SLABOCH na dvakrát: Prečo sú chlapi takí nezrelí a boja sa vzťahov? Príbeh Katky to len potvrdzuje

02. septembra 201700:00
Autor: shutterstock

Aj desaťkrát si prečítame zoznam nevhodných chlapov, no keď k tomu dôjde, na dobre známe pravidlá zabúdame. Tento príbeh zo života je ďalším dôkazom

Asi málokomu by napadlo, že v priebehu jedného mesiaca je čosi podobné možné dvojnásobne. Stretnete ho, očarí vás a vy sa bez váhania vzdáte aj vlastnej hrdosti, pričom môžete byť akákoľvek silná žena. Mne sa to stalo – na prvý pohľad išlo o použiteľných a schopných fešákov, no potom...

Čítajte viac: 

Skutočný príbeh: Ušla som mu spred oltára. Dôvod - bezhraničná láska

Kúzelník s vysávačom

Prvýkrát v živote som podľahla čaru teleshopingu. Teta v telefóne ma presvedčila, že keď uvidím tie zázraky, ktoré ich produkt dokáže, spadne mi sánka. Aj tak bolo. Sánka mi však nespadla iba z úžasne povysávaných matracov a kobercov, ale najmä z modrookého krásavca, ktorý tento jedinečný prístroj predvádzal. Iskra medzi nami preskočila hneď na začiatku.

Vošiel dnu, pozrel na mňa a mne sa len tak-tak nepodlomili kolená. Charizmatický, výrečný, galantný, pekný aj mužný. Celý čas ma skúmal svojimi nebeskými očami, nenápadne sa ma dotýkal a ja som začínala vidieť ružovo. Dnes už len ťažko nájdete chlapov, ktorí vedia, ako sa majú správať. Tento v tom mal evidentnú prax, ani som nepomyslela na to, že ide len o dobre nacvičené divadlo.

„Napíšte mi...“

Na Viber. Vyzval ma, tak prečo by som túto jedinečnú šancu nevyužila? Je predsa moderná a feminizmom pohltená doba, v ktorej majú ženy plné právo loviť či byť dominantné. A ja som ho chcela. Možno sa pri odchode v aute dobre zabával, hrdo sa naparoval a hovoril si, že po ňom idem ako po údenom.

A mne neprišlo ani trochu nevhodné mu ešte v ten večer poslať správu v znení: KEBY NIEČO, ZASTIHNETE MA NA TOMTO ČÍSLE. Jeho stručná odpoveď však obsahovala iba poďakovanie a zaželanie dobrej noci. Naštvane som vypla mobil a zaspala s presvedčením, že konečne nejaký k svetu chlap a ani ten o mňa nemá záujem. Asi som si tie jeho pohľady zle vysvetlila. Lenže on sa za dva dni ozval. A dokonca, sám od seba.

Čítajte viac: 

Kamošky sú nový manžel: Láska nemusí vydržať, priateľstvo áno...

Pozval ma na kávu

Niekoľko dní po sebe ma každé ráno potešil správou plnou veselých smajlíkov a že mi želá krásny deň. Keď som sa pokúsila rozvinúť konverzáciu, jasne mi dal najavo, že nemá čas. V poriadku, nevnucovala som sa a čakala, kedy znova napíše. Veď on má, chudáčik, také namáhavé povolanie, že sa celý deň nezastaví – ako vysvetlenie mi to stačilo. Chlap predsa potrebuje chápajúcu ženu, nie stíhačku, ktorá mu nedá pokoj.

Na týždeň sa odmlčal, bez akéhokoľvek vysvetlenia. A potom znova prišla správa, akoby sa nič nestalo. Testuje ma, koľko vydržím? Chce si overiť, či to s ním myslím vážne? Čo to má znamenať? Ako inak, odpísala som, a dokonca si za to vyslúžila pozvanie na kávu. Ani som sa nepozrela do diára, či mi to budúci týždeň vyhovuje. Jasné, samozrejme, neviem sa dočkať!

A zase nič

Boli sme dohodnutí na stredu. Zdalo sa mi úplne normálne a prirodzené, že ak by sa niečo zmenilo, ten druhý to dá vedieť. Nuž, jemu to asi prirodzené nepripadalo, a tak sa neozval, až kým som mu ja neposlala správu s výčitkou, že ak nemá záujem, je lepšie to povedať na rovinu. Samozrejme, že mi prišla odpoveď s ospravedlnením: TY SI TÁ POSLEDNÁ, KTORÚ BY SOM CHCEL ZRANIŤ.

A že kávu dáme o týždeň. Váhala som, no napokon zvedavosť vyhrala. Konečne to vyšlo! Dorazil upravený, navoňaný, rovnako dokonalý, ako keď sme sa prvýkrát videli. K nám, do firemnej kantíny. Energia už však nebola ani zďaleka taká uvoľnená a príjemná. Cítila som, že predo mnou niečo skrýva. „Vieš, ja niekoho mám. Ale, ak mám byť úprimný, veľmi ma vzrušuješ. Pomiloval by som ťa hneď tu a teraz.“ Prosím? Stratila som reč, nevedela som, ako reagovať. Naozaj sa čosi podobné hovorí na prvom rande?

„Nikdy som nemala sex na jednu noc a ani ho mať nemienim. Chcem normálny vzťah,“ vyšlo zo mňa napokon. Nemohla som si nevšimnúť jeho prekvapený výraz, očividne je zvyknutý na inú reakciu. „Tak v tom prípade musíš byť trpezlivá. S partnerkou mi to neklape, ale to, že kedy a či vôbec sa rozídeme, ti neviem zaručiť. Zatiaľ si užívaj život a uvidíme,“ povedal, akoby to bola úplne samozrejmá vec. No a v tej chvíli u mňa „pán dokonalý“ skončil.

Čítajte viac: 

Láska vs. flirt ♥ Výstižné ilustrácie, v ktorých sa možno nájdete

Tajomný krásavec

Už som bola zmierená s tým, že som sa v mužoch znova zmýlila a že naozaj je lepšie byť pri výbere partnera ostražitá. Osud ma však veľmi rád pokúša, a tak mi prišiel do cesty ďalší. Bolo bežné pracovné ráno, sedela som za počítačom a začínala písať prvý článok. Okrem mňa tam ešte nikto nebol, takže som si naplno užívala pokojnú atmosféru.

A v tom zastal vedľa mňa. Kolega, ktorého som si všimla už dávnejšie, keď prechádzal okolo a nečakane na mňa žmurkol. „A čo ste tu taká osamotená?“ Tie oči. Neviem, či išlo o náhodu alebo presne stanovený zámer mojej životnej cesty, ale opäť boli nebesky modré. Nepreháňam, keď poviem, že ma nimi hypnotizoval ešte asi hodinu. Rozprávali sme sa o všetko možnom, až kým neprišiel zvyšok redakcie. Hneď potom som mame napísala, že som asi práve stretla svoju životnú lásku.

Nestrácal čas

Ešte v ten deň si ma pridal medzi priateľov na Facebooku a navrhol, aby sme zbehli na obed. Nemohla som nesúhlasiť. Bol milý, priateľský, pohodový a hlavne rozvedený, bez partnerky. Počas stretnutia som zistila, že má aj celkom zdravé názory, čo sa týka vzťahov. Tvrdil, že odsudzuje neveru a nechápe ani hlupákov, ktorí sa k žene správajú ako k špinavej handre. Vau, konečne chlap, ako má byť!

S „bývalkou“ sú vraj dobrí priatelia, pričom rozchod bol výsledkom vzájomnej dohody. Takže, zdalo sa, že je ešte aj rozumný. Nemožno sa čudovať, že som mala hlavu v oblakoch. Poobede mi priniesol jahody, na ktorých sme si spoločne pochutnali v kuchynke ako dvaja zaľúbenci. Neustále vyhľadával príležitosť, aby sa ma mohol aspoň letmo dotknúť, či už to bolo rameno alebo prst na ruke. Dokonca mi aj navrhol odvoz domov. Nič nenasvedčovalo tomu, že by to nemohol byť pán pravý, na ktorého celý čas čakám.

Neustále správy a vyznania

Večer mi zaželal dobrú noc a ráno bol pri mne hneď, ako som dorazila do práce. Správal sa, akoby bezo mňa nedokázal vydržať. Okrem predstáv o tom, aká by mala byť jeho ideálna partnerka, mi niekoľkokrát zopakoval, že som úžasná baba a vraj ani nedúfal, že niekedy stretne osobu, ako som ja. Typické „kaleráby“, ktorým som s radosťou verila. Znova sme išli na obed, poobede na kávu a pred odchodom domov padla aj prvá pusa vo výťahu.

Čo pusa, vážna bozkávačka!!! TEN VÝŤAH BY MOHOL ÍSŤ AJ POMALŠIE – napísal mi v esemeske tesne po tom, ako sme sa rozlúčili. Nedokázala som si predstaviť, že ho celý víkend neuvidím. A možno som mala vydržať.

Čítajte viac: 

Sex na jednu noc: Poznáte pravidlá, aké pri ňom platia?

Sex s novým telom: Nakoľko vám figúra zmení posteľové radovánky?

Neplánovaná návšteva

Sobotu strávil s kolegami na služobnej ceste, kde ho pri futbale poriadne dokopali a aby toho nebolo málo, ešte sa aj spálil. Chudáčik. Tak mi navrhol, aby som v nedeľu prišla k nemu a trochu ho poláskala. Najprv sa mi ten nápad nepozdával, no ja som znova nedala na svoj vnútorný hlas. Kontrolka blikala ostošesť, už keď mi napísal, aby som prišla vlakom a mestským autobusom sa doviezla zo stanice k nemu. Ani to ma však neodradilo.

Nebudem od neho predsa chcieť, aby po mňa chodil autom, keď je taký chorý. Napokon sa však ukázalo, že situácia nebola ani zďaleka taká vážna, ako opisoval, ale keď už som tam bola, zdalo sa mi hlúpe vyvolávať hádku. Objal ma, pobozkal a všetky výčitky sa mi z mysle akosi vyparili. Predtým, ako som prišla, mi ešte stihol navariť chutné cestoviny so zeleninou, tak asi to nebude len tak. Alebo sa mýlim?

Kruté vytriezvenie

Pri jeho dotykoch som mala pocit, že zhorím. Vedel presne, kam siahnuť. Možno to bude znieť ako klišé, ale ja som sa naozaj nevedela nabažiť našich bozkov. Dokázala by som ho „pusinkovať“ celé hodiny, pričom každá sekunda nasvedčovala tomu, že on to cíti rovnako. Milovali sme sa dlho a vášnivo. Keď bolo po všetkom a on odišiel do kúpeľne, po tvári mi začali tiecť slzy, asi od šťastia. Alebo že by moje podvedomie čosi tušilo už vopred? V pondelok ráno bol z neho iný človek. Správal sa chladne, miestami až odmerane.

Najskôr som tomu neprikladala veľkú dôležitosť, no keď sa mi celý deň neozval ani sa za mnou nezastavil, pochybnosti sa začali stupňovať. Poobede mi poslal esemesku, že mám prísť o 15.40 pred budovu. V tom momente som vedela, čo mi chce povedať. Aj tak bolo. Vraj som úžasná baba, ale zatiaľ mu tam niečo chýba a nevedel by sa nášmu vzťahu naplno odovzdať. Len čo mi to začal opakovať štvrtýkrát, otočila som sa a bez pozdravu odišla. Stále nechápem, prečo sú dnešní muži takí nezrelí, slabí a nie sú schopní robiť zásadné rozhodnutia.

Je to preto, že ženy sú čoraz viac dominantné alebo v tej tlačenici len hľadáme nesprávnych? Pozerám okolo seba a vidím tú kopu krásnych, šikovných, slobodných báb. Sme to my, čo dávame týmto chlapom ľahkú šancu a moc. Lebo všetky túžime po láske a veríme, že chlapík, ktorý nás vo štvrtok osloví a v nedeľu sa s nami vyspí, aby nás v pondelok odkopol, je ten pravý. Tak bodaj by neskúšal! Neviem, ale hovorí sa „do tretice všetko dobré“, tak verím, že ten ďalší bude dostatočne silný na to, aby ma zvládol.

Čítajte viac: 

Sex XXL: Ako fungujú v posteli plus size páry?

Ťažké umenie rozchodov: Ako definitívne pochovať lásku a nestrápniť sa?

autor: Katka

VideoOlajkuj emmu

 

Horoskopy

Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé
Láska a vzťahy
Zdravie ...čítaj celé

 

Prelistuj si novú EMMU

 
 

Top3

FOTO VNÚTRI Pozrite sa, v čom chce Zuzana Plačková chodiť po ulici!

Zuzana Plačková sa objavila v reality šou, po ktorej sa zviditeľnila a začala sa objavovať v médiách. Je známa aj svojou...

Tradičné slovenské nátierky: Tieto budete zbožňovať a jesť každý deň!

Originálne a hlavne tradičné slovenské nátierky by určite na jar nemali chýbať vo vašom jedálničku. Chutné a rýchle recepty...

Aplikácie, ktoré potrebuje každá nákupná maniačka: V čom pomôžu?

Poradia vám, čo si obliecť, čo sa nosí a aké vychytávky zbožnujú aj hviezdy. My ich máme stiahnuté! A vy?

Fotky ako dôkaz: Tajná svadba Zuzky Šebovej a Michala Kubovčíka bola ako z rozprávky!

Obľúbení slovenskí herci, Zuzka Šebová a Michal Kubovčík, si svoje osudové áno vyslovili začiatkom júla tohto roku. Ich...

Ďalšie články
 
 
 
SLABOCH na dvakrát: Prečo sú chlapi takí nezrelí a boja sa vzťahov? Príbeh Katky to len potvrdzuje
Katka