Tip redakcii
 

Výchova podľa znamenia: Ako na malého Barana či Levíka?

... a konečne pochopíte, prečo je váš malý Býček taký maškrtný a prečo Rybičku nedokážete donútiť, aby sa ráno ponáhľala s obliekaním.

19. januára 2013, 09:00
Astrológia tvrdí,že vďaka poznaniu špecifických daností prestanete porovnávať svoje deti narodené v rôznych znameniach.

Astrológia tvrdí,že vďaka poznaniu špecifických daností prestanete porovnávať svoje deti narodené v rôznych znameniach.

Autor: Profimedia.sk

Možno si poviete, že prihliadať pri výchove na astrologické znamenie, v ktorom sa narodilo vaše dieťa, je zbytočne zväzujúce. No astrológia tvrdí opak, vďaka poznaniu špecifických daností prestanete porovnávať svoje deti narodené v rôznych znameniach.

Baranček

Prekypuje energiou a taký je aj jeho prístup k životu. Odmalička je veľmi živé a pohyblivé. Umožnite mu športovať. Rado všeličo skúša, je zvedavé a má pocit, že mu patrí celý svet. Svoju spokojnosť dáva jasne najavo, no ak je nespokojné, ozýva sa ešte dôraznejšie, hoci často ide o maličkosť. Nevyhýba sa ostrým sporom, no na konflikty aj rýchlo zabudne. Má však zmysel pre spravodlivosť. Občas sa vaša výchova u tohto dieťatka obmedzí len na bezmocné sledovanie, či si nezlomí ruku, či nerozbije hlavu.

Býček

Toto dieťatko rado a dobre papá a rado a pokojne spí. Tešia ho pekné a príjemné veci. Rado sa učí. Je šetrné, drankanie darčekov od neho vám nehrozí. Niekedy sa prejavia jeho zištné úmysly a tam, kde nemusí, sa nesnaží a máločo dá druhým len tak, zadarmo. Je však spoľahlivé a rozvážne, ani jeho puberta nebýva náročná. Priateľstvá, ktoré vytvára, sú pevné. Aj jeho koníčky a záujmy sú stále.

Blíženček

Máte neposedné dieťa, ktoré rado objavuje svet. Nečakajte, že sa bude schovávať za vašu sukňu. Už odmala má mnoho priateľov. Vyžaduje si veľa podnetov na preskúmanie či predebatovanie. Doprajte mu ich, nuda by ho umorila. Rýchlo sa naučí hovoriť a rečnenie je jeho prednosťou. Rýchlo chápe, a preto sa v škole často nudí, čo spôsobuje, že sa môže začať vyučovaniu vyhýbať. Jeho záujmy sú široké a rôznorodé, umožnite mu ich však. Určite by ste ho mali viesť k štúdiu jazykov. Pravdepodobne sa rozhodne pre štúdium v zahraničí, lákať ho budú práve nové podnety.

Ráčik

Dieťatko plné emócií, ktoré všetko, čo mu „nesadne“, berie ako útok na svoju osobu. Citlivo reaguje aj na veci a situácie, ktoré si iní sotva povšimnú. Máva dobrú intuíciu. Ctí si tradície, miluje umenie a má zmysel pre rodinu. Ak chcete mať z neho šťastné a spokojné dieťa, nezvyšujte naňho hlas a s trestmi narábajte naozaj len opatrne. Potrebuje vašu bezpodmienečnú lásku, no na revanš vám bude celoživotnou oporou.

Levíček

Na prvý pohľad by sa zdalo, že prekypuje sebaistotou, no opak je pravdou. Od svojich najbližších potrebuje podporovanie sebavedomia. Tiež vyžaduje, aby všetko išlo podľa jeho predstáv, inak sa vie nahnevať naozaj ako mocný kráľ. Učte ho brať ohľad aj na iných. V dospelosti si však úspechy u neho podávajú kľučku a ono nezabudne zdôrazniť, že je to zásluha vás, rodičov. V dospelosti isto budete jeho najlepšími priateľmi.

Malá Panna

Sotvakedy sa ušpiní, má uhladené správanie. Je rozumná až rozumkárska, so silným zmyslom pre disciplínu a vecnosť. Darí sa jej v škole, domáce úlohy si robí načas a dôsledne. Ponižuje ju, ak ju kontrolujú a upozorňujú. Ani do mimoškolskej činnosti toto dieťa nemusíte nútiť, má dosť záujmov aj chuti rozvíjať ich. Má svoj vkus a predstavy o živote a ak to pochopíte ako prednosť tohto dieťaťa, budete šťastnými rodičmi so šťastným dieťaťom.

Malé Váhy

Už na prvý pohľad ide o jemné a spôsobné dieťa, platí to aj pre dievčatko, aj pre chlapca. Aj svoje záujmy orientuje na príjemné a pekné veci. Už odkedy chytí do ruky pastelku, vyjadruje sa pomocou farieb a tvarov. Jemnosť tohto znamenia si vyžaduje jemné zaobchádzanie, minimum stresov a žiadne náhlenie. Pri výchove nepoužívajte žiadne ultimáta a nežiadajte od neho bleskové reakcie a jasnú rozhodnosť. Jeho prednosťou je kreativita, pravdepodobne ho bude lákať aj škola takéhoto zamerania.

Škorpiónik

Ak sa vraví, že dieťa sa už narodí ako osobnosť, tak o tomto dieťatku to platí dvojnásobne. Má svoje názory, postoje a vie, čo chce a čo nie. Je cieľavedomé, ctižidostivé a disciplinované, preto mu žiadne pubertálne výstrelky nehrozia. Už odmala prejavuje svoj silný zmysel pre spravodlivosť. Doprajte mu priestor na jeho záujmy, najmä vedecko-fantastické. Má intelektové predpoklady aj pre náročnejšie vzdelávanie, nepodporujte ho v záhaľke.

Strelček

Má výrazné pohybové nadanie, baví ho tanec či šport. Je veľmi samostatné a už od detstva sa prejavuje jeho chuť skúsiť všetko, čo ho zaujíma. Puberta s ním preto nebude práve prechádzkou ružovým sadom. Je to bystré a chápavé dieťa. Trochu mu však chýba vytrvalosť. Veďte ho k čítaniu. Veľmi rado cestuje, čo mu ostane až do dospelosti. Svojich rodičov si toto dieťa váži, a preto bude s vami vždy v pravidelnom kontakte.

Malý Kozorožec

Preň je typická samostatnosť, cieľavedomosť a sebadôvera. Na všetko má svoj jasne daný a nemenný názor. Nemá zmysel mu odporovať. Je to racionálne dieťa, ktoré sa riadi rozumom a mnoho premýšľa. Nič u neho nedosiahnete apelovaním na jeho city, pocit viny či empatiu. Má sklony k perfekcionizmu. Pekné hračky či módne výstrelky mu nič nehovoria. Uprednostní stavebnicu či hlavolam. S rodičmi však v dospelosti zvyčajne udržiava len formálne vzťahy.

Vodnárik

Život s ním rozhodne nebude jednotvárny. Máte veľmi zvedavé a tvorivé dieťa. Rado používa fantáziu a intuíciu. Neobmedzujte ho v tom, dovoľte mu prejaviť sa. Doprajte mu dostatok podnetov z kníh, keď sa naučí čítať, zrejme ho od nich len tak ľahko neodtrhnete. Má rado rozhovory, ale nielen osobné, aj cez čet či Skype a, samozrejme, cez telefón. Počas dospievania máva tendenciu „spasiť svet“, často sa angažuje v ekologických či podobných združeniach.

Rybička

Toto dieťatko oplýva zvláštnym jemným a nežným pôvabom, hoci nemusí byť vyslovene krásne. Odmala je veľmi citlivé na zaobchádzanie. Zle znáša krik, zhon a drsnú kritiku. Je však veľmi poslušné a prispôsobivé, preto ak od neho niečo chcete, obráťte sa naň pokojne, rado vám vyhovie. Ponechajte mu priestor na jeho fantázie, majte pochopenie pre jeho hĺbavé a filozofické otázky. Viac než rozumom narába intuíciou.  

Autor: Báječná žena/SYLVIA DERŇÁROVÁ
 


 

Vaše diétne tipy

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Rudo urobil pred svadbou to, čo robia budúce nevesty. Životnú zmenu si nevie vynachváliť!

Keď sa dnes už manželov Kučákovcov spýtate, kedy sa dali dokopy, Rudo okamžite...