Techporn: Prsteň, ktorý monitoruje tep a obojživelná kamera pre veľkých chlapcov

Fitnesový prsteň Ōura ako pvý na trhu monitoruje tep, teplotu alebo pohybovú aktivitu.

Autor: archív

 

Techporn: Prsteň, ktorý monitoruje tep a obojživelná kamera pre veľkých chlapcov00

Predstavujeme Vám ďalšie technologické vychytávky, ktoré boli ocenené v Las Vegas a získali titul Best of Innovation 2016.

FITNESOVÝ PRSTEŇ

Ōura je prvý fitnesový prsteň na trhu. Monitoruje tep, dýchanie, telesnú teplotu, aj to, koľko času v priebehu dňa sa hýbete a koľko „presedíte“. Na základe týchto údajov dokáže majiteľa upozorniť napríklad na blížiaci sa epileptický záchvat, v prvom rade však monitoruje kvalitu spánku a celkový zdravotný stav. Je úplne vodotesný a prakticky nepoškriabateľný. Na jedno nabitie vydrží až tri dni, dáta sa prenášajú do aplikácie v smartfóne. Fínsky prsteň Ōura by sa mal dostať do predaja už v priebehu decembra v bielej a dvoch odtieňoch čiernej farby, cena bude približne 300 eur.

—ouraring.com

HOĎ, FOŤ A TOČ

Lily je naozaj obojživelná kamera, ktorou sa dá hádzať, presnejšie dron s kamerou, ktorý lieta, pláva a navyše vás sleduje. Vôbec ju netreba pilotovať, pretože objekt, ktorý chcete fotiť alebo filmovať, má na sebe sledovacie zariadenia a dron za ním automaticky chodí všade, kam sa pohne. A zvláda to až do rýchlosti 40 kilometrov za hodinu. Navyše, vie plávať a môže pristávať aj na vode. Zvláda full HD video s frekvenciou 60 fps, slow-motion a robí 12-megapixelové fotky. Do predaja by sa mala dostať vo februári. Bude stáť približne 1 000 dolárov.

—lily.camera

Autor: BREAK, Martin Domček


  • Aktuálne číslo

Brejk

 
 
 
 
Šport