Selänne chce získať zlato

30. apríla 2008, 22:50
Tip redakcii

37-ročný fínsky veterán Selänne v aktuálnej sezóne NHL odohral iba 32 zápasov, ale v reprezentácii si trúfa

Fínsky hokejista Teemu Selänne absolvoval v stredu prvý tréning so svojimi reprezentačnými spoluhráčmi pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta. Veterán zámorských klzísk súhlasil s ponukou generálneho manažéra fínskej reprezentácie Jariho Kurriho a posilní na svetovom šampionáte "krajinu tisícich jazier", ktorá bude spolu s Nemeckom a Nórskom súperom Slovákov v základnej C-skupine.
"Je ťažké povedať nie človeku, ktorého plagát máte doma na stene," povedal krátko po prvom tréningu 37-ročný veterán Selänne, ktorý v aktuálnej sezóne NHL odohral iba 32 zápasov. "Cítil som, že by som ešte mohol hrať ďalšie zápasy," povedal vynikajúci kanonier, ktorý si po vlaňajšom zisku Stanley Cupu s Anaheimom vzal čas na rozmyslenie, či vôbec bude pokračovať v profesionálnej kariére a do NHL sa vrátil až v polovici sezóny.
"Získal som striebro na majstrovstvách sveta i olympiáde, zatiaľ však žiadne zlato - je tu teda miesto na zlepšenie," uzavrel "fínsky blesk" a dodal, že favoritom na zisk titulu šampióna je domáca Kanada.

  
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Selänne chce získať zlato