Na dohodnuté stretnutie v nákupnom centre dorazil hudobník s typickým „pokojom Angličana“, no nám neunikol náznak českého akcentu v jeho hlase. „Teraz už pobývam v Prahe,“ zdôvodnil Patejdl. Spoločne so svojou aktuálnou partnerkou Milušou a so štovrročným synčekom si prenajali v blízkosti hlavnej metropoly dom, kde všetci začali nový život. Napriek tomu priznal, že na rozvodové konanie sa zatiaľ nechystá.

Je to v pohode!

Spevák sa nikdy rád nedelil s médiami o svoje súkromie a ani teraz, hoci sa v jeho živote udiali veľké zmeny, nemá pocit, že by bolo o čom. „Nič nové tam nie je. Je to tak, ako to bolo. To znamená viac-menej v pohode,“ prehodil hneď na začiatku a pri otázke týkajúcej sa rozvodu s manželkou Alenou iba neurčito pokrútil hlavou: „Rozvod zatiaľ naozaj nie je téma dňa. Všetko časom budeme riešiť v pokoji a bez emócií,“ vysvetlil. O upokojení domácej situácie však svedčí fakt, že hudobník sa začal častejšie objavovať v spoločnosti. Aj vzťahy s dospelými synmi Václavom a Róbertom sú v poriadku. Ten mladší, Robo, sa dokonca „potatil“, pretože hrá vo vlastnej kapele a skladá pesničky. „Myslím, že to robí veľmi dobre. Keď niečo urobí, tak mi to pustí a ja mu na to poviem svoj názor. Keď som ešte mal štúdio, tak som mu nahral nejaké ‚demáče‘, ale je dobré, že sa profiluje sám,“ povedal nám hrdo. Starší syn si podľa Vaša zvolil slušnejšie zamestnanie. Stal sa z neho právnik. „Nehovorím, že hudbou sa nedá uživiť, ale niektorí právnici sú omnoho bohatší ako muzikanti,“ zasmial sa spevák.

Vašo Patejdl s manželkou. Foto: Archív

Koniec Elánu?

Vaša okrem rodinných záležitostí naplno zamestnáva práca. Dá sa povedať, že na ničnerobenie sa sťažovať nemôže. Okrem pripravovaného jesenného turné Elánu a premiéry muzikálu Jack Rozparovač v japonskom Tokiu ho zamestnáva projekt Elánmania. Ide síce o jednorazový program v rámci letnej festivalovej šnúry, skalní fanúškovia ostali zaskočení a razom začali riešiť otázky rozpadu najslávnejšie slovenskej kapely. „To nemá s Elánom nič spoločné. Je to zhoda náhod, že tento projekt sa odohráva v čase, keď sa Jožo Ráž vyjadril, že končí. Tam ide o iné veci. Je to projekt Vaša Patejdla a Jána Baláža mimo Elánu. My však najbližšie dva roky chceme ešte ako Elán spoločne fungovať. Dokonca v budúcom roku nahrávame platňu,“ uviedol veci na pravú mieru Patejdl, ktorého na ďalšiu spoluprácu oslovil aj Dušan Riapoš v súvislosti s natáčaním štvrtého pokračovania filmu Fontána pre Zuzanu.

Introvert

Spevák síce pôsobí veľmi pokojným a vyrovnaným dojmom, ak je však v pracovnom zápale, najbližší s ním zažívajú krušné chvíle. „Keď finišujem s nejakou prácou, tak veľmi nekomunikujem, vychádzam von len vtedy, ak potrebujem uspokojiť základné biologické potreby,“ povedal nám so smiechom. Inšpiráciu pri skladaní hudby nenachádza v lese, prípadne na zelenej lúke, ale za klavírom, pri ktorom občas presedí dlhé hodiny. O tom, že tie hodiny nie sú zbytočné, svedčia aj jeho medzinárodné úspechy. Napriek tomu by ste na ňom hviezdne maniere hľadali ťažko. „Tým, že som známy, sa nechcem nejako pýšiť, preto radšej vyhľadávam miesta, kde ma ľudia nepoznajú,“ smeje sa. 

Naj z glancu

Horoskop

Voľný čas

Záhrada

Pozrite si FOTOgalériu tekvicových úspechov našich čitateľov

Tekvice neodmysliteľne patria k jeseni rovnako, ako vyfarbujúce sa listy...
 

Trojlist: Opadavá trvalka, ktorá vám skrášli záhony

Do rodu trojlist (Trillium) je zaradených niekoľko desiatok druhov. Pochádzajú...
 

Čerstvý mangold rovno zo záhona: Ktoré odrody sú odolnejšie?

Ak pestujete odolné odrody mangoldu, budete sa môcť tešiť z čerstvej úrody...
 

Sila prírody zníži cholesterol, obnoví bunky aj omladí: Stavte na oleje

Poznáte priam zázračné účinky olejov lisovaných za studena? Obohatia...
 

Jablká, hrušky & duly: Kedy ich zberať a ako skladovať?

Október je čas zberu najobľúbenejších odrôd jabĺk. Ako sa o ne postarať,...