Ulahodí žalúdku, spáli tuky: Čo ešte dokáže pomaranč?

07.06.2019
 

V prípade chudnutia je pomaranč šikovným pomocníkom, pretože nemá veľa kalórií a množstvo cukru nie je žiadnou katastrofou. Skôr by ste svoju pozornosť mali upriamiť na to, aby ste sa pri jedení alebo pití jeho šťavy nezbavovali bielej podšupky. V nej je ukryté veľké množstvo spomínaných užitočných látok a tiež vláknina. Vďaka nej vás pomaranč zasýti a dotankuje energiou, hoci nezjete nič tučné, čokoládové ani smažené. Najlepšie je preto konzumovať ho aj s dužinou.

Za zmienku stojí, že citrusy sa odporúčajú aj ako dobíjači energie bez toho, aby sme ich jedli. Stačí si pričuchnúť z rozpolenému plodu a nechať sa osviežiť vôňou. Výživoví poradcovia jednoznačne hovoria, že pomaranč si bez výčitiek môžete dopriať ako súčasť svojej zdravej stravy.

Jednak má schopnosť ulahodiť žalúdku, jednak svojím obsahom podporuje trávenie, činnosť metabolizmu i takisto pálenie tukov. Držte si mieru, aby ste si ovocnými kyselinami nepodráždili žalúdok a striedajte podoby, v akých pomaranč konzumujete či pijete. Týmto spôsobom sa ho neprejete a budete mať o čosi zdravší jedálniček.

Autor: bb
FocusMedia
Videorecepty
 
  • Aktuálne číslo

Dobré jedlo

 
 
Ulahodí žalúdku, spáli tuky: Čo ešte dokáže pomaranč?
bb