Drámy na sociálnych sieťach: Instagram mi zničil vzťah aj sebavedomie

06. novembra 201720:00
Prehnaná aktivita na sociálnych sieťach môže ohroziť aj váš vzťah... Autor: shutterstock.com

Viete, ako sa hovorí... Čo oči nevidia, to srdce nebolí. Lenže, ako sa nepozerať, keď vám denne Instagram podsúva dokonalé sexi baby, ktoré otvorene žerie aj váš frajer?

No hej, je to len virtuálny svet a realita je niekde inde. Teda, tak by to malo byť. Sú však medzi nami aj takí, ktorí si nemôžu pomôcť. Takí, ktorí na sociálnych sieťach visia skoro nonstop. Ak sú single, je to len ich problém, no ak má taký človek vzťah, zaváňa to problémom. Svoje o tom vie aj Martina, ktorej Instagram doslova zničil život... "Všetko to začalo tým, že som na Insta objavila spôsob, ako pozerať čo lajkujú iní ľudia. Jasné, išlo mi hlavne o to, čo stále na sieti rieši môj priateľ. Asi som sa na to mala vykašľať, lebo to bol začiatok nášho konca," spomína dvadsaťosemročná brunetka, ktorú pátranie na Instagrame doslova položilo.

Čítajte viac:

Zabijak vzťahov menom sociálne siete: Ničia priateľstvá aj partnerskú lásku

Živá galéria

"Náš vzťah s Igorom bol už taký zabehnutý. O tom, že sa milujeme som nikdy nepochybovala, no napriek tomu sa ma občas zmocnil divný pocit. Keď sme vedľa seba sedeli, nedokázal ani na päť minút nechať mobil na stole. Dokonca aj počas rozhovoru nedokázal odolať a ťukal. Akoby mal nejakú nutkavú potrebu neustále prehliadať nové príspevky na Instagrame, čítať si komentáre a lajkovať. Robil to čoraz častejšie a mňa to začalo neskutočne dráždiť. A tak som si povedala, že si tú jeho neodkladnú aktivitu pozriem.

Nikdy by som nepovedala, že práve ja budem ten typ, ktorý bude takéto malichernosti tak veľmi riešiť. Lenže, ignorovať to nešlo a tak mi kamoška poradila, že si jednoducho môžem pozrieť, čo môj priateľ lajkuje. Skoro ma to položilo. Chalan, ktorý ma neustále uisťoval v tom, aká som preňho dokonalá a ako zbožňuje moje krivky "krv a mlieko", denne osrdiečkoval desiatky chudulinkých sexi báb. A čo bolo horšie, nezdržal sa ani komentárov a neskôr som zistila, že si s niektorými aj píše v súkromných správach. Keď som sa ho na to pýtala, povedal, že o nič nejde. Vraj je to ako návšteva galérie, s možnosťou si s obrazom pohovoriť."

Čítajte viac:

Všetkého veľa škodí: Za vašu zlú náladu môžu aj sociálne siete 

Posadnutá

V momente, ako bola Martina v obraze, bola čoraz nervóznejšia. Začala cielene navštevovať profily Igorových favoritiek a začala sa porovnávať. Bola ako posadnutá. Zrazu sa cítila menejcenná, škaredá a nepríťažlivá. Postupne sa začala vyhýbať sexu, lebo vždy keď sa schyľovalo k intimitám, predstavila si "Igorove baby".

"Nikdy som netrpela komplexmi a bola som vždy so sebou spokojná, no fakt, že môj frajer neustále slintá nad insta girls, ma zneistilo. Začala som si čoraz viac všímať svoje nedostatky, držala som diéty, trápila sa cvičením ale žiaden zázračný "before & after" efekt sa nekonal. K tomu sa pridala nervozita, ktorá narastala šialeným spôsobom, kedykoľvek Igor chytil do ruky mobil. A bolo to takmer nonstop. Samozrejme, snažila som sa mu niekoľkokrát vysvetliť svoje pocity, no on to nechápal. Vždy to obrátil na srandu a ukončil to mávnutím ruky. Začala som ho nenávidieť. Nenávidela som ho za to, že ma nechápal, že ma nechcel vypočuť, že som kvôli nemu prišla o svoje sebavedomie, že som mu nestála za to, aby svoju záľubu obmedzil aspoň v mojej spoločnosti. Dokázal mi, že je preňho dôležitejší virtuálny svet ako ja. Rozišli sme a on stále nechápe prečo. Lebo, vraj o nič nejde... "

Čítajte viac: 

Ste INSTAmaniačka? Tieto príznaky závislosti vás prezradia!

Ste závislá od Facebooku? Pozor, aby ste neskončili na psychiatrii!

Vyrazte na dámsku jazdu sebavedomé a krásne!

autor: jg

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

Peter a Katka Saganovci sa tešia zo svojho prvého potomka: Neuhádnete, aké meno dali svojmu synovi!

Už sa tešia zo svojho prvorodeného synčeka. Peter a Katka privítali na svet svojho prvého potomka a takéto mu dali meno......

Dĺžka spánku ešte nezaručuje skutočný oddych: TOTO je ten správny recept na kvalitný spánok!

Spánok je jednou z najdôležitejších častí nášho denného režimu, no napriek tomu mu venujeme len málo pozornosti. Správny...

Za deň zarobia viac, ako my za celý život: TOP 10 celebrít, ktorým denne prídu na účet milióny!

Aké by to bolo keby nám denne na účte pípne pár miliónov, myslíte si, že je to nemožné? Vôbec nie, tieto celebrity zarábajú...

Krásna modelka sa vydala! Svadbu snov mala v romantickom Toskánsku

Sexi blondínka známa svojim veľkým poprsím a ženskými krivkami vošla pod čepiec. Svoje áno povedala priateľovi takpovediac...

Ďalšie články
 
 
 
Drámy na sociálnych sieťach: Instagram mi zničil vzťah aj sebavedomie
jg