Aj športový nápoj môže byť pre vás poriadne tučný

02
Chuťmeter:
 
 
Aj športový nápoj môže byť pre vás poriadne tučný

Myslíme si, že všetko, čo sa v obchode predáva v krásnom obale, pod značkou navyššej kvality a na trhu je produkt už niekoľko dlhých rokov, je aj zdraviu prospešný. Veď je to populárna tekutina a lekári vravia, že máme telo hydratovať. Samozrejme, ale nie hocičím. Tu je niekoľko príkladov, že nie všetko chutne vyzerajúce nám aj pomáha. 

Šťavy

Nálepky ako "Juice Drink" a "koktail" sú takmer vždy eufemizmus pre žiarivo farebnú cukrovú vodu. Všímajte si percentuálny podiel ovocnej šťavy v koncentráte. Pre skutočne zdravý nápoj treba hľadať šťavy so 100-percentným podielom ovocia či zeleniny.  

Káva so šľahačkou

Veľká ľadová šálka môže obsahovať až 800 kalórií. Ide o tretí najhorší nápoj, čo sa týka upchávania tepien nasýtenými mastnými kyselinami. A tu je dôvod, prečo to chutí tak sladko. Obsahuje až 170 gramov cukru, tým získate skôr šok z cukru než z kofeínu.  

Ochutené vody

Ochutené vody môžu dodať niekoľko potrebných vitamínov, ale sú tiež často plné pridaného cukru. Nabudúce si kúpite fľašu vody, pozrite sa na štítok. Ak nevidíte niečo viac, než len vodu a prírodnú arómu, nechajte to na polici.

Mrazené miešané nápoje

Pokiaľ ide o kokteily a mixy, sú skutoční vinníci kalórií. Názorný príklad: Jedna Pina Colada má neuveriteľných 880 kalórií, to je viac ako 8x čistý rum.

„Zdravé“ ovocné smoothies

Áno, ovocie je fajn, ale smoothies nápoj má až o 700 kalórií viac ako 2 gramy bielkovín, a to vďaka vysokému obsahu cukru. To je ako zjesť celý ananás, mango a celú šálku čučoriedok na jedno posedenie. Prečo je to zlé? Kalórie z jedla, aj z nápojov sa nám ukladajú v tukových bunkách, ak jete viac, než môžete spáliť.

Športové nápoje

Končíte cvičenie typickým športovým nápojom? Mnoho športových nápojov na trhu obsahuje zmes prírodných a umelých sladidiel, a nevysloviteľné dlhý zoznam prísad, z ktorých sa poriadne priberá. Ak potrebujete doplniť elektrolyty, dajte si šumáka. 

Autor:

Súvisiace kategórie:

FocusMedia
Videorecepty


 
  • Aktuálne číslo

Dobré jedlo

 
 
Aj športový nápoj môže byť pre vás poriadne tučný
bb