Nový symbol na brehu Perlovej rieky: Kruhový mrakodrap vyzerá ako minca

01.12.2014
Architektúra

Dominantou tretieho najväčšieho čínskeho mesta Kuang-čou je výnimočná a kontroverzná budova s 33 podlažiami.

5fotiek
Pre kruhový tvar s otvorom s priemerom 48 metrov a žltú farbu fasády si stavba vyslúžila od obyvateľov viaceré prezývky ako medená minca či nablýskaný dom pre boháčov. Autor: mostbeautifulplacesintheworld.org

Kuangčouský kruh navrhla kancelária milánskeho architekta Josepha di Pasquale. Návrh je inšpirovaný nefritovým diskom a numerologickou tradíciou feng šuej. Kruhový mrakodrap Guangzhou Circle je vysoký 138 metrov a má 33 podlaží.

Foto: mostbeautifulplacesintheworld.org

Jeho výstavba trvala tri roky a suma, ktorú investor zaplatil sa vyšplhala na 120 miliónov eur. Nefritový disk je v Číne symbolom moci, bohatstva a fantázie a obľúbeným darčekom pre novorodencov.

V tomto prípade ide o dvojitý kruh, ktorý z oboch strán zakrýva štvorcové časti budovy, z ktorých je vo vnútri poskladaná. Zároveň budova s odrazom v Perlovej rieke vytvára nielen dvojitý nefritový disk, ktorý videl taliansky architekt v miestom múzeu, ale aj číslo 8, symbol večnosti, bohatstva a úspechu.

Architektúre v Japonsku sa medze naozaj nekladú

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Nový symbol na brehu Perlovej rieky: Kruhový mrakodrap vyzerá ako mincaNový symbol na brehu Perlovej rieky: Kruhový mrakodrap vyzerá ako mincaNový symbol na brehu Perlovej rieky: Kruhový mrakodrap vyzerá ako mincaNový symbol na brehu Perlovej rieky: Kruhový mrakodrap vyzerá ako minca
 
5fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Nový symbol na brehu Perlovej rieky: Kruhový mrakodrap vyzerá ako minca
ipeknebyvanie.sk