3 / 5
Záhradníčenie: Dobré pre mozog
Práca v záhrade je, samozrejme, výborná tým, že sa pri nej neustále hýbete a ste na vzduchu. Výskumy navyše zistili, že starší ľudia, ktorí denne porobia niečo v záhrade, majú riziko demencie znížené až o 36%. Záhradníčenie je spojené aj so znížením rizika srdcového infarktu a cievnej mozgovej príhody o 30%.

Pekná záhradka je obrovským balzamom na dušu, takže popri fyzických výkonoch, ktoré si neustále vyžaduje, vplýva veľmi pozitívne aj na psychiku. Rozvíja tiež tvorivosť, pokiaľ nenecháte všetko na záhradnom architektovi, ale snažíte sa vymyslieť okrasnú záhradku podľa svojho vkusu a možností. 
Záhradníčenie: Dobré pre mozog Práca v záhrade je, samozrejme, výborná tým, že sa pri nej neustále hýbete a ste na vzduchu. Výskumy navyše zistili, že starší ľudia, ktorí denne porobia niečo v záhrade, majú riziko demencie znížené až o 36%. Záhradníčenie je spojené aj so znížením rizika srdcového infarktu a cievnej mozgovej príhody o 30%. Pekná záhradka je obrovským balzamom na dušu, takže popri fyzických výkonoch, ktoré si neustále vyžaduje, vplýva veľmi pozitívne aj na psychiku. Rozvíja tiež tvorivosť, pokiaľ nenecháte všetko na záhradnom architektovi, ale snažíte sa vymyslieť okrasnú záhradku podľa svojho vkusu a možností. 
Autor: Shutterstock.com

Späť na článok: 5 koníčkov, ktoré vám môžu zlepšiť zdravie