Bláznivé melóny: Namiesto tekvice strašidlá, obor a kocky!

19.06.2017
08
 

Melón v lete osvieži, ale dá sa využiť aj ako bláznivá zábava. Kanadský rezbár Clive Cooper vyrába z melónov sladké strašidlá a postavičky inšpirované komiksami a sci – fi filmami.

V Japonsku rastú hranaté melóny! Každý z nich váži 6 kg a na trhy v Tokiu a Osake sa určite prevážajú jednoduchšie ako tie guľaté. A aj pre skladovanie v chladničke sú oveľa praktickejšie... Práve kvôli ich lepšiemu uskladneniu si vymysleli farmári z mestečka Zentsuji svojskú metódu ich pestovania. Pomáhajú im v tom hranaté formy  v podobe  miniskleníkov, ktoré nasadia zvlášť na každý malý nedozretý plod. A potom len čakajú, aby neprešvihli správny čas ich zberu. Vravia, že s každým z nich narábajú ako s malým dieťatkom. Sú približne 4 krát drahšie ako tie „normálne“...

Americkému účtovníkovi Chrisovi Kentovi z Tennessee hovoria „melónový muž.“ Vo voľnom čase sa venuje pestovaniu týchto sladkých tekvíc. A to, že naozaj s láskou, dokazujú rekordne obrovské plody. Tento melónový obor sa hrdí titulom „najväčší na svete“ a bol tučný takmer 160 kilogramov!

Autor: mab
Videorecepty
 

Dobré jedlo

 
 
 
 
Bláznivé melóny: Namiesto tekvice strašidlá, obor a kocky!
mab