Slovensko ako krajina plná nevídanej krásy: Naše malé mestečká a obce sú toho živým dôkazom!

14. februára 201800:00
Slovensko je malým rajom na zemi aj vďaka týmto krásnym miestam. Autor: instagram.com/slovakfolklore/, instagram.com/ivetadrozdova/, instagram.com/emmasch_photoguide/

Pri cestovaní sa často necháme ovplyvniť názorom väčšiny a navštevujeme miesta, ktoré patria medzi populárne všade vo svete. Popri tom nám však uniká skutočný raj a to napriek tomu, že ho máme priamo za rohom!

>>Pozrite si, aké prenádherné skvosty ukrýva naše Slovensko!<<

Slovensko - malá veľká krajina! Toto platí úplne do bodky. Napriek tomu, že rozlohou je naše Slovensko takmer nepovšimnuteľné, počet krásnych miest nám môžu mnohé krajiny len a len závidieť! Toto je 10 malých mestečiek a obcí, pri návšteve ktorých máme pocit, akoby sme sa ocitli na inom svete. A viete čo je úžasné? Že sú priamo za rohom a neminiete tisíce eur na to, aby ste ich mohli navštíviť.

TELGÁRT

Horehronská obec Telgárt ležiaca neďaleko Brezna vás hneď opantá svojím príjemným prostredím. Krajina, ľudia, božský pokoj a krásna ľudová architektúra vám daruje dokonalý oddych. Určite vás zaujme aj krásny viadukt, ktorý nemá pár nikde inde na Slovensku.

foto: instagram.com/_david_adventures__/

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Staré banské mestečko, Banská Štiavnica, patrí medzi najväčšie skvosty Slovenska. Od roku 1993 je zapísaná na zozname Svetovom dedičstva UNESCO. Pri návšteve centra mesta nebude vedieť, kam sa skôr dívať! Množstvo historických budov a pamiatok vo vás vyvolá pocit, že ste sa ocitli v živom múzeu. Rovnako ako romantické centrum je však nádherné aj okolie mesta. Na kopcoch nad mestom sa majestátne týči Kalvária či Nový zámok a z prírody sa určite oplatí navštíviť banské jazerá - Tajchy, ktoré vás opantajú svojou nezvyčajnou tyrkysovou vodou.

foto: instagram.com/do_link/

Čítajte viac:

Svetové unikáty na Slovensku! Miesta, ktoré stoja za návštevu a musí ich vidieť každý Slovák!

TERCHOVÁ

Ak máte radi legendy, potom je Terchová ten správny tip pre vás! Rodná obec národného hrdinu Juraja Jánošíka je miestom, v ktorom dodnes žije história. Okrem toho vás určite uchváti aj zachovalá tradičná architektúra a viacero možností pre vychádzky a túry do prírody.

foto: instagram.com/matej_kuna/

KREMNICA

Banské mestečko Kremnica patrí medzi najstaršie mestá na Slovensku. Jeho najväčšou raritou je dodnes fungujúca mincovňa, ktorá je najstaršou fungujúcou mincovňou na svete! Okrem krásneho centra mesta vás zaujme aj krásne prostredie Kremnických vrchov, ktoré ponúkajú viaceré možnosti na výlety či kvalitné lyžiarske zážitky.  

foto: instagram.com/imrichzigo/

ZUBEREC

Obec Zuberec je známa najmä svojím unikátnym skanzenom. Múzeum oravskej dediny svojim návštevníkom ponúka pohľad na život oravských ľudí z minulosti, kde nájdeme skutočné skvosty vtedajšie ľudovej architektúry. Okrem toho patrí medzi obľúbené turistické body, odkiaľ je možnosť absolvovať viacero výletov do prírody.

foto: instagram.com/si_moncek_/

Čítajte viac:

VIDEO: Top blogerka Janka poradí, ako cestovať aj za málo!

SKALICA

Ak ste doteraz poznali len skalický trdelník, je na čase navštíviť toto malebné mestečko s bohatou históriou. V Skalici totiž nájdeme jednu z najstarších zachovaných stavieb na našom území - Rotundu sv. Juraja ešte z 13. storočia. Viacero zachovaných historických pamiatok nájdeme aj priamo v centre mesta. A ak sa chceme pokochať krásnym výhľadom, môžeme si zájsť na Kalváriu odkiaľ sa nám naskytne prekrásny výhľad na celé mesto o jeho okolie.  

foto: instagram.com/romanhvizdos/

RAJECKÉ TEPLICE

Rajecké Teplice sú v prvom rade známe svojimi kúpeľmi, ktoré navštevujú ľudia z celého sveta. Avšak, okrem nich svojim návštevníkom ponúkajú prenádherné prírodné prostredie, z ktorého je snáď najväčším skvostom Labutie jazero. To ponúka možnosť člnkovať sa v krásnom prostredí s čarovným romantickým nádychom.

foto: instagram.com/silvom1/

ŽDIAR

Ak milujete krásne rána s výhľadom na zasnežené vrcholky kopcov, potom je Ždiar tým ideálnym tipom pre vás. Krásna malebná dedinka v údolí Belianskych Tatier si vás získa svojou tradičnou architektúrou a romantickou atmosférou. Navyše, neďaleko, v Bachledovej doline, môžete navštíviť jeden z najväčších skvostov, aké na Slovensku máme - Chodník korunami stromov! Výlet sem môžete spojiť s turistikou a uvidíte, že pohľad z vrchu bude stáť rozhodne za to!

foto: instagram.com/made_by_catfish/

Čítajte viac:

Cestovanie je jej vášeň aj zamestananie! Ako trávila leto úspešná riaditeľka cestovnej kancelárie?

LEVOČA

Mesto Levoča je ďalším slovenským skvostom, ktorý je zapísaný v zozname UNESCO. Unikátnym je hlavne Kostol sv. Jakuba kde nájdeme jedinečný ručne vyrezávaný gotický oltár Majstra Pavla z Levoča, ktorý je najväčším svojho druhu na svete. Unikátnym je aj levočské obdĺžnikové námestie, na ktorom nájdeme množstvo meštiackych domov, vďaka čomu na nás celé centrum pôsobí akoby sme sa ocitli niekde v stredoveku.

foto: instagram.com/thebeautyofslovakia/

ČIČMANY

Čičmany sú naším nesporným skvostom. Jedinečnými sa stali svojimi charakteristicky zdobenými drevenicami z 13. storočia, vďaka čomu sú rozpoznateľné nie len doma ale aj všade vo svete. Okrem tradičnej architektúry tu nájdeme aj expozície tradičných ľudových odevov a zachovaný drevený barokový kostol z 15. storočia.

foto: instagram.com/fabslovakia/

Viac foto nádherných miest na Slovensku nájdete v našej galérii.

Čítajte viac:

FOTO Wow, tieto miesta musíte navštíviť: Dve z nich sú kúsok za slovenskými hranicami!

Zabudnite na tuctovú dovolenku: Navštívte miesta, o ktorých ste doteraz ani nepočuli!

autor: aj

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Skutočný príbeh: Rozhodla sa, že zmení svoj život a bude krásna. Skončila na psychiatrii.

Klára bola dievča ako každé iné. Nijako nevytŕčala z davu, priemerná postava aj vzhľad. Keď sa s ňou rozišiel priateľ, rozhodla...

Prečo TOTO naše šoubiznisové mamičky robia: Nemyslíte, že to už trošku preháňate?

Všetky naše celebritné páriky sa rozrastajú o rozkošné ratolesti. Cez Vianoce privítala na svet svoje bábätko Zuzana...

Slávna vizážistka radí: Stačí vám TÁTO jediná vec a budete dokonalo krásna!

EMMA je momentálne na newyorskom fashion weeku, kde sme stretli aj osobnú vizážistku Gigi Hadid, úžasnú Erin Parson. A...

Vytvarujte si postavu správnym cvičením s činkami: Skúste týchto 13 variácii, ako si dať do tela!

Niekedy k cvičeniu nepotrebujete veľa a postačí vám odhodlanie a dokonca aj len jedna činka. Máme pre vás super návod, ako...

Ďalšie články
 
 
 
Slovensko ako krajina plná nevídanej krásy: Naše malé mestečká a obce sú toho živým dôkazom!
aj