Bláznivé kombinácie potravín, ktoré ľudia naozaj jedia: A hovoria, že sú dobré

06.01.2020
16
 

K hamburgeru sa hodia hranolky. Slanina pasuje k vajciam. Jogurt je skvelý s ovocím. Niektoré kombinácie potravín sa môžu zdať trochu divné, ale keď ich vyskúšate, zistíte, že sú chutné. Napríklad arašidové maslo a džemom, mäso a ovocie,  alebo vyprážané kurča a vafle.

Niektoré prepojenia sú čistým gastronomickým šialenstvom.
Samotná existencia týchto kombinácií vyvoláva otázky. Ako ich ľudia objavili? Prečo ich vôbec niekto vyskúšal? A prečo sú populárne? Žiadny rozumný dôvod nie je na to, aby si niekto dával marshmallows na hot dog alebo polieval sójovou omáčkou zmrzlinu. A hoci tomu logika chýba, je to život. A v skutočnom živote to ľudia robia.

Uhorky a čokoládaPonorenie nakladanej zeleniny do čokolády nie je nový. Uhorky s čokoládovou polevou sa stali populárnymi na internete už v roku 2017. Odvtedy ľudia húfne vyskúšali túto „pochúťku“ a odvtedy sa nevedia zhodnúť, či je, alebo nie je dobrá.
Niektorí chvália slanosť uhoriek a sladkosť čokolády, kritici však krútia nosom nad tým, ako chute neladia. Možno by ste si to mali vyskúšať sami a uvidíte. Ale možno by ste to ani robiť nemali.  

Zmrzlina a hranolčeky

K hranolčekom sa hodí viacero príloh. Kečup, majonéza, horčica, bbq omáčka i iné druhy ochutených omáčok.  A napriek tomu to nestačí. Podľa mnohých  príspevkov na sociálnych sieťach treba spoznať novú chuť – hranolčeky so zmrzlinou. Čo je na tom zaujímavé? Kontrast medzi studeným a teplým, rôznymi štruktúrami a diametrálne odlišnými chuťami? Je to  ako boj o nadvládu medzi dvoma potravinami a vaše ústa sú bojiskom. Možno preto sa to ľuďom páči. Kto vie?

Avolatte


Na toto sme čakali. Obľúbené avokádo sa spojilo s obľúbeným latte. Bolo to naozaj nevyhnutné? Aj keď táto kombinácia bola vytvorené ako vtip v kaviarni v Melbourne, zaujala a tento recept sa začal šíriť po svete. Podľa manažéra kaviarne to bol zábavný spôsob vzbury voči staršej generácii, ktorá mladým hovorí, že nikdy nebudú mať vlastný dom, pretože príliš veľa míňajú na avokádo a kávu. A tak je tu avolatte.

Arašidové maslo a hamburger

Prečo by ste si mali v hamburgeroch vystačiť len s mäsom, cibuľou, syrom, paradajkou a šalátom? Buďte kreatívni -    uhorka, šampiňóny, paprika, slanina, jalapeňos, guacamole, syry už nestačia. To, čo hamburger povýši na inú úroveň, je arašidové maslo. Niektorí hovoria, že je to dobrá náhrada syra a táto kombinácia je „šialený zážitok“. Môžeme to predpokladať aj bez toho, aby sme ho vyskúšali.

Hot dog a marshmallows
 

Keď pred pár rokmi Ivanka Trump zverejnila fotografie z narodeninovej oslavy svojej dcéry, na jednom z obrázkov bol podnos s párkami v rožku na špajdliach a tie boli posypané  marshmallows. A kritika prišla. Ukázalo sa však, že hotdog a cukríky sú bežnou súčasťou detských osláv na Filipínach. Kombinácia vznikla dávno počas americkej okupácie tejto krajiny, keď vojaci dávali miestnym obyvateľom potraviny zo svojich prídelov jedla. Prečo však Trumpovci prijali túto bizarnú a exotickú tradíciu, je otázne.

Zdroj foto: Pinterest

Čokoládová pena s avokádom

Autor: db
FocusMedia
Videorecepty
 
  • Aktuálne číslo

Dobré jedlo

 
 
Bláznivé kombinácie potravín, ktoré ľudia naozaj jedia: A hovoria, že sú dobré
db