Tip redakcii
 

Matthew McConaughey: Ničí ho zákerná choroba?

Fanúšikovia hollywoodskeho herca Matthewa McConaugheyho sú v šoku. Svalnatý lámač sŕdc je polovičný a vyzerá veľmi nezdravo.

08. augusta 2012, 14:00
Matthew stráca kilogramy aj charizmu

Matthew stráca kilogramy aj charizmu

Autor: profimedia.sk

Na verejnosti sa pred pár dňami objavil Matthew vychudnutý na kosť. Chlapík, ktorého poznávacím znamením je fakt, že by asi nikdy nemohol robiť reklamu na tričká a košele, lebo si ich ustavične vyzlieka, sa na seba vôbec nepodobá. Jeho svaly sú nenávratne preč. „Vyzerá odpudivo,“ charakterizovala jeho nový imidž jedna z fanúšičiek na sociálnej sieti a podporila diskusiu, že tu vôbec nejde o prípravu na novú rolu, ale o nejakú vážnu chorobu.

Kilá na hojdačke

So zmenou hmotnosti kvôli práci majú herci mnoho skúseností. Väčšinou však musia pribrať – Robert De Niro pre film Zúriaci býk nabral až dvadsaťosem kilogramov a za svoj výkon a kilá navyše získal Oscara. Ak chcela Renée Zellwegerová zahrať bacuľku Bridget Jonesovú, musela pribrať jedenásť kíl, šestnásť kíl navyše nosil pri nakrúcaní Syriany aj George Clooney. Opačnú tendenciu ukázal Russell Crowe, film Druhá šanca ho obral o dvadsaťtri kíl, ale na rozdiel od De Nira ho na zlatú sošku ani nenominovali. Vráťme sa však k Matthewovi, tomu ručička na váhe ukazuje zatiaľ „len“ o nejakých desať kilogramov menej, no ešte vraj musí dať dole ďalších desať, pretože si to vyžaduje jeho filmová úloha. V snímke Dallas Buyer’s Club si má zahrať obeť choroby AIDS. „Áno, trochu chudnem. V októbri začíname nakrúcať, tak to stihnem,“ priznal Matthew v televíznej šou a dodal: „Je to aj výrazné duchovné a mentálne očisťovanie. Pijem totiž veľa čaju a s mojím telom to robí zázraky.“ Matthew patrí roky k najvypracovanejších svalovcom Hollywoodu a jeho postavu mu donedávna mohli závidieť aj oveľa mladší kolegovia. Teraz je to celkom iné. „Nemal by som vyzerať zdravo, režisérovi by sa to nepáčilo,“ priznáva Matthew. „Zaberie však veľmi veľa času, kým vaše telo pochopí, že musí byť chudé a zvonku nič nedostane, takže musí odbúravať vlastné zásoby hmotnosti.“

Foto: profimedia.sk

Pletky s chlapmi

S informáciou, že Matthew výrazne chudne kvôli práci, sa niektorí fanúšikovia nevedia stotožniť. Aj investigatívnejší a odvážnejší novinári pojem AIDS už deklamujú celkom verejne. Matthew totiž napriek svadbe s krásnou brazílskou modelkou Camilou Alvesovou a očakávanému tretiemu prírastku do rodiny nikdy netajil svoje blízke vzťahy s mužmi, medzi ktorými sa dosť často objavovali aj chlapíci z homosexuálnej komunity. Niekoľkokrát ho odfotografovali takmer ruka v ruke s cyklistom Lanceom Armstrongom, s ktorým nielen trénoval, ale aj trávil celé dni a noci a na nakrúcanie filmov často vyrážal z jeho sídla. A Matthew má aj zaujímavý paragrafový šrám z minulosti, svojho času ho totiž zatkli za rušenie nočného pokoja – pred pár rokmi ho polícia predviedla na výsluch, pretože sa susedia sťažovali na obrovský hluk, a keď hliadka prišlana miesto činu, našla McConaugheyho bubnovať celkom nahého v prítomnosti neznámeho chlapíka... V novom filme by mal Matthew hrať postavu Rona Woodroofa, texaského elektrikára, ktorému v polovici osemdesiatych rokov diagnostikovali AIDS. Ron sa v tom čase potýkal s absolútnym nedostatkom lekárskych možností a vlastnou neochotou prijať takýto dobrovoľný trest smrti, takže začal pašovať lieky a podporovať čierny výskum alternatívnych lekárskych postupov. Rolu mal dostať Brad Pitt, ale Matthew sa do rokovaní s producentmi filmu zahryzol ako buldog a napokon úlohu dostal. Okamžite tým vyvolal reakcie – vraj sa tak stalo len preto, že je homosexuálnou ikonou a komunita svojho reprezentanta na podporu jednoznačne potrebuje. Uvidíme, ako sa hmotnosť bývalého svalnáča bude ďalej redukovať a či sa objavia aj nejaké hercove aktuálne lekárske správy. Pre státisíce žien na celom svete totiž súčasný pohľad na Matthewa nie je vôbec príjemný, s kilogramami odišli aj svaly a najmä charizma.

Autor: ŠARM/ Katarína Wagnerová

video

 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.