Strácate rýchlo nervy? Jedzte viac zeleru! Chlapom zvyšuje mužnosť...

10.10.2019
 

Nevyzerá práve vábivo. Nemáte chuť k nemu privoniavať, zahrýznúť sa a vychutnávať jeho úžasnú arómu v ústach. Napriek tomu je zeler zázračná zelenina, ktorá má univerzálne účinky a vylieči každého. Zeler si ľudia od nepamäti ordinujú pri problémoch so žalúdkom, čistí nám aj krv. Ak máte zlé krvný výsledky, stačí "užívať" zeler a váš ošetrujúci lekár bude príjemne prekvapený, čo ste so sebou urobili alebo či je krv vôbec vaša. 

Mávate často zápaly a horúčky? Tak nezabúdajte na zeler. Pôsobí aj proti nim, ohromne močopudne a detoxikačne. Najlepšie je ho konzumovať surový v šalátoch, ale aj varený a to v polievkach. Zeler sa dá aj piecť. Využíva sa z neho buľva, aj vňať či šťava.

Zvyšuje potenciu
Ktorý muž už nepočul o tom, že je zeler výnimočný na zvyšovanie mužnosti. Zeler obsahuje veľké množstvo éterických olejov, čo mu slúži ku cti a ako ochrana pred škodcami, plesňami a baktériami. Rovnako chrái pred nimi aj naše telo. Dezinfekčné účinky zeleru nachádzajú svoje uplatnenie aj v prípade ochorení dýchacích ciest. Zelerové silice pomáhajú s rozpúšťaním hlienu a zároveň dezinfikujú sliznicu.

Na nervy 
Veľké množstvo vitamínu B je dôležité pre našu krásu, nechty, vlasy. Správnu funkcie pečene a najmä našich nervov, ktoré máme rozkolísané denno denne. Ak máte reumu, artritídu, bolia vás kĺby, nezabúdajte na zeler. Predovšetkým pravidelné užívanie surového zeleru alebo šťavy, by malo zmierniť problémy a uľaviť našim kĺbom. Aj diabetici alebo ľudia náchylní na cukrovku by si mali znižovať hladinu krvného cukru práve zelerom.

Autor: bb
FocusMedia
Videorecepty
 
  • Aktuálne číslo

Dobré jedlo

 
 
Strácate rýchlo nervy? Jedzte viac zeleru! Chlapom zvyšuje mužnosť...
bb