Tip redakcii
 

Vyhrali ste pobyt v Adršpašsko-teplických skalách? Poznáme víťaza!

Stredná Európa ponúka neskutočne veľa krásnych zákutí. Jedným takým sú aj Adršpašsko-teplické skaly, ktoré vám doslova vyrazia dych.

09. novembra 2016, 13:30
Adršpašsko-teplické skaly

Adršpašsko-teplické skaly

Autor: archív

Spev vtákov, okúzľujúca príroda, vodopády a krásne skalné útvary nie sú jediným dôvodom, čím vás bude toto miesto fascinovať. Ak neviete, kam sa vydať na potulky, tak už viete kam zavítať.

Divoké skalnaté mesto

Krása! - tak toto z vás vypadne ako prvé, keď prejdete bránou Adršpašsko-teplických skál. Zamilujete si ich na prvý pohľad. Sú totiž najväčším a najdivokejším skalnatým mestom v strednej Európe. Pieskovcové útvary týčiace sa vysoko k oblohe lákajú turistov už dlhé roky. Tie najnavštevovanejšie dokonca dostali aj pomenovanie ako Milenci, Starosta a Starostová, Krakonošova leňoška, Džbán, Slonie námestie. Obľúbeným je najmä Homola cukru, ktorú okoloidúci turisti podpierajú palicami, aby pre istotu nespadla.

Turistika pre každého

Na turistiku si tu príde aj menej zdatný turista. Vyhraďte si nato 3 - 4 hodiny. Hneď pri vstupe vás privíta krásne azúrové jazierko, z ktorého sa môžete kochať aj z loďky. Na niektoré miesta sa dostanete rebríkom alebo milým prievozníkom, ktorý vás prevezie cez jazierko ukryté medzi skalami.

Toto miesto doslova rozkvitajú prírodou. Zelená krajina ukrýva veľa vzácnych rastlín,  živočíchov či vlhkomilných machov, ktoré lákajú k odpočinku. Domov tu našiel aj ušľachtilý sokol sťahovavý, ktorého môžete, ak budete mať to šťastie, spozorovať krúžiaceho na oblohe. Jeho prítomnosť je veľmi vzácna, preto je i časť okruhu uzatvorená, aby sa rešpektovalo jeho súkromie a pri hniezdení nebol rušený.

Rozprávková krajina

Po vstupe do skál sa budete cítiť ako v rozprávke. Niet sa čomu čudovať, toto miesto očarilo už mnoho scenáristov, ktorý tu nakrútili známe rozprávky ako Z Pekla štěstí, Třetí princ, Princ a Večernice, O živé vodě alebo Peklo s princeznou. Nerodia sa tu len rozprávky, ale aj legendy. Jednou z najznámejších je z roku 1 254 o sedliakovi Václavovi. Keď jedného dňa prechádzal skalami, zasiahla ho silná búrka. Odvážny Václav sa bičujúceho dažďa a bleskov nebál, no čo čert nechcel, jeden zasiahol aj práve neho. Popálený a zranený začal hľadať útočisko, a tak si ľahol do najbližšieho prameňa, aby si schladil spálené telo a zaspal. Keď sa zobudil do krásneho slnkom zaliateho dňa, po popáleninách nebolo ani stopy. Liečivú silu pripísal práve vode, ktorá tu vyviera z hĺbky skál. Povesť o jeho vyliečení sa rýchlo rozšírila a dodnes sem chodia hľadať ľudia uzdravenie tela, ale najmä duše.

Voda je dnes známa ako „živá“  Toma Natura, ktorá je výnimočná svojou čistotou a dobrou chuťou. Hlboko ukrytá v skalách, presakuje cez pieskovej ako cez ten najjemnejší filter až do hĺbky stoviek metrov a následne vytvára artézske studne. Voda je natoľko kvalitná, že ju začali dovážať na trh aj pre dojčatá. Obrovskou výhodou je, že vodu nie je potrebné filtrovať ani dodatočne upravovať.

SÚŤAŽ: Presvedčte sa sami a vyhrajte pobyt v Adršpašsko-teplických skalách!

Prijmite pozvanie a príďte si prehliadnuť nedotknutú krásu tejto chránenej krajinnej oblasti. Preskúmajte skalné mesto na severe východných Čiech, ktoré fascinuje turistov už od 18. storočia.

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte víkendový pobyt pre 4-člennú rodinu v útulnom prostredí hotela Střelnice, prehliadku skalného mesta a samozrejme, balenie vôd Toma Natura, Toma Natura Dojčenská a Toma Natura Nádych. 

Víťazom pobytu sa stáva:

Katarína Blahušiaková​, Gbeľany

SRDEČNE GRATULUJEME!

Autor: redakcia

video

 


 

Vaše diétne tipy

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Herečka Adriana Krúpová schudla 36 kíl. TAKTO to dokázala aj bez odborníka

Zhadzovať kilá sa rozhodla v momente, keď sa ručička na váhe blížila k stovke....
 

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 
 
Vyhrali ste pobyt v Adršpašsko-teplických skalách? Poznáme víťaza!
redakcia