Tip redakcii
 

Urobte si z nedostatku prednosť a budete zdravší: Takto sa s tým popasovali hviezdy

Čím by ste sa mohli inšpirovať od celebrít, aby ste prežili ďalší rok šťastní?

19. januára 2014, 07:00
Čím by ste sa mohli inšpirovať od celebrít, aby ste prežili ďalší rok šťastní?

Čím by ste sa mohli inšpirovať od celebrít, aby ste prežili ďalší rok šťastní?

Autor: Profimedia.sk

Neberte sa príliš vážne

Ústa Cameron Diazovej (41) vedia nabrať naozaj šokujúce rozmery. Z tohto úctyhodného otvoru do svojej hlavy však urobila prednosť. Sebavedomá herečka a bývalá modelka, ktorá sa zviditeľnila komédiou Maska (1994), kde hrala po boku bláznivého majstra grimás Jimma Carryeho, nemá problém robiť si zo seba žarty a ukázať svoju „pravú tvár“ na verejnosti. Nerúca sa ani preto, že celý život bojuje so zlou pleťou. Odmieta dokonca aj plastické operácie a pomoc botoxu. Napriek tomu vyzerá skvelo a vyžaruje z nej sebavedomie, ktoré je základným predpokladom toho, aby brala veci s odstupom.

Aj trapasy ľavou zadnou

„Nebrať sa príliš vážne je pre každodenný život veľká výhoda,“ hovorí psychologička Mgr. Eva Klimová. „Stávajú sa nám rôzne udalosti, na ktoré sa môžete pozrieť dvoma spôsobmi, buď sa na nich zasmiať, vyťažiť z nich to najlepšie, alebo urobiť drámu. Aj roztrhnutá pančucha sa vie stať katastrofou, ktorou otrávime deň nielen sebe, ale aj okoliu. Ale môže byť zdrojom zdravej sebairónie.

Treba pamätať na to, že s odstupom času nevyzerajú situácie tak vážne, ako sme ich prežívali. Mojím životným heslom je výrok českého komika Vlastu Buriana: „Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo.“

A že trapasy sa nevyhýbajú ani serióznym právnym a poradenským psychológom, dokladá jedna z mnohých príhod: „Uprostred rušného bratislavského námestia mi za bieleho dňa praskla guma na sukni. Zviezla sa až k členkom. Našťastie som mala krátky kabátik, neostala som teda celkom odhalená. Čo mi ostávalo? Vykročila som zo sukne, zdvihla ju a išla si ju obliecť za najbližší roh. Mojich známych táto príhoda vždy pobaví.“

Dobre jedzte

George Clooney (52) oslavoval minulý rok narodeniny v ázijskej reštaurácii v nemeckom Wernigerode. Výlučne mužská spoločnosť si podľa šéfky reštaurácie Huong Trute objednala okrem iného rezancovú polievku s hovädzím mäsom a saké. Doprajte si aj vy dobré jedlo.

„Črevný trakt má aspoň toľko nervových zakončení ako mozog,“ tvrdí odborníčka na zdravú výživu Katarína Grich. Podľa nej sa za úzkosťami a depresiami môže skrývať aj narušená črevná mikroflóra a nedostatok niektorých črevných hormónov. „V zdravom črevnom trakte sa tvorí viac sérotonínu, hormónu šťastia,“ hovorí terapeutka.

Spev lieči

Speváčka Adele si len nedávno prevzala v Buckinghamskom paláci z rúk kráľovnej Alžbety vyznamenanie MBE – Rad britského impéria. Je asi málo pravdepodobné, že sa vám niečo podobné stane tiež, ale nech vás to neodradí. Viete, že spev posilňuje imunitu a stimuluje tie isté časti v mozgu ako čokoláda alebo chutné jedlo?

Vedci z Frankfurtskej univerzity, ktorí experimentovali s cirkevnými zboristami, zistili, že po dospievaní mali zvýšenú hladinu imunoglobulínu A, ktorý sa podieľa na imunite slizníc aj kortizolu, ktorý nám pomáha pri strese, infekciách či veľkej námahe.

Bozkávajte sa

Tak takto to vyzerá, keď sa stretne na pláži Salma Hayeková (47) s Pierceom Brosnanom (60). Zrejme tušíte, že ide o filmovú scénku a bozk je profesionálny. Nech je, aký chce, aj tak má svoju magickú moc. Pri vášnivom bozku sa zrýchli tep, prehĺbi dych, rozšíria sa cievy, začne sa vyplavovať hormón oxytocín, prebúdza sa libido.

„Bozk je vždy prejavom náklonnosti, či už je to bozk na rozlúčku, priateľský, alebo milenecký,“ hovorí MUDr. Danica Caisová. Bozkávanie je podľa nej rozhodne príjemná činnosť spojená so silnými emóciami. „Nie každý sa, žiaľ, naučí bozkávať. Všetkým ženám aj mužom v ďalšom roku prajem, aby sa im nezabudnuteľne bozkávalo…“

Foto: Profimedia.sk

Autor: Šarm/Katarína Čulenová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Urobte si z nedostatku prednosť a budete zdravší: Takto sa s tým popasovali hviezdy
Šarm/Katarína Čulenová