Tip redakcii
 

Urobte si z nedostatku prednosť a budete zdravší: Takto sa s tým popasovali hviezdy

Čím by ste sa mohli inšpirovať od celebrít, aby ste prežili ďalší rok šťastní?

19. januára 2014, 07:00
Čím by ste sa mohli inšpirovať od celebrít, aby ste prežili ďalší rok šťastní?

Čím by ste sa mohli inšpirovať od celebrít, aby ste prežili ďalší rok šťastní?

Autor: Profimedia.sk

Neberte sa príliš vážne

Ústa Cameron Diazovej (41) vedia nabrať naozaj šokujúce rozmery. Z tohto úctyhodného otvoru do svojej hlavy však urobila prednosť. Sebavedomá herečka a bývalá modelka, ktorá sa zviditeľnila komédiou Maska (1994), kde hrala po boku bláznivého majstra grimás Jimma Carryeho, nemá problém robiť si zo seba žarty a ukázať svoju „pravú tvár“ na verejnosti. Nerúca sa ani preto, že celý život bojuje so zlou pleťou. Odmieta dokonca aj plastické operácie a pomoc botoxu. Napriek tomu vyzerá skvelo a vyžaruje z nej sebavedomie, ktoré je základným predpokladom toho, aby brala veci s odstupom.

Aj trapasy ľavou zadnou

„Nebrať sa príliš vážne je pre každodenný život veľká výhoda,“ hovorí psychologička Mgr. Eva Klimová. „Stávajú sa nám rôzne udalosti, na ktoré sa môžete pozrieť dvoma spôsobmi, buď sa na nich zasmiať, vyťažiť z nich to najlepšie, alebo urobiť drámu. Aj roztrhnutá pančucha sa vie stať katastrofou, ktorou otrávime deň nielen sebe, ale aj okoliu. Ale môže byť zdrojom zdravej sebairónie.

Treba pamätať na to, že s odstupom času nevyzerajú situácie tak vážne, ako sme ich prežívali. Mojím životným heslom je výrok českého komika Vlastu Buriana: „Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo.“

A že trapasy sa nevyhýbajú ani serióznym právnym a poradenským psychológom, dokladá jedna z mnohých príhod: „Uprostred rušného bratislavského námestia mi za bieleho dňa praskla guma na sukni. Zviezla sa až k členkom. Našťastie som mala krátky kabátik, neostala som teda celkom odhalená. Čo mi ostávalo? Vykročila som zo sukne, zdvihla ju a išla si ju obliecť za najbližší roh. Mojich známych táto príhoda vždy pobaví.“

Dobre jedzte

George Clooney (52) oslavoval minulý rok narodeniny v ázijskej reštaurácii v nemeckom Wernigerode. Výlučne mužská spoločnosť si podľa šéfky reštaurácie Huong Trute objednala okrem iného rezancovú polievku s hovädzím mäsom a saké. Doprajte si aj vy dobré jedlo.

„Črevný trakt má aspoň toľko nervových zakončení ako mozog,“ tvrdí odborníčka na zdravú výživu Katarína Grich. Podľa nej sa za úzkosťami a depresiami môže skrývať aj narušená črevná mikroflóra a nedostatok niektorých črevných hormónov. „V zdravom črevnom trakte sa tvorí viac sérotonínu, hormónu šťastia,“ hovorí terapeutka.

Spev lieči

Speváčka Adele si len nedávno prevzala v Buckinghamskom paláci z rúk kráľovnej Alžbety vyznamenanie MBE – Rad britského impéria. Je asi málo pravdepodobné, že sa vám niečo podobné stane tiež, ale nech vás to neodradí. Viete, že spev posilňuje imunitu a stimuluje tie isté časti v mozgu ako čokoláda alebo chutné jedlo?

Vedci z Frankfurtskej univerzity, ktorí experimentovali s cirkevnými zboristami, zistili, že po dospievaní mali zvýšenú hladinu imunoglobulínu A, ktorý sa podieľa na imunite slizníc aj kortizolu, ktorý nám pomáha pri strese, infekciách či veľkej námahe.

Bozkávajte sa

Tak takto to vyzerá, keď sa stretne na pláži Salma Hayeková (47) s Pierceom Brosnanom (60). Zrejme tušíte, že ide o filmovú scénku a bozk je profesionálny. Nech je, aký chce, aj tak má svoju magickú moc. Pri vášnivom bozku sa zrýchli tep, prehĺbi dych, rozšíria sa cievy, začne sa vyplavovať hormón oxytocín, prebúdza sa libido.

„Bozk je vždy prejavom náklonnosti, či už je to bozk na rozlúčku, priateľský, alebo milenecký,“ hovorí MUDr. Danica Caisová. Bozkávanie je podľa nej rozhodne príjemná činnosť spojená so silnými emóciami. „Nie každý sa, žiaľ, naučí bozkávať. Všetkým ženám aj mužom v ďalšom roku prajem, aby sa im nezabudnuteľne bozkávalo…“

Foto: Profimedia.sk

Autor: Šarm/Katarína Čulenová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Chcete mať dokonalé krivky ako Lucia Mokráňová? Tu sú jej triky ako na to!

„Slovo nedá sa neexistuje! Všetko ide a nemusíte z domu vystrčiť ani nos....
 

Diéty celebrít: Soňa Müllerová, Zuzana Vačková aj Zuzana Plačková prezradili, čo u nich funguje

Aj vy sa poobzeráte pred zrkadlom, kým sa odhalíte na pláži? Hnať sa za dokonalosťou...
 

V Česku sa šíri panika, objavili sa tam komáre nakazené smrteľným vírusom. Treba sa báť aj na Slovensku?

Donedávna v našich zemepisných šírkach platili komáre len za otravný hmyz,...
 

Upečte si koláč v na grile! Nadýchaná bublanina sa NAOZAJ dá pripraviť aj nad pahrebou

Gril sa vám cez leto postará o štíhlu líniu. Pokojne si preto občas môžete...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Urobte si z nedostatku prednosť a budete zdravší: Takto sa s tým popasovali hviezdy
Šarm/Katarína Čulenová